A+ A

"Zemes enerģijas parks Baldonē''

20.07.2018
Drukāt

Iedzīvotājiem ir iespēja iepazīties ar projekta “Zemes enerģijas parks Baldonē'' konceptu, kas šobrīd  ir apskatāms Baldones novada domē 1. stāva gaitenī Pārupes ielā 3. Zāles pļāvēju svētkos "Sienāzis 2018'' , kas norisināsies 21. jūlijā, būs iespēja aplūkot dienvidu apļa atrašanās vietu dabā Vanagkalnā. 

 

Projekts “Zemes enerģijas parks Baldonē'' ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas, Vides mākslas apakšnozares baldonietes Kristianas Kazarjanas maģistra darbs.
Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar projekta konceptu Baldones novada domes 1.stāva gaitenī, Pārupes ielā 3, kur izstāde būs apskatāma līdz rudenim, bet pēc tam pārcelta uz Mercendarbes muižu.
Autore par projekta konceptu: "Līdzās mūsdienu tehnoloģiski attīstītajām kvalitātēm aizvien vairāk cilvēki pievēršas un atgriežas pie dabīgo dabas resursu izmantošanas. Fiziskās un garīgās enerģijas iegūšanai un uzlādei tiek meklēti dažādi veidi. Autore izstrādājusi projektu Baldones teritorijā zemes enerģijas parku - spēka vietu.
Parka teritorijas vieta un objektu plānojums veidots, veicot zinātniski pamatotus ekoģeoloģijas un zemes enerģiju pētījumus Vanagkalnā. Teritorijas iekārtojuma koncepts ir objekta mijiedarbība ar zemi: savienošanās ar dabu, dabīgās enerģijas uzlāde no dabīgiem resursiem.

Šajā parka projekta risinājumā tiek aktualizētas sekojošas tēmas: āderes, zemes spēka un enerģijas vietas. Uz šīm, enerģētiski aktīvajām vietām, ir izvietoti objekti un plānota parka teritorija, kura izveidota, pamatojoties uz noteiktas sistēmas spēka vietas struktūru pamatprincipiem.
Parks ir funkcionāls un mijiedarbojas ar apmeklētāju, kā rezultātā šajā vietā var uzlādēt un iegūt zemes spēka enerģiju."

Informāciju sagatavoja:
Attīstības nodaļas vadītāja
Līga Dāboliņa sadarbībā ar autori
attistiba@baldone.lvAutore K.Kazarjana izstādes atklāšanā, foto no personīgā arhīva

Vizualizācijas no autores maģitra darba