A+ A

Muzeju nakts un Velobrauciens Baldonē

07.05.2019
Drukāt

"Mans zelts ir mana tauta" (R. Blaumanis “Tālavas taurētājs”) Fotografēsim šo zeltu.

Aicinām 18. maijā Muzeju naktī un velobraucienā kopā pārvarēt augtākās virsotnes, palūkoties uz saviem novada skaistākajiem apvāršņiem un sajust mirkļa nezūdamību. Šogad pasākuma tēma ir fotogrāfija, tās pārlaicīgums, perspektīvas un pilnveide caur laikiem.

Fotogrāfija ir nozīmīga mūsdienu realitātes sastāvdaļa. Daudzi fotografēšanu atzīst par savu galveno hobiju un vaļasbrīžu mīļāko nodarbi, ļaudis iegādājas un ar interesi izpēta un izmanto dažādas fotokameras un visos viedtālruņos atrodamas fotografēšanas funkcijas, kuru kvalitāte var sacensties ar spoguļkameru uzņemtajiem attēliem. Fotogrāfijas uzņemam ikdienā, ceļojumos, svinīgos brīžos un gadalaiku maiņās, lai pēc tam gremdētos atmiņās, cik skaistās vietās bijuši, cik slapjš bijis rudens un cik ātri izaug bērni. Fotogrāfijas jau kopš rašanās brīža ir kalpojušas kā vizuālais materiāls, kas sniedz vērtīgas liecības par sabiedrību, vidi, kultūru  un citiem aspektiem.

 

Fotografēšanu var veiksmīgi apvienot ar aktīvu dzīvesveidu – to pierādīsim šī gada 18. maijā, kad aktīvo tūrisma sezonu atklāsim ar aptuveni 15 km velobraucienu, kas vienlaicīgi būs fototūrisma meistarklase – to vadīs talantīgā fotogrāfe un Latvijas Kultūras koledžas fotogrāfijas specializācijas vadītāja Aleksandra Devin. Apmeklējot interesantus objektus Baldones novadā, noskaidrosim, kā iespējams ar sev pieejamu foto tehniku uzņemt vizuāli pievilcīgas bildes. Plkst. 14.00 uzsāksim kopīgu braucienu no Sporta kompleksa Iecavas ielā 2a. Reģistrēšanās pasākumam no 13.30. Aicinām pirms velobrauciena pārbaudīt sava velosipēda tehnisko stāvokli, ģērbties laikapstākļiem piemērotā apģērbā un velobrauciena laikā lietot veloķiveres.  Aicinām velobraucienā ņemt līdzi lielisku garastāvokli, kā arī:

  • uzlādētu foto tehniku (fotoaparāts vai mobilais telefons u.c.),
  • dzeramo ūdeni, maizītes un kādu našķi (velobrauciena ilgums 3,5 h).

Ja interesentam nav pieejama fototehnika, tad aicinām sazināties ar muzeju.

Velobrauciens noslēgsies plkst. 17.30 Mercendarbes muižas parkā. Šeit visi tiek aicināti baudīt gardu zupu un vērot drona paraugdemonstrējumus, kurus nodrošina Tomass Pētersons no “B-Side Drone Racing” komandas.

No plkst. 18.00 līdz 19.30 aicinām jaunāko paaudzi izmēģināt spēkus robotikas darbnīcā – “AgirVision Robotu skola”. Plkst. 18.00 tiks demonstrēta īsfilma “Kūrortpilsēta Baldone” 1990.g., lai atskatītos kā dzīvojām toreiz un tagad.

Daudzi novadnieki jau zina fotogrāfu Kārli Bļodnieku – ar fotogrāfa dzīvi un darbiem varēs iepazīties arī Muzeju naktī. Pateicoties viņam, par Baldoni un tās iedzīvotājiem ir saglabājušās daudzas vizuālās vēstures liecības. Viņš ne tikai darbojās savā privātajā foto darbnīcā, bet arī aktīvi piedalījās vietējā sabiedriskajā dzīvē.  

Tev būs iespēja:

  • Apskatīt fotogrāfa Kārļa Bļodnieka fotogrāfiju izstādi “Mans zelts ir mana tauta”
  • Uzņemt iedvesmojošas fotogrāfijas stilizētā Bļodnieka foto studijā – foto stūrītī

Pasākums draudzīgs ģimenēm ar bērniem.