A+ A

Dziesmu Ziedi zied radošuma un uzdrošināšanās sinerģijā

26.05.2019
Drukāt

Radošuma un uzdrošināšanās sinerģijā 500 kordziedātāji kopā ar klausītājiem kopdziedāšanas akcijā “Dziesmu Ziedi” svinēja Jāņa Dūmiņa dienu. Šogad 30. martā, Baldonē kordziedātāji kopā ar klausītājiem, sadziedoties kopdziedāšanas akcijā “Dziesmu Ziedi”, svinēja Jāņa Dūmiņa dienu, vienlaicīgi ar kordziedātājiem un klausītājiem Kuldīgā, Līgatnē un Ludzā.

Šogad pavasara sākums Baldones pusē, iezīmējās ar vēl nebijušas, pēc sava vēriena un formāta, kopdziedāšanas akcijas „Dziesmu Ziedi” skanējumu Baldones vidusskolā. 30. marta pēcpusdienā, uz Baldones novada domes Kultūras centra rīkoto, kopdziedāšanas akciju “Dziesmu ziedi” Baldonē, Baldones vidusskolā pulcējās Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas koris un Baldones Kultūras centra jauktais koris "TEMPUS" to mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Jāņa Lapsas vadībā, Baldones vidusskolas jauktais koris "HORA",  Baldones Kultūras centra vokālais ansamblis "SONA" un vokālais ansamblis "LEIDA" to mākslinieciskās vadītājas un diriģentes Brigitas Kalniņas vadībā, Baldones Kultūras centra vokālais ansamblis "DZIEDĀTPRIEKS" mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Ingusa Kokina vadībā.

Negaidītā viesa statusā ar spilgtu priekšnesumu klātesošos pārsteidza un iepriecināja Latvijā plaši pazīstamais dziesminieks, baldonietis Jānis Holšteins, skatuves vārdā Goran Gora. Pasākumu vadīja Maestro Jāņa Dūmiņa  meita Ilze Dūmiņa.

Radošuma un sirdsdegsmes pilnā atmosfēra savu kulmināciju sasniedza ar biedrības “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai” ikgadējās balvas “Iedvesmas stāsts” pasniegšanu pasaulē plaši pazīstamajam gruzīnu komponistam, diriģentam Vakhtangam Kakhidzem par iedvesmojošu un ilgtspējīgu ieguldījumu Gruzijas un pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un tā ilgtspējīgā attīstībā.  Savā darbībā viņš iedvesmojis daudzus cilvēkus radošam darbam.

Savā atbildes uzrunā gruzīnu komponists, diriģents Vakhtangs Kakhidze izteica sirsnīgu pateicību par viņa darba augsto novērtējumu un ar dziļu cieņu pieminēja viņa tēva Džansuga Kakhidzes ciešo radošo sadarbību ar Maestro Jāni Dūmiņu, un izteica apņēmību paplašināt Gruzijas un Latvijas sadarbību kultūras un mākslas jomā balstoties uz Džansuga Kakhidzes un Meastro Jāņa Dūmiņa radītā ilgtspējīgā pamata.

Gruzijas un Latvijas starptautiskais kultūras un mākslas projekta „Jāņa Dūmiņa Diena - Iedvesmas stāsts” īpašo nozīmi Gruzijas un Latvijas starpvalstu attiecībās savās uzrunās uzsvēra Gruzijas Republikas Ārkārtējā pilnvarotā vēstniece Latvijā Tea Maisuradze un Gruzijas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvis Rati Bregadze.

Šogad, kopdziedāšnas akcijas „Dziesmu Ziedi” norisi bagātināja kopradošuma festivāls "DZIESMU ZIEDU IEDVESMAS STĀSTI" rakstu darba, muzikālās kompozīcijas un tēlotājmākslas nominācijās.

Vairumu no 300 iesniegtajiem festivāla darbiem caurvija divu un pat visu trīs nomināciju satura simbioze, kas lika atvērt tādas nominācijas kā JAUNATKLĀJUMS un RADOŠAIS DARBS.

Lielo Balvu "Dziesmu Ziedi 2019 Gada VĒSTĪJUMS" nominācijā RADOŠAIS DARBS ieguva Baldones vidusskolas audzēkne Leina Beāte Šauriņa ar dzejoli „Viskrāšņākie dziesmu ziedi”.

Kopdziedāšanas akcijas „Dziesmu Ziedi” un kopradošuma festivāla "DZIESMU ZIEDU IEDVESMAS STĀSTI" dalībniekus Baldones novada domes vārdā, ar iedvesmas un atzinības pilniem vārdiem, apsveica Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers. Savā uzrunā Audzera kungs atzinīgi novērtēja dalībnieku vēlmi un spējas pašorganizēties jauniem, radošiem un ilgtspējīgiem pasākumiem, kuri vairo dažādu interešu radošo sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanā un Dziesmu Svētku procesa nepārtrauktības stiprināšanā un cildina mūsu dižā novadnieka profesora, diriģenta Jāņa Dūmiņa piemiņu.

Īpašu gaisotni visās kopdziedāšanas akcijas norises vietās radīja tās demokrātiskā un radošā  atmosfēra, un plašā paaudžu pārstāvniecība. Jaunākajai kopdziedāšanas akcijas dalībniecei bija 7 gadi un pieredzējušākajai - 92 gadi.

Kopdziedāšanas akciju “Dziesmu ziedi” un radošo darbu festivālu “Mans Dziesmu ziedu iedvesmas stāsts” rīkoja Baldones Kultūras centrs, sadarbībā ar Baldones Mākslas skolu,  vidusskolu, Baldones vidusskolu, Jāņa Dūmiņa Baldones Muzikas skolas un biedrību “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai”.

Akciju atbalstīja Baldones novada Dome, vējstiklu, auto stiklu servisa centrs “Vējstikli”, poligrāfijas pakalpojumu kompānija “Zemgus” un Latvijas sabiedriskie mediji.

Foto no pasākuma šeit.