A+ A

Baldones kūrvietai 222

25.09.2019
Drukāt

Šodien aprit 222 gadi kopš kūrvietas dibināšanas, kas uzskatāms 1797. gada 25. septembris: šajā datumā Krievijas imperators Pāvils I izdeva pavēli Kurzemes gubernatoram Matvejam Lamzdorfam. Ar šo dokumentu tika sniegta atļauja privātpersonām, nemaksājot gruntsnaudu, veikt pie Baldones minerālūdens avota labiekārtošanas darbus, veidot dziedniecības iestādi, kā arī uzbūvēt aptieku un traktieri, lai slimnieki varētu braukt uz Baldoni ārstēties.

Mūsdienās mēs lepojamies ar skaistu apskates objektu - Baldones atjaunoto Ceriņu parku. Parkā ir atgriezušās visu iemīļotās sēravota skulptūras “Māra”, “Vāverīte” un “Ķirzaciņa”, kā arī atjaunots paviljons virs sēravota. Jebkurš baldonietis vai Baldones viesis joprojām var nobaudīt minerālūdeni kādā no strūklakām.

Atzīmējot šo skaisto skaitli, LNA Siguldas ZVA galvenā fondu glabātāja Linda Skriba ir sagatavojusi apjomīgu pētījumu par Baldones kūrvietu cauri laikiem. Piedāvājam lasītājiem iepazīties ar pētījumu "Senās liecības par Baldones sērūdeni" ŠEIT.

Foto no Baldones muzeja arhīva, BDNM-499

Foto no Baldones muzeja arhīva, BDNM-98

Ievaddatēls: BDNM-500

 

Rakstu sagatavoja:

Anete Braufmane

Baldones muzeja vadītāja p.i.