A+ A

Baldones SDK „DEGĻI” pošas uz XXI Latvijas senioru deju dienu

12.06.2017
Drukāt

Baldones SDK „DEGĻI” pošas uz XXI Latvijas senioru deju diena „Četri vēji”, kura notiks 2017.gada 18.jūnijā, plkst. 17.00, Olimpiskā centra “Ventspils” basketbola hallē .
Jau sestdien, 17.jūnijā no rīta sāksies mēģinājumi šiem svētkiem un visas dienas garumā tiks veidoti deju raksti. Svētdien no rīta būs fināla mēģinājums un visa koncerta caurlaides mēģinājums, lai vakarā priecētus skatītājus ar koncertu.

Apmēram pusotrs tūkstotis dejotāju no 70 visu Latvijas novadu deju kolektīviem būs kopā vienā elpā ar skatītājiem un sajutīs sevi vienotā dejas solī.

Koncerta gaitā iepazīsim mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes pieredzi un spēku. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā dzīvesziņa un zemes spēks. Šajos deju kolektīvos dejotāji ir kā neizsmeļama aka no kā smelties padomu, gudrību un mīlestību.

Koncerta „Četri vēji” stāsts būs par katru no mums, jo  mēs cits citam esam interesanti ar savu Vēju! Ir cilvēki, kuru tuvumā ir grūti stāvēt - pūš projām, jauc domas, prātu un jūtas... Bet ikkatrs gaida Vēju, lai pie Tevis tas trauktos, celtu spārnos! Koncerta četras daļas ieved citā stāstā – „Senais vējš” pie dzimtas un tautas saknēm, „Cēlais vējš” pie lepnuma par Tēvu zemi, „Darba vējš” pie tikuma un labklājības, „Prieka vējš” – pie līksmības, priecīgām izdarībām un laimes! Šie četri vēji  vēstī: esi gudrs, daiļš, darbīgs un priecīgs!

Senioru deju dienā tiks izdejotas ne tikai jau iemīļotas vai jaunākās senioriem veidotās horeogrāfijas, bet īpaši šiem svētkiem veidotas Ginta Baumaņa tautas deju apdares „Ačkups”, „Ritentītis”, „Mugurdancis”, „Sudmaliņas” un citas.

Koncertā izdejos 27 dejas, kuras veidojuši 14 dažādu paaudžu autori Aija Āre, Gints Baumanis, Ojārs Grasis, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Valentīna Kalniņa, Ramona Irbe, Rita Spalva, Vilis Ozols, Ilmārs Dreļs, Dace Treinovska, Ineta Indriksone, Sandra Bārtniece, Iluta Mistre. Sadarbojoties horeogrāfam Gintam Baumanim un komponistam Raimondam Tigulam, īpaši šiem svētkiem radīta jauna deja „Četri vēji”, ko skatītājiem būs iespēja redzēt pirmo reizi koncerta finālā.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji Aija Āre un Gints Baumanis, svētku virsvadītāji Aija Āre, Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Mārīte Skrinda, Liene Gailāne, Inta Rudzīte.

Koncertu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Ventspils pilsētas pašvaldība.

Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank” un “Circle K Latvia”, SIA VENDEN, SIA “UŽAVAS ALUS”.

Skatīt pasākuma afišu