A+ A

2. Starptautiskais Mākslinieku plenērs

23.08.2019
Drukāt

Mākslas plenērā, kas no 16. līdz 23. augustam norisinājās Mercendarbes muižā, tapuši apmēram 190 darbi, kuros attēlots Baldones novads. Ceturtdien, 22. augustā, norisinājās plenēra gleznu izstāde. Katrs gleznotājs vienu gleznu dāvināja Baldones novadam, tā izsakot pateicību par organizēto pasākumu. Dāvināto gleznu kopējā vērtība nav precīzi aprēķināta, tomēr jau ir zināms, ka dāvināto gleznu kolekcijai ir augsta materiālā un mākslinieciskā vērtība. Mākslas darbi tiks izstādīti dažādās Baldones sabiedriskajās vietās. Mākslinieku īpašumā palikušās gleznas nesīs Baldones vārdu pasaulē.

 

Skatiet galeriju!

Plenēra organizēšanas ideja pieder Tālivaldim Muzikantam. Pagāja ilgs laiks, līdz izdevās to realizēt. Pirms diviem gadiem domes priekšsēdētāja Raimonda Audzera rīkotajā sapulcē tika apspriesta Mercendarbes muižas attīstība, un Tālivaldis ieteica muižā rīkot mākslinieku plenērus. Baldones novada domes jaunā administrācija šo ideju atbalstīja, un nu plenērs norisinās jau otro gadu.

Šogad plenērā piedalījās 27 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un ASV - gleznotājs Juris Ģērmanis, kā arī citi Latvijas mākslinieki un Latvijas Mākslinieku savienības biedri: Maija Purgaile, Anna Kaltigina, Rita Tālmane, Rolands Bruno Butāns, Inese Mīlberga, Inese Sudare, Diāna Īve, Gunta Brakovska, Līga Jukša, Maija Bērziņa, Rita Pranča, Andrejs Bovtovičs, Māra Ozola, Sandra Lagzdiņa, Emīls Kristiāns Muzikants, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Ēra Zalcmane, Anda Sproģe, Ziedonis Bārbals, Gunta Gračinska, Mārtiņš Linde, Rolands Krišjāns. Lietuvu pārstāvēja mākslinieki no Rokišķiem: Ligitas Keraitis un Asta Keraitiene, savukārt ASV pārstāvēja Laura Kern.

Plenēra laikā mākslinieki gleznoja apkārtējās Baldones iedvesmojošākās ainavas un objektus. Mākslinieku darbā iedvesma ir ļoti svarīga, jo tikai tā top patiesi vērtīgas gleznas. Daudzi mākslinieki mūsdienās glezno savās darbnīcās, un plenērs katru reizi ir īpašs notikums, jo arī māksliniekam ir svarīgi izrauties no rutīnas, meklēt jaunus apvāršņus un gūt jaunus iespaidus. Kā atzina paši mākslinieki, Baldones mākslas plenērā notiek arī zināšanu un pieredzes apmaiņa, kas tiek izmantota nākamo darbu tapšanā.

Māksliniece Anda Sproģe, kura kādreiz mācījusies Baldones mākslas skolā, uzsvēra, ka plenērā svarīga ir dažādu paaudžu mākslinieku komunikācija. Nozīmīgi ir arī tas, ka plenērā māksliniekam ir iespēja apspriest tikai un vienīgi mākslu. Un māksliniekam par to runāt neapniks nekad, jo māksla – tas ir dzīvesveids.

Irina Sietiņa

Tūrisma un sabiedrisko attiecību speciāliste