A+ A

Pēc izskanējušām vēsmām Latvijas medijos par “Zemes enerģijas parku Baldonē”

06.12.2018
Drukāt

Projekts “Zemes enerģijas parks Baldonē’’ ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas, Vides mākslas apakšnozares studentes, baldonietes Kristianas Kazarjanas maģistra darbs. Autore vērsās pašvaldībā 2017. gada sākumā, lai uzzinātu, vai pašvaldībā ir publiskas teritorijas, kuras paredzēts labiekārtot, un saņēma informāciju par šādām teritorijām saskaņā ar Baldones novada Attīstības programmu 2014.-20120. gadam. Rezultātā autore izteica vēlmi savu maģistra darbu, kura tēma ir saistīta ar vides dizainu, izstrādāt Baldones novadam, jo pati dzīvo novadā.

2018. gada sākumā autore iepazīstināja ar darba rezultātu, kas ir vides dizaina risinājums Vanagkalna teritorijai – “Zemes enerģijas parks”. Sākot no 2018. gada jūlija, ikviens interesents varēja iepazīties ar maģistra darbu, aplūkojot parka vizualizācijas Baldones novada domes 1. stāvā.

Projekta koncepts veidots, pamatojoties uz jau esošo vēsturisko informāciju par Vanagkalnu, tāpat arī teritorijā esošajām āderēm. Strādājot pie darba pētnieciskās daļas, autore secināja, ka āderu krustpunktos veidojas enerģijas centri, kuri ir apzīmēti ar cilvēka enerģijas centriem (čakrām), kā arī, balstoties uz teorētisko literatūru par cilvēka enerģijas centriem, autore skaidro enerģētisko sadalījumu, tādējādi pieminot seksuālo enerģiju. Ažiotāžu, kas oktobrī izskanēja medijos, ir radījis pārpratums un pamatā nav bijusi iedziļināšanās stāstā un projekta konceptā, jo parka koncepts nav balstīts ne uz hinduisma, ne budisma reliģiju, kā tas tika sākotnēji atspoguļots medijos. Lai turpmāk nebūtu lieku pārpratumu, autore aprakstā ir izvēlējusies lietot citu terminoloģiju.

Projekts “Zemes enerģijas parks’’ ir maģistra darbs, kura īstenošanai pašvaldība nav piešķīrusi līdzekļus un nav izstrādājusi būvniecības dokumentus. Projektam ir konceptuāls domes deputātu atbalsts, jo vides elementu risinājumu dome atzīst par pieņemamu, tas iekļaujas vidē, bet līdzekļi tuvākajā laikā projekta īstenošanai, ņemot vērā to, ka pašvaldībai ir citas prioritātes, netiek paredzēti.

Gandrīz katru gadu pašvaldība pieņem akadēmijas studentus maģistra vai kāda cita darba izstrādei, un Kristianas Kazarjanas maģistra darbs bija viens no šādiem darbiem.

 Vēl līdz 2018. gada 14. decembrim darba vizualizācijas var aplūkot domes pirmajā stāvā.