A+ A

VARAM aicina piedalīties diskusiju forumā "Velo Forums 2020"

16.01.2020.
3032_image001.jpg

Rīga, 2020.gada 16.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību "Baltijas Vides Forums" un biedrību "Latvijas Riteņbraucēju apvienība" 22.janvārī organizē diskusiju forumu "Velo Forums 2020". Forumā pārrunās velosatiksmes nozares aktualitātes, izaicinājumus  un veidus, kā pilnvērtīgi velosatiksmi integrēt kopējā transporta sistēmā. Forums vērsīs sabiedrības un politikas plānotāju uzmanību uz ieguvumiem, ko pārvietošanās ar velosipēdu sniedz, piemēram, dabas resursu saudzēšana, siltumnīcas efekta gāzu emisiju daudzumu samazināšana un veselības uzlabošana.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji aicina valsti sadarboties un kopīgi efektivizēt transporta sistēmu, attīstot pārsēšanās punktus, veicinot “park&ride” stāvvietu izbūvi, vienādojot braukšanas biļešu tarifus un citas lietas

16.01.2020.
3031_whatsapp_image_20200115_at_160540.jpg

15. janvārī Ādažu,  Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Stopiņu, Ropažu un Inčukalna pašvaldību pārstāvjiem un Rīgas domes vadību parakstīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) ar aicinājumu organizēt kopēju tikšanos un sākt darbu pie Rīgas metropoles mobilitātes vīzijas un vienotas sabiedriskā transporta sistēmas izveides.

Atvērtie dati un tehnoloģijas – nācijas virzītājspēks

16.01.2020.
3030_lata_s.jpg

2020. gada 30. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference “Datu virzīta nācija” un ikgadējā LATA Gada balvas ceremonija, kurā tiks pasniegta balva par atvērto datu un tehnoloģiju kultūras veicināšanu, popularizēšanu un pieejamības nodrošināšanu. 

Konferences mērķis – pieredzes stāsti par atvērto datu un tehnoloģiju potenciālu un sasniegumiem ekonomiskās izaugsmes veicināšanā, jaunu biznesa modeļa radīšanā, kā arī  publiskās pārvaldes procesu caurskatāmības nodrošināšanā, sabiedrības līdzdalības iespēju pilnveidē un lēmumu pieņemšanā. Ikviens varēs gūt atziņas par viedu datu izmantošanu, par jaunu sadarbības modeļu izveidi, par biznesa vides stiprināšanu, izmantojot atvērtā koda tehnoloģijas un atvērtos datus, par statistikas izprotamības aktualitāti un kiberdrošības izaicinājumiem. Sākums plkst. 9.00. Programma skatāma te.

Rail Baltica trases posmā caur Rīgu notiek ģeotehniskās izpētes darbi

15.01.2020.
3029_15278622045548_114_o.jpg

2020. gada 15. janvārī, Rīgā – Rail Baltica projekta ievaros līdz 2020. gada septembrim tiks veikti ģeotehniskās izpētes darbi Rīgas, Stopiņu, Ķekavas, Baldones, Mārupes un Olaines novadu pašvaldību teritorijās. Izpētes mērķis ir iegūt nepieciešamo tehnisko informāciju par grunts sastāvu un tās fizikālajām īpašībām Rail Baltica pamattrases projektēšanai un ilgtspējīgu tehnisko risinājumu izstrādei.

2019.gads Baldones novada bibliotēkā

15.01.2020.
3028_bbfacebookprofils.jpg

Ar ko aizejošais 2019.gads paliks Jums atmiņā? Baldones novada bibliotēkas darbiniekiem tas noteikti paliks atmiņā kā gads, kad tika organizēts Pierīgas bibliotēku bibliotekāru Novadpētniecības seminārs. Katru gadu kāds no Pierīgas novadiem organizē novadpētniecības semināru savā novadā, lai kolēģi no kaimiņu novadiem varētu iepazīties ar citām novada bibliotēkām. Iepazītu novadus, nozīmīgākās kultūrvēsturiskās vietas, objektus, ievērojamākos novadniekus un apspriestu aktuālākos jautājumus. Seminārā piedalījās 60 dalībnieki no 41 Pierīgas reģiona bibliotēkas. Tika pieaicinātas lektores no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kuras informēja par nozares aktualitātēm. Apmeklējot Mercendarbes muižu, tikām iepazīstinātas ar tās vēsturi un dažādiem notikumiem, kas risinājās Baldonē gadu gaitā. Devāmies uz Baldones observatoriju, jo laiks pētīt debesis! Uzzinātu nezināmo, ceļojot pa mūsu Galaktikas plašumiem, iepazīt zvaigznes, planētas un citus debesu brīnumus…

LEADER projektu koprakstīšana un konsultācijas

15.01.2020.
3027_leader_projektu_koprakstisana.jpg

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” izsludinājusi projektu iesniegumu pieņemšanas 11. kārtu no 20.02.-20.03.2020 rīcībā Nr. 2.2. Atbalsts sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem.

PPP biedrība "Zied zeme" aicina uz konsultāciju un projektu koprakstīšanu!

Parakstu vākšanas vieta un laiki par apturētajiem pašvaldību likumiem

14.01.2020.
3026_paraksti_s.jpg

Parakstu vākšana notiks laika posmā no 16. janvāra līdz 14. februārim.

Lai nodrošinātu parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām”, Baldonē ir noteikta viena parakstu vākšanas vieta: Baldones novada dome, Pārupes iela 3

Parakstu vākšanas vietā noteikts darba laiks:

  • no pl. 9.00 līdz 13.00 – pirmdienās, trešdienās, piektdienās, svētdienās;
  • no pl. 15.00 līdz 19.00 – otrdienās, ceturtdienās, sestdienās.

Skaidrojumu par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai var lasīt "Latvijas Vēstneša" portālā lvportals.lv

Animācijas filma "Karalienes korgijs"

14.01.2020.
3025_qk_2019_s.jpg

No 24. līdz 26.janvārim Baldones Kultūras centrā - animācijas filma "Karalienes korgijs". Režisors: Ben Stassen. Filmas garums: 1h 25 min

Seansi:
24. janvārī plkst. 19.00
25., 26. janvārī plkst. 16.00 un plkst. 19.00

Vairāk par filmu lasiet šeit.

Leļļu teātra izrāde "Toms pret superpelēm"

13.01.2020.
3024_baldones_kulturas_centra_30_janvari_plkst_1800_ieejas_maksa__300_eur.jpg

30. janvārī plkst. 18.00 Baldones kultūras centrā Teātris un ES aicina uz jautru izrādi bērniem un vecākiem TOMS PRET SUPERPELĒM!  Pie Superpeles ciemos ieradīsies draugs no tālās Austrālijas. Par to Pele ļoti priecājas, BET ir viena problēma – viņa neprot ANGĻU valodu! Kā ar tālo ciemiņu lai sarunājas?! Lai ātri apgūtu angļu valodu, Superpele atrod jauno skolotāju – kaķi Tomu. Kas notiks tālāk…? Un kas patiesībā ir Toms? Skatieties situāciju komēdijā TOMS PRET SUPERPELĒM!

Autors: Armands Ekštets un Latvijas Leļļu teātra eksperts Aldis Linē, režisors: Armands Ekštets, izrādes garums: 50 min, žanrs: jautra komēdija bērniem un vecākiem. Izrāde latviešu valodā bērniem pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Valoda: latviešu.

Vairāk informācijas par teātri: www.izradesberniem.lv. Uz tikšanos izrādē!

NVA sniedz atbalstu darba devējiem personu ar invaliditāti nodarbināšanas sākumposmā, pieteikšanās - līdz 17.janvārim

10.01.2020.
3022_ll_13339682.jpg

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, darba devējam līdz 17.janvārim ir jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir izveidota darba vieta personai ar invaliditāti. Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar bezdarbnieku, kuram ir invaliditāte. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā "Darba devējiem".

Dienas centra pasākumu plāns janvārī

09.01.2020.
3021_dc_01_2020.jpg

Esiet laipni aicināti apmeklēt Dienas centru!
Iecavas ielā 4, Baldonē
Katru darba dienu no plkst. 8.30 – 17.30

LM aicina pieteikties intensīvām apmācībām sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai

09.01.2020.
3020_publicitates_attels.jpg

Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu no visas Latvijas, kam ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, pieteikties bezmaksas intensīvo apmācību kursam veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenošanai. Apmācības būs unikāla iespēja īsā laikā dažādu speciālistu vadībā apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, lai dibinātu savu sociālo uzņēmumu un ideju beidzot pārvērstu realitātē.

Atvērta pieteikšanās atbalsta saņemšanai ārvalstu vizītēm

09.01.2020.
3019_inovacijauznemumos.jpg

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir uzsākusi pieteikumu pieņemšanu jaunuzņēmumu atbalstam dalībai starptautiskās izstādēs un konferencēs ārvalstīs, kā arī tiešajās vizītēs pie potenciālā investora vai sadarbības partnera ārvalstīs.

Atbalstu var saņemt jaunuzņēmumi ar augstas izaugsmes potenciālu, kuru pamatdarbība ir saistīta ar mērogojamu biznesa modeļu un inovatīvu produktu izstrādi, ražošanu vai attīstību.

Informācija par pieejamo paliatīvo aprūpi

08.01.2020.
3018_celvedis_200x200.jpg

Lai informētu sabiedrību par valsts apmaksātu paliatīvās aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, Veselības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Labklājības ministriju ir izstrādājusi informatīvus bukletus jeb ceļvežus par paliatīvo aprūpi gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Lai kritiskā situācijā nonākušu pacientu tuviniekiem būtu pieejama informācija par valsts nodrošināto atbalstu, ceļvežos apkopota informācija par valsts apmaksātas paliatīvās aprūpes veidiem – ambulatoro, stacionāro, kā arī pieejamo veselības aprūpi mājās, tostarp ārstniecības iestāžu kontaktinformāciju, kurās tiek nodrošināti valsts apmaksāti paliatīvās aprūpes pakalpojumi.

Pieaugušo ceļvedī iekļauta informācija ne tikai kā saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, bet arī kā saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus, kurus nodrošina Labklājības ministrija, piemēram, kā nokārtot apliecinājumu par invaliditāti, saņemt aprūpētāja pakalpojumus, nepieciešamos tehniskos palīglīdzekļus, piemēram, ratiņkrēslu, rollatoru u.c. 

Ceļveži par piejamiem paliatīvās aprūpes pakalpojumiem Latvijā:  “Paliatīvās aprūpes pakalpojumi pieaugušajiem”, un: “Paliatīvās aprūpes pakalpojumi bērniem un viņu ģimenēm”. Vairāk informācijas: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi/paliativa-aprupe

Par ierosinājumu Baldones un Iecavas novadu apvienošanai

08.01.2020.
3017_aptauja.jpg

26. novembrī Baldones novada dome saņēma vēstuli no Latvijas Republikas Saeimas, kurā pašvaldība tika informēta, ka Latvijas Republikas Saeima 2019. gada 7. novembrī ir izveidojusi speciālu Administratīvi teritoriālās reformas komisiju (turpmāk – komisija) un tās darbā paredzēts izskatīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, kā arī citus ar administratīvi teritoriālo reformu un tās īstenošanu saistītos likumprojektus un jautājumus. Komisija savu darbu veiks līdz visu ar administratīvi teritoriālo reformu un ar to saistīto likumprojektu izskatīšanai. 

Vēstulē administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs  aicināja pašvaldību iesniegt komisijai viedokli domes lēmuma formā par likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” līdz 2019. gada 18. decembrim.

Pirms domes sēdes Baldones un Iecavas novados tika organizētas sabiedriskās domas aptaujas. To mērķis bija noskaidrot un sniegt informatīvu atbalstu lēmumu pieņemšanai.

Pensionāru biedrības "Sābri" aktualitātes senioriem

08.01.2020.
3016_untitled.jpg

Pensionāru biedrība " Sābri" vēlas sveikt visus novada iedzīvotājus, pašvaldību, bet jo sevišķi, savus pensionārus Jaunajā gadā un dalīties ar aktualitātēm un nākotnes plāniem!

Dzimtsarakstu nodaļas statistika par 2019. gadu

08.01.2020.
3015_untitled_design4.jpg

Aicinām iepazīties ar Baldones noavada domes Dzimtsarakstu nodaļas statistiku par 2019. gadu.

Par Zemesgrāmatu likuma grozījumiem

08.01.2020.
3014_yjolobyf_400x400.jpg

Informējam! Sākot ar 2019.gada 1.decembri ir stājušies spēkā Zemesgrāmatu likuma grozījumi, kas nosaka, ka iesniedzot rajona (pilsētas) tiesā nostiprinājuma lūgumus par:

  • būves kā patstāvīga būvju īpašuma ierakstīšanu;
  • nekustamā īpašuma sadali vairākos patstāvīgos nekustamos īpašumos;
  • jaunu īpašumu veidošanu no vairāku nekustamo īpašumu sastāvā esošiem objektiem;
  • ēku, ūdens lietošanas vai ceļa servitūta teritorijas reģistrēšanu vai grozīšanu.

Iesniegtais nostiprinājuma lūgums vienlaicīgi kalpo kā iesniegums Valsts zemes dienestam, datu reģistrēšanai vai aktualizācijai Kadastra informācijas sistēmā un līdz ar to  Valsts zemes dienestā vairs nav jāvēršas. Kadastra informācijas sistēmā datus reģistrēs un aktualizēs, saņemot informāciju no tiesas.

www.zemesgramata.lv

Barikādes, rajona padomes dublieris un slepenā radio studija

07.01.2020.
3013_54217421_2332620547019828_9131637879078912000_n.jpg

Latvijas Trešā atmoda ir gandrīz gadsimta ceturkšņa attālumā, toties tagad mums ir iespēja vērot, kā rodas vēsture un kā reizēm tā tiek veidota vajadzīgajā virzienā. Vēljoprojām ir daudz nepateiktu un noklusētu notikumu, kuru nozīmība ir izceļama. Un, vai tad ne viedokļu dažādībā rodas īstā perspektīva? Uz sarunu aicinājām AS “Augstsprieguma tīkls” Telekomunikācijas dienesta vadītāju Mārtiņu Leiti, kurš ir aktīvi iesaistījies Latvijas neatkarības atjaunošanas procesos.

Izrāde "Burvīgie blēži"

03.01.2020.
3010_burvigie_blezhi_s.jpg

10.janvārī plkst. 19:00 Baldones kultūras centrā Baldones amatierteātris "Sudraba nagla" rādīs Leldes Stumbres izrādi "Burvīgie blēži"
Režisore - Zigrīda Ezeriņa
Vizuālais risinājums - Zigrīda Ezeriņa
Ieeja – Ziedojums apkrāptajiem