A+ A

Domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers tiekas ar VARAM jauno ministru Juri Pūci

04.02.2019
Drukāt

31. janvārī Olaines novada pašvaldība uzņēma Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) pārstāvjus, kurā arī ietilpst Baldones pašvaldība. Baldones novada domi minētajā apvienībā pārstāvēja domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers. Tikšanās laikā Pierīgas novadu mēri iepazinās ar jauno vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministru Juri Pūci. Galvenais sarunu temats bija topošā novadu administratīvi teritoriālā reforma. Ministrs jaunajā amatā ir aizvadījis pirmo nedēļu un Pierīgas pašvaldību vadītājiem apliecināja gatavību runāt ar katru pašvaldību un atrast iespēju arī individuālām sarunām.

Tikšanās laikā ministrs atzina, ka pašvaldību tīkls ir ļoti neviendabīgs, un kopā ar PPA biedriem pārrunāja vienojošos un ieskicēja arī konkrētiem novadiem atšķirīgos problēmjautājumus.

Pierīgas pašvaldību apvienības vadītājs, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks ministriju iepazīstināja ar aktuālajiem Pierīgas jautājumiem, piemēram, joprojām novērojamo iedzīvotāju skaita pieaugumu Pierīgā, nepietiekamo infrastruktūru, iemaksām Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, izglītības jautājumiem u. c.

PPA veido 13 Pierīgas pašvaldības – Ādažu, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu, Stopiņu un Mārupes novada dome. Apvienības mērķis ir kopīgiem spēkiem īstenot Pierīgas pašvaldību tiesisko interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām Latvijas un ārvalstu institūcijām.