A+ A

Atklāta sēravota strūklaka "Vāverīte"

31.07.2017
Drukāt

Baldones novada svētku ietvaros 30.jūlijā svinīgi tika atklāta sēravota strūklaka “Vāverīte” Ceriņu parkā, Rīgas ielā 97

Atklāšanas pasākumā piedalījās Pirmskolas izglītības iestādes "Vāverīte'' audzēkņi un  pasākuma laikā bērniem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.
Baldone visplašāk pazīstama, pateicoties dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem. Unikāli ir Ķekaviņas upes krastos virszemē izplūstošie sēravoti. Dabas bagātības, kas veicinājušas Baldones vārda atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām, joprojām atrodas Baldones novada teritorijā. Lai gan ārstniecisko dūņu ieguves vietas Baldonē nav pieejamas plašākai apskatei, Ceriņu parkā pie upes, kur atrodas Baldones sēravots „Ķirzaciņa”, ir iespējams nogaršot sērūdeni. Ķekaviņas upe ir unikāla arī no ainavas un kultūrvēsturiskā mantojuma aspekta, jo upe pilsētā veido īpašu ainavu un iedzīvotājiem upes rāmais plūdums ir neatņemama klātesamība. Ir saglabājies 1818. gadā veidotais sanatorijas parks, caur kuru līkumo Ķekaviņas upīte ar vairākiem romantiskiem tiltiņiem. Baldones sanatorijas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija – dabas piemineklis. Savulaik parkā pie sēravota uzstādītās skulptūras ''Māra'', ''Ķirzaciņa'', ''Vāverīte'' 90-jos gados tika sabojātas un nozagtas. Ar Eiropas fonda līdzfinansējumu 2013.gadā tika atjaunota daļa Ceriņu parka – celiņi, soliņi. 2015. gadā tika uzstādīta skulptūra ‘’Māra’’ un šogad, Baldones novada svētku 2017 laikā, savu atdzimšanu piedzīvo arī skulptūra “Vāverīte’’.

FOTO ieskats ŠEIT