A+ A

Baldones airētāji ar labiem panākumiem noslēdz šī gada aktīvo sacensību sezonu

28.10.2018
Drukāt

Ar sešām spraigām rudens posma  sacensībām ir noslēgusies 2018. gada sacensību sezona, bet par visu pēc kārtas.

Pateicoties Baldones domes un audzēkņu vecāku finansiālam atbalstam sacensību turnejā, uz Lietuvu un Poliju varēja doties trīs šī brīža spēcīgākie jaunie Baldones airētāji – Enija Laksa, Edgars Grāvītis un Alberts Plūcis.

No 22. līdz 23. septembrim norisinājās Lietuvas posms, kas sastāvēja no Kauņas un  Viļņas  sacensībām, kas  arī kalpoja kā tramplīns ceļam uz Eiropas nozīmes sacensībām  "Olympic Hopes" jeb Olimpisko cerību kauss Krakovā 29. un 30. septembrī.

Lietuvā izcilu sniegumu rādīja Enija Ļaksa, izcīnot pirmo vietu jaunietēm gan kanoe, gan kajaku laivu klasēs. Edgars Grāvītis izcīnīja 6. vietu jauniešu grupā, Alberts Plūcis – 10. vietu jauniešu grupā un  7. vietu U16 grupā. Kopvērtējumā 12 komandu konkurencē  Baldones komanda izcīnīja trešo vietu.

Pēc  Lietuvas sacensībām no 24. līdz 28. septembrim jaunie Baldones sportisti aizvadīja rudens treniņnometni Krakovas spēcīgajā un straujajā, mākslīgi veidotajā airēšanas slaloma kanālā Kolna.

Šis kanāls ir 320 metru garš un ar ūdens krituma starpību ap 4 metriem, ļoti moderns un drošs, ar slūžām,  kas nodrošina ūdens plūsmu 15 m3/s, un ātri maināmiem straumi ietekmējošiem elementiem. Kanāla kvalitāti apliecina fakts, ka tajā tiek rīkoti pasaules čempionāti. Iepriecinoša ir ziņa, ka tieši šeit notiks 2019. gada jaunatnes pasaules čempionāts.

Nedēļas nogalē, 29. un 30. septembrī, norisinājās starptautiskās sacensības “Olympic Hopes”.

Šīs sacensības ir zīmīgas ar to, ka šeit piedalās daudzu Eiropas valstu jaunie sportisti, kuras tiem ir kā iedvesmojošs un motivējošs sākums, katra laba sportista mērķa – startēt olimpiskajās spēlēs – nospraušanai. Mūsu jaunajiem sportistiem Enijai un Albertam tās bija debija šāda līmeņa starptautiskās sacensībās.
Sportisti sacensībās startēja 2 dienas, kurās katrā bija jāveic viens kvalifikācijas brauciens, pēc kura labākie sportisti iekļuva finālbraucienā un ieguva iespēju turpināt cīnu par augstākiem sasniegumiem.

Enijai pirmajā sacensību dienā kvalifikācijas braucienā izdevās uzrādīt  8. rezultātu U14 grupā meitenēm un iekļūt fināla. Fināla braucienā viņa brauca stabili un spēja atkārtot sniegumu un izcīnīt 8. vietu. Otrajā dienā mainītajā trasē un startējot Enija pieļāva trīs nelielas kļūdas, uzrādot 8. rezultātu, kas deva pamatu cerēt finālā uz cīņu par medaļu. Diemžēl finālā Enija nespēja kļūdas izlabo un, pieļaujot apgāšanos un pieceļoties ar eskimosu apgriezienu, tika pazaudētas dārgās sekundes. Rezultātā nācās samierināties ar 10. vietu U14 vecuma grupā meitenēm.

Alberts nespēja kvalificēties fināla braucieniem. Pirmajā dienā viņš uzrādīja 28. rezultātu un otrajā dienā spēja pakāpties par vienu vietu augstāk, uzrādod 27. rezultātu U16  vecuma grupā jauniešos.

Edgars kvalifikācijas braucienā spēja uzrādīt labāko trases laiku starp visiem 18 Latvijas un Lietuvas jauniešiem, bet diemžēl nespēja kvalificēties fināla braucieniem. Viņš abās dienās uzrādīja 17. rezultātu U18 vecuma grupā  jauniešos.

Atgriežoties mājās, pēc nelielas atpūtas jau sestdien, 6. oktobrī sākās 48. starptautiskais Rīgas čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes un 7. oktobrī – Latvijas kausa fināls Valmierā.

Rīgas pilsētas čempionātā, kas norisinājās  pilsētas kanālā, sacensībās piedalījās 180 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Baldoni šajās sacensībās pārstāvējām 7 sportistu sastāvā.

Jaunākajā U10 grupā kajakā savās otrajās sacensības startēja Toms Ducmanis, kurš, apsteidzot trīs savus vienaudžus, izcīnīja 10. vietu grupā.    

U12 grupā kajakā startēja Edgars Lucāns, izcīnot 11. vietu, savukārt, startējot kanoe laivā, izcīnīja augsto 2. vietu.

U14 grupā jaunietēs kajakā startējošā Enija Ļaksa izcīnīja 1. vietu gan grupā, gan jaunietēs un 2. vietu sievietēs, piekāpjoties tikai ļoti pieredzējušai sportistei no Baltkrievijas. Arī kanoe laivā Enija izcīnīja 1. vietu jaunietēs un 3. vietu sieviešu konkurencē.
U16 grupā Alberts Plūcis izcīnīja 10. vietu kajakā un 5. vietu kanoe.
U18 grupā Edgars Grāvītis izcīnīja 1. vietu kajakā.

Sieviešu grupā pēc pārtraukuma atgriezusies Daila Grāvīte – viņa spēja izcīnīt 7. vietu kajakā un  5. vietu kanoe.

Veterānu grupā 45+ Egons Grāvītis kajakā izcīnīja 2. vietu.

Latvijas kausa fināla sacensības bija sezonu noslēdzošās, kurās varēja izcīnīt pēdējos punktus Latvijas ranga tabulās. Šajās sacensībās Baldones klubu pārstāvēja 6 sportisti.
U12 grupā kajakā startēja Edgars Lucāns, izcīnot 9. vietu, savukārt kanoe laivā U14 grupā - 11. vietu.
U14 grupā jaunietēs kajakā  startējošā Enija Ļaksa izcīnīja 1.vietu gan grupā, gan uzvarot šā gada Latvijas čempioni Aniju no Liepājas jaunietēs. Sieviešu grupā Enija izcīnīja 2. vietu sievietēs, piekāpjoties sportistei no Baltkrievijas. Arī kanoe laivā Enija izcīnīja 1. vietu jaunietēs un 3. vietu sieviešu konkurencē.
U16 grupā kajakā Alberts Plūcis izcīnīja 10. vietu, kanoe - 6. vietu.
Jauniešos kajakā Edgars Grāvītis izcīnīja 3. vietu.
Sieviešu grupā Daila Grāvīte izcīnīja 6. vietu kajakā un 4. vietu kanoe.

Ar spilgtiem  panākumiem un bagātām emocijā ir pavadīta šī sacensību sezona. Ne visiem viss ir izdevies kā plānots, bet, ja nepadodamies un neatmetam cerību, arī zaudējumi un neveiksmes mūs ved tuvāk mērķim, norūda, uzrāda vājākās vietas, pie kurām jāpiestrādā un jāpiedomā vairāk.

Pateicos domei un vecākiem par atbalstu un ieguldījumu mūsu jauniešos. Jauniešiem novēlu izturību drosmi un uzdrošināšanos nospraust lielus mērķus. Arī starti Olimpiskās spēles ir aizsniedzami šajā sporta veidā – to ir pieradījuši vairāki mūsu sporta veida priekšgājēji, kā arī mans bijušais  konkurents Aldis Kļaviņš, startējot Barselonas un Atēnu Olimpiskajās spēles.

Egons Grāvītis
Treneris