A+ A

Valsts Vides dienesta oficiāls paziņojums par konstatētām ķīmiskām vielām

19.07.2019
Drukāt

Valsts Vides dienesta oficiāls paziņojums: Baldones novadā konstatētās ķīmiskās vielas apdraudējumu videi un iedzīvotājiem nerada. 

Valsts vides dienests (VVD) vakar, 18.jūlijā plkst. 19:55 saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) par to, ka Baldones novadā, Riekstukalna apkārtnē konstatētas 30 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu. Vides inspektors notikuma vietā kopā ar citu operatīvo dienestu darbiniekiem veica situācijas apzināšanu. Tika konstatēts, ka tiešs apdraudējums videi un iedzīvotājiem nepastāv. Teritorija tika ierobežota, to apsargā Valsts policija.

Šobrīd VVD ir pārņēmis situācijas vadību un kontroli no VUGD. Sākotnējā informācija liecina, ka mucās ir dažādi bīstamie ķīmiskie atkritumi, galvenokārt atstrādātās eļļas. Noskaidrots ēku īpašnieks - Latvijas Universitāte. Augstskolas pārstāvis VVD informēja, ka Latvijas Universitāte nav organizējusi mucu atvešanu un iepriekš nav zināts par ēkā patvaļīgi ievietotajiem bīstamajiem atkritumiem. Augstskola pauž gatavību nekavējoties organizēt atkritumu izvešanu no īpašuma. Plānots, ka jau šīs dienas laikā bīstamie atkritumi tiks izvesti no teritorijas.

VVD organizēs bīstamo vielu paraugu ņemšanu un identificēšanu, lai izvērtētu iespējamo kaitējumu videi un noskaidrotu, kas ir šo bīstamo atkritumu radītājs. Sadarbībā ar Valsts policiju tiek noskaidrotas arī atbildīgās personas par neatbilstošu bīstamo atkritumu glabāšanu.

Ar aktuālo informāciju VVD dienas gaitā aicina iepazīties tīmekļvietnē – www.vvd.gov.lv

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

                                                          Maruta Bukleviča

                                                       Valsts vides dienesta

                                              sabiedrisko attiecību speciāliste

                                                  Tālr.: 67084217; 25780460

                                               Maruta.buklevica@vvd.gov.lv

                                                                                                             www.vvd.gov.lv