A+ A

Teicama debija Čehijā krosmintona elitē

16.10.2018
Drukāt

29. septembrī Čehijā, Brno pilsētā norisinājās Eiropas Jaunatnes  čempionāts krosmintonā, kur savā starpā spēkiem mērojās dalībnieki no piecpadsmit valstīm.

Šajā plaši apmeklētajā čempionātā U12 grupā startēja četri Latvijas izlases pārstāvji,  no kuriem divi bija mūsu Baldones krosmintonisti – Markuss Šulcs un Gints Vīksniņš.

Kaut arī izloze Gintam nebija veiksmīga, jo viņš tika iedalīts vienā grupā ar savu sīvāko pretinieku no Latvijas – Romānu Barkovu (4. vieta Pasaules ranga tabulā), ar kuru mūsu valstī visos turnīros notiek cīņa finālā par galveno godalgu, Gintam bija iespēja savas spējas nodemonstrēt arī pret jauno censoni no Lietuvas (2.), kas viņam izdevās teicami.
Abiem sāncenšiem Gints piekāpās ar ļoti minimālu rezultātu, toties uzvaru svinēja pār Slovākijas sportistu (17.). Tiesa, tas neļāva viņam kvalificēties nākamajā kārtā, bet jāpiemin, ka apakšgrupu izspēlē Gints zaudēja Eiropas čempionāta 2. un 3. vietas ieguvējiem.

Tikpat pārsteidzoši labi debitēja arī Markuss Šulcs, kurš lieliski izpaudās apakšgrupas spēlē pret Slovākijas pretiniekiem, kuri Pasaules ranga tabulā ieņem 1., 6. un 12. vietu. Kaut arī Markuss zaudēja visās 3 apakšgrupas spēlēs ar ļoti respektējamu punktu starpību, citu valstu treneri pēc šī turnīra viennozīmīgi nonāca pie slēdziena, ka ar latvju puikām no Baldones turpmāk būs jārēķinās.

Par pārsteigumu mūsu puiši pacentās nākamajā dienā, kad notika Czech Open 2018 turnīrs, kas krosmintonā ir pielīdzināms tenisa Grand Slam turnīriem. Šādi turnīri visā pasaulē gadā notiek tikai piecas reizes. Jāpiebilst, ka šāds turnīrs pirmo reizi notiks arī Latvijā – nākamā gada 23.-24. augustā.
Pēc pirmās dienas tik veikta analīze un iztirzātas kļūdas, kas rezultējās ar to, ko sasniedza jaunie sportisti no mūsu kluba nākamajā dienā. Markuss, salīdzinot ar iepriekšējo dienu, radikāli mainīja spēles stilu – tas kļuva pārliecinošāks un nu jau vairāk tendēts uz pretuzbrukumiem. Skaudrā patiesība ir tā, ka viņam iekrita trīs spēles pēc kārtas no četrām, kas arī ietekmēja spēles kvalitāti, jo nogurums darīja savu. Bija izredzes izkļūt no apakšgrupas un kvalificēties ceturtdaļfinālam, jo Markuss katram no pretiniekiem piekāpās ar minimālu punktu starpību. Viņa pretinieki Pasaules reitingā bija attiecīgi 3. (Slovākija), 7. (Beļģija), 9. (Čehija), un 22. (Čehija) vietas pārstāvji. Rezultātā nācās samierināties ar apakšgrupas noteikto vērtējumu.

Savukārt Gints Vīksniņš “spridzināja”! Apakšgrupā viņš uzveica visus savus pretiniekus un ceturtdaļfinālā trijos setos pieveica pretinieku no Slovākijas (12.). Šī uzvara deva viņa iespēju pusfinālā cīnīties ar savu iepriekš pieminēto Latvijas oponentu R. Barkovu. Tomēr pacietības izsīkums un tas, ka tā Gintam bija otrā spēle pēc kārtas, neļāva svinēt uzvaru. Kaut arī zaudējums, toties prieks par iegūto bronzas medaļu!

Ar šo jau šovs nebeidzās, jo abi Latvijas labākie, kaut arī sīvākie pretinieki, savā vecuma grupā – G.Vīksniņš un R.Barkovs – vienojās kopējā tandēmā un dubultspēlēs palika nepārspēti, finālā pieveicot ļoti spēcīgu pāri no Slovākijas. Tika iekarots šī turnīra pirmais pakāpiens, un Čehijas tenisa kortos skanēja mūsu valsts himna! Tā bija pirmā reize šāda mēroga starptautiskajās sacensībās U12 vecumu grupā, kad mūsu valsts pārstāvjiem tika kaldināta augstākā godalga.

Arī mūsu kluba jaunieši Markuss un Rolands piedalījās pāros arī dubultspēlēs ar citu Latvijas klubu pārstāvēm. Lai arī Rolandam ar savu pārinieci mazo savstarpējo treniņu dēļ spēles nevedās, Markuss ar savu dubultspēļu partneri Emīliju kopvērtējumā ierindojās augstajā 5. vietā, ceturtdaļfinālā piekāpjoties titulētam pārim no Slovēnijas.

Par vēl vienu pārsteigumu pacentās turnīra U18 jaunākais šīs grupas pārstāvis no mūsu kluba – Rolands Širmelis. Ieskatam var minēt, ka starptautiskajā arēnā prestižas tiek uzskatītas Open, Sieviešu Open un U18 grupas.  Rolands apakšgrupā pieveica pasaules 4. (Horvātija), 12. (Polija) un 61. (Čehija) raketi, vien piekāpjoties 5. pasaules ranga spēcīgākajam sportistam no Polijas, taču ar to pilnīgi pietika, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam un tiktos ar ranga 9. spēcīgāko šī rakešu sporta veida pārstāvi savā vecuma grupā no Horvātijas.

Svarīgi ir pieminēt, ka šīs spēles laikā skatītāju pulks kļuva lielāks, kad otrajā setā Rolands, būdams iedzinējos no 5:13, spēja pielīdzināt rezultātu līdz 14:15. Kaut arī izšķirošais punkts nāca par labu pretiniekam, vispārējās atziņu emocijas nāca Rolanda virzienā. Neskatoties uz to, ka Rolands palika aiz pjedestāla vienas uzvaras attālumā, secinājums ir viens – ir pamatīgi jātrenējas, lai varētu nākamajā gadā piedalīties Pasaules čempionātā ar lielākām ambīcijām!

Var tikai pieminēt, ka pasaules vadošie spēlētāji, kuri arī paralēli trenē jauno paaudzi, nāca klāt pie mūsu delegācijas un pauda vispārēju atziņu par mūsu sportistu sniegumiem.

Patīkami bija dzirdēt no Starptautiskās krosmintona organizācijas prezidenta atzinības vārdus par mūsu jauniešu lieliskajiem sasniegumiem, mudinot viņus turpināt attīstīties, paredzot puišiem labus panākumus nākotnē.

Viennozīmīgi var secināt, ka pirmo reizi debitējot tik augsta ranga sacensībās, visi trīs baldonieši ir attaisnojuši cerības ar uzviju. Šajās sacensībās tika pulcinātas 15 valstu komandas, kurām starptautiskais sacensību rūdījums nav apšaubāms.

Krosmintona SK Sporta Punkts vārdā vēlamies pateikties Baldones novada domei un novada sporta priekšstāvim Edgaram Brigmaņa kungam par atbalstu, kā arī novēlēt visiem novada sportistiem turpināt kārtīgi trenēties, jo pretinieks arī trenējās. Uzvar tikai tas, kurš vēlās to visvairāk!