A+ A

Tikšanās "Gruzija ir TUVU"

18.07.2019
Drukāt

15. jūlijā Baldonē viesojās pārstāvji no Gruzijas vēstniecības Latvijā. 

Gruzijai ir gandrīz tik pat liela platība kā Latvijai – 69 tūkst. km2, bet tajā dzīvo gandrīz divas reizes vairāk iedzīvotāju. Gruzija ir 3,5 stundu lidojuma attālumā un uz to dodas 2 tiešie reisi – Rīga-Kutaisi un Rīga-Tbilisi. 2018. gadā Gruziju apmeklējuši 17 000 Latvijas iedzīvotāji. Guzija ir ļoti skaista, tās ekonomika aug, tā ir atvērta tūristiem un investoriem un tajā vērojama ekonomiskā izaugsme. Tāpat kā Latvija, arī Gruzija nesen nosvinēja valsts 100 gadu jubileju.

15. jūlijā Baldones novadā norisinājās Gruzijas vēstniecības Latvijā pārstāvju vizīte Baldonē. Viesojās vēstnieces vecākā padomniece Inga Paliani-Dītriha (Inga Paliani-Dittrich), ekonomisko jautājumu  konsultants Konstantīns Ionatamišvili (Konstantin Ionatamishvili) un vēstniecības sekretāre Sintija Meijere. Vizītes laikā ciemiņi apmeklēja Baldones vēsturiski nozīmīgākās vietas – Ceriņu parku, Balto pili un Mercendarbes muižu.

Mercendarbes muižā norisinājās Gruzijas valsts prezentācijas pasākums “Gruzija ir tuvu”. Uz prezentāciju bija aicināti Baldones iedzīvotāji un viesi. Prezentācijā tika iekļauti tādi jautājumi kā Gruzijas ārpolitika, ekonomika, tūrisms, sadarbība ar Latviju, ES un NATO, kā arī tika ieskicētas Latvijas un Gruzijas valstu līdzības.  Esiet laipni aicināti iepazīties ar prezentācijas saturu šeit.

Informāciju sagatavoja:
Irina Sietiņa
Baldones novada domes
Sabiedrisko attiecību un tūrisma speciāliste