A+ A

Atskats uz Baldones muzeja rīkoto Pašdarbības kolektīvu izstādi

05.03.2018
Drukāt

Š.g. 16. februārī Baldones Kultūras centrā sirsnīgā gaisotnē tika atklāta Baldones pašdarbnieku kolektīviem veltīta izstāde.

Šī bija pirmā Baldones muzeja organizētā izstāde, kas veltīta pašdarbības kolektīviem, kurā vienkopus bija skatāmi eksponāti un apkopota informācija par kolektīviem kopš 1843. gada – mēģinājumu un skatuves tērpi, izrāžu atribūti, mūzikas instrumenti, apbalvojumi un citas pašdarbniekiem nozīmīgas piemiņas lietas.

Svinīgajā izstādes atklāšanā, kuru vērot bija ieradušies vairāki desmiti interesentu, apmeklētājiem bija iespēja pirmo reizi dzirdēt bērnu kokļu studijas “Dzītari” priekšnesumu, kā arī noskatīties Baldones muzeja vadītājas Elīnas Rasnaces veidotu īsfilmu, sniedzot iespēju baldoniešiem ieskatīties koncertu aizkulisēs un mēģinājumos. Muzikālu sveicienu izstādes atklāšanā bija sagatavojuši deju kopu "Degsme" un "Degļi" dalībnieki.

Izstādes organizatori – Baldones muzeja darbinieces Anete Braufmane un Elīna Rasnace, kā arī Baldones kultūras darba organizatore Inta Vidže izsaka pateicību ikvienam baldonietim, kurš sniedza savu artavu izstādes eksponātu papildināšanā.

Vairāku nedēļu garumā izstādi apmeklēji vairāki simti interesentu. Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas skatāmas šeit.