A+ A

Balvā gandarījums par ieguldīto

21.09.2020
Drukāt

12.septembrī Jelgavas sporta centrā sapulcējās Latvijas prasmīgākie krosmintona spēlētāji, lai pārliecinātos par vasarā iekrātajām prasmēm. Jelgavā Baldoni pārstāvēja 16 sportisti.

Par pirmajiem pārsteigumiem parūpējās U12 grupā vienīgās meitenes un Baldones komandas jaunākās dalībnieces - Kate Antuža un Elizabete Bojaruneca. Abas meitenes izrādīja pretsparu zēniem un piekāpās tikai pusfinālos regulārajiem šīs grupas finālistiem ar ļoti minimālu punktu pārsvaru. Jāteic, ka neviens no zēniem šādu rezultātu nebija gaidījis.

Kā nākamais, kas demonstrēja izcilu sniegumu, bija Markuss Šulcs, pārstāvot U14 grupu. Sen lolotā iecere pietuvoties ierasto finālistu rindās vairs nav sapnis, jo ar vienu no viņiem spēle ritēja spraigi. Vien trešā seta rezultāts liecināja par labu pretiniekam. Tātad, goda pjedestāla augstākie pakāpieni ir sasniedzami. Ļoti izteikta izaugsme arī iezīmējās Alekša Macuka, Kristapa Pļavnieka un Edvarda Baloža spēlēs.

Spēles O40 grupā sievietēm norisinājās ne bez cīņas, jo abām mūsu sportistēm tā ir kļuvusi par tradīciju - sparoties savā starpā par galveno godalgu. Šoreiz Baiba Jakuška bija noturīgāka augošajā spriedzē kā Laila Pētersone, jo likmes augstas un rezultāti tika fiksēti ar minimālo uzvaras punktu skaitu. B.Jakuškai šī bija pirmā augstākā kaluma godalga, ar ko arī patiesi apsveicam!

Šajās sacensībās gan L.Pētersone, gan B.Jakuška nolēma piedalīties papildus arī Sievetes (elites) grupā un pārbaudīt savu spēku šajā laukā. Visiem par lielu pārsteigumu, abas sportistes lika klupt titulētākajām šīs grupas pārstāvēm. Grupas favorītei nācās ārkārtīgi smagā trīs setu cīņa pārvarēt B.Jakušku apakšgrupas spēlēs, savukārt L.Pētersone apakšgrupas spēlēs palika nepārspēta un ceļā uz pusfinālu pamanījās uzvarēt reitinga ceturto un astoto raketi. Patiess prieks bija jaušams L.Pētersones sejā, jo viņa pirmo reizi iekaroja šīs elites grupas pakāpienu. Kā vēlāk abas sportistes atzina – tās bija ārkārtīgi smagas sacensības, jo startēt divās grupās ir milzīga slodze, tomēr gūtais gandarījums un pieredze ir pāri visam, pat nogurumam!

Arī Arnim Āboltiņam roka lika volānam piezemēties pretinieka laukumā pareizajā laikā un vietā. A.Āboltiņš atspēlējās abiem saviem oponentiem par iepriekšējām sacensībām – kluba biedram Jurim Gustiņam un salaspilietim, kuri pielika šķēršļus, lai gūtu godalgu augusta sacensībās. Uz zelta pakāpiena viņam neļāva kāpt regulārais šīs grupas uzvarētājs no Rīgas.

odziņa šajās sacensībās viennozīmīgi ir Rolanda Širmeļa uzvaras gājiens pretī krosmintona augstākai virsotnei Open (elites) grupā, kurā piedalās prasmīgākie šī sporta veida atlēti. Neskatoties uz to, ka R.Širmelis ir viens no jaunākajiem šīs sabiedrības spēlētājiem, viņš ceļā uz finālu spēja uzveikt Latvijas krosmintona reitinga pirmo un piekto raketi, katru divos setos un finālā tikās ar reitinga otro raketi, kurš neapšaubāmi ir krosmintonā regulārais finālists un favorīts. R.Širmelis pacentās pirmo setu uzvarēt, otrajā setā no 8 punktu deficīta panāca minimālu starpību, bet galotni vairs nespēja glābt, taču trešajā, izšķirošajā setā, pieredze ņēma virsroku un tikai ar nieka 3 punktu pārsvaru pretinieks kaldināja sev uzvaru.

Mūsu kluba sportistu rezultāti:

U12 MIX:

3.vieta (dalītā) Elizabete Bojaruneca, Kate Antuža

U14:

3.vieta Markuss Šulcs

5.vieta (dalītā) Ralfs Bojarunecs, Edvards Balodis

7.vieta (dalītā) Aleksis Macuks, Kristaps Pļavnieks

U18 jaunieši:

2.vieta Gustavs Laimiņš

OPEN (Elites grupa):

2.vieta Rolands Širmelis

SIEVIETES:

3.vieta Laila Pētersone

5. vieta (dalītā) Vita Zvaigzne, Baiba Jakuška

7.vieta Sandra Lāce

O40 sievietes:

1.vieta Baiba Jakuška

2.vieta Laila Pētersone

O40 vīrieši:

2.vieta Arnis Āboltiņš

3.vieta Juris Gustiņš

O50 vīrieši:

2.vieta Niks Zvaigzne

   

Ja kādu dienu esat pieņēmuši lēmumu iestādīt sēklu augsnē un gaidīt vēlamos augļus no tā, tad jāielāgo, ka rezultāts būs atkarīgs no tā kā jūs to kopjat! Pacietība un neatlaidība agri vai vēlu tiek atalgota!

 

Niks Zvaigzne

treneris

 

Pirmā no labās Kate Antuža, Elizabete Bojaruneca

Pirmā no kreisās Laila Pētersone, Baiba Jakuška

Pirmā no labās Laila Pētersone

Pirmais no kreisās Rolands Širmelis