A+ A

Septītais ikgadējais čempionāts dambretē!

01.04.2019
Drukāt

27. martā jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās Baldones vidusskolas čempionāts dambretē 1. - 4. klasēm. Viss pirmsskolas garais gaitenis bija aizņemts ar sacensību dalībniekiem. Īsti pat nebija vietas, kur adatai nokrist. 91 spēlētājs cīnījās par balvām un godalgotām vietām.

Kā jau visās sacensībās, uzvarētājs ir tikai viens, un īpaši gribas atzīmēt Emīlu Krolu (2.klase), kurš ieguva 2019. gada absolūtā čempiona titulu un zelta godalgu kopvērtējumā. Tomass Počepko (4.klase) izcīnīja sudraba godalgu, savukārt daudz neatpalika Kate Jaundzema, kura mācās tikai 1.klasē un kopvērtējumā izcīnīja bronzas medaļu, bet bija labākā starp 1. - 4. klašu grupu meitenēm!

Apbalvoti tika arī visi pirmo trīs vietu ieguvēji starp 1., 2., 3. un 4. klašu grupām zēniem un meitenēm atsevišķi.

Dambretes pirmsākumi Baldonē meklējami pirms 8 gadiem, kad skolotājas Iveta Pelčere un Ilze Stuberovska apmeklēja semināru ‘Bērnu prāta spēju attīstīšana ar dambretes spēli”. Stafeti pārņēma enerģiskā skolotāja Dita Arāja, kas ar biedrības “Dambretes attīstības biedrība” un  skolas vadības, kā arī kolēģu atbalstu ap sevi pulcē jaunos prātniekus.

D.Arājas bērni gūst labus panākumus arī starpskolu sacensībās un nopietni gatavojas starpskolu komandu čempionātam 13. aprīlī, kas notiks Salaspilī.

Pašlaik Baldonē nodarbības notiek jau no 6 gadu vecuma,  t.i., pirmskolas izglītības iestādē “Vāverīte”, un turpinās skolā, kā redzams, ar lielu atsaucību, jo bērnu vecāki saprot dambretes nozīmi bērna attīstībā.

Sacensību rezultāti šeit

Bildes šeit

Vitauts Budreika,
Dambretes attīstības biedrības
valdes priekšsēdētājs