A+ A

Mežs ienāk Jelgavā 2019

10.04.2019
Drukāt

Ir sācies pavasaris, tas jūtams gan pilsētās, gan laukos, tāpēc par pavasara tradīciju kļuvušas Meža dienas, ko arī šogad organizē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, sadarbojoties ar meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, kā ietvaros 17. aprīlī visi aicināti ieskandināt Latvijas Meža dienas un apmeklēt informatīvi izglītojošo pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2019”.

Šogad par “Mežs ienāk Jelgavā” galveno norises vietu izvēlēta Jelgavas Pasta sala. Plkst. 10.00 ar Zemkopības ministra Kaspara Gerharda, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektores Irinas Pilveres  un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa dalību notiks svinīgā pasākuma atklāšana. Visas dienas garumā līdz plkst. 17.00 visi interesenti varēs iepazīties ar meža apsaimniekošanas ciklu – no augsnes sagatavošanas līdz pat koksnes ieguvei un tālākai pārstrādei. Tiks demonstrētas mežistrādes mašīnas, augsnes sagatavošanas frēze, ugunsapsardzības aprīkojums un automašīnas, škeldotājs, malkas skaldītājs, lentzāģis un mazizmēra kokapstrādes iekārtas. Visas dienas garumā notiks dažādu iekārtu un instrumentu paraugdemonstrējumi, kā arī varēs izmēģināt prasmes darbā ar meža mašīnu – harvestera un forvardera – simulatoriem, piedalīties zāģēšanas sacensībās un vērot arboristu veiklību.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par meža atjaunošanu un tā kopšanas nepieciešamību, sortimentu iznākumu no priedes un bērza stumbra, kā arī citām meža gudrībām. Varēs redzēt kā no baļķa top zāģmateriāli un iepazīties ar koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan dažādu produktu ražošanā un enerģijas ieguvē. Savukārt bioenerģētikas jomā norisināsies atraktīvi paraugdemonstrējumi ar dažādiem koksnes produktiem.