A+ A

Dambretē ieguvēji ir visi!

09.04.2018
Drukāt

Baldones vidusskola jau trešo gadu pulcināja 1. - 4. klases skolēnus dambretes čempionāta spēlei. 22. martā garais skolas gaitenis bija pilns ar mazajiem prāta censoņiem. 81 sākumskolas skolēns rādīja savas prāta spējas čempiona titula iegūšanai.

Lai noskaidrotu uzvarētāju, bija izspēlētas 6 kārtas, kurās arī noteica trīs labākās meitenes un trīs labākos zēnus katras klases grupā.

Par uzvarētājiem kļuva:

  1. klašu grupā meitenēm - Lauma Mieriņa, 1.a, zēniem - Emīls Krols, 1.a
  2. klašu grupā - Amēlija Pavezska, 2.b,  Leonards Papāns, 2.b,
  3. klašu grupā - Elizabete Arsoba, 3.b, Raivo Altmanis, 3.a
  4. klašu grupā labākie - Agnese Ducmane, 4.b, Gustavs Greiers, 4.b

Spēcīgākie un gudrākie jaunie dambretisti no Baldones varēs piedalīties komandu čempionātā Salaspilī, kas notiks jau aprīļa sākumā.

Pretī jauniem sasniegumiem un iespējām Baldonē skolēnus virza skolotāja Dita Arāja, kura nodarbības dambretē vada pirmo gadu. Iepriekšējos trīs gadus pulciņu vadīja Iveta Pelčere.

D. Arājai veiksmīgi izdevies palielināt skolēnu skaitu, kas nodarbojas ar dambreti un piedalās šajās prāta sacensībās (pagājušajā gadā sacensībās piedalījās 64 skolēni), jo, kā zināms, vecums līdz 12 gadiem ir noteicošais bērna vispusīgajā attīstībā, kur sniegtās profesionālās  iemaņas var pārvērst intelektuālajā  spēkā. Tas ir sava veida atspēriena punkts personības izaugsmē, kas ietekmēs skolēna nākotni, jo ar dambretes spēli tiks uzlabota viņa dzīves kvalitāte..

Dambretes sākums meklējams pirmsskolas izglītības iestādes iepazīšanās nodarbībās 5-6 gadus veciem bērniem, kur tiek ielikti spēles pamati. Tādējādi bērni tiek radināti pie domāšanas prieka, kas savukārt palīdzēs vieglāk izprast dažādus galvas uzdevumus un izrēķināt tos.

Dambretes spēles priekšrocības - tā attīsta atmiņu, veido loģiku, veicina radošumu, koncentrēšanos un izturību, kas tik ļoti vajadzīga augstu rezultātu sasniegšanai, kā arī nepieciešama veiksmīgas personības un prāta attīstībai.

Foto un rezultāti: https://photos.app.goo.gl/pXuIxo6j8h6kZj5c2

Vitauts Budreika
Priekšsēdētājs
Dambretes attīstības biedrība