A+ A

Baldonē notika ievērojams šaha turnīrs

23.07.2019
Drukāt

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē Latvijas šaha dzīvē bija liels notikums: jau trešo reizi risinājās ievērojamā šaha pedagoga Zigurda Pigita piemiņai veltītais Baldones novada atklātais čempionāts ātrajā šahā un blicā

6. jūlijā Baldones vidusskolā ieradās 71 karaliskās spēles cienītājs, to skaitā divi lielmeistari un daudzi tutulēti šahisti no 5 valstīm, kas arī noteica turnīra starptautisko statusu. Skolas aktu zālē ritēja spraigas un aizraujošas garīgās cīņas astoņās kārtās. Ar 6,5 punktiem uzvarētāju godā tika Kristaps Krustkalns (Carnikava), Olga Badelka (Mogiļeva) un Valdis Troņenkovs (Rīga). Par kausiem un medaļām bija parūpējusies Baldones novada dome, kas kopā ar Rīgas šaha federāciju piedalījās organizācijā, piešķirot arī finansiālu atbalstu.

Nākamajā dienā 40 dalībnieki 11 kārtās noskaidroja uzvarētājus ātrspēlē. Šoreiz, aizstāvot Baldones godu un čemionāta nosaukumu izdevās izcīnīt šo rindu autoram, iegūstot 8,5 punktus. Tikai par pus punktu atpalika rīdzinieki Valdis Troņenkovs un Rolands Bērziņš. Starp sievietēm atkal labāko rezultātu izdevās uzrādīt jauniņajai Baltkrievijas olimpiskās izlases spēlētājai Olgai Badelkai. Labākais no baldoniešiem bija Ēriks Mieriņš.

Visu dalībnieku vārdā izsaku lielu atzinību Baldones novada domei un vidusskolas vadībai, kā arī Rīgas šaha federācijai – starptautiskā arbitra Alberta Cimiņa personā – par rūpīgo darbu čempionāta organizācijā.

Lielmeistars Zigurts Lanka
Foto: Latvijas šaha federācijas arhīvs