A+ A

Baldonē – savs Latvijas karatē čempions

17.10.2017
Drukāt

24. septembrī Daugavpils Olimpiskajā centrā norisinājās “Latvijas karatē čempionāts 2017”, kura mērķis - 2017. gada Latvijas karatē čempiona titula izcīnīšana un piešķiršana.
Čempionātā piedalījās Latvijas karatē federācijas (LKF) biedri, apmēram 30 Latvijas karatē klubi, 285 sportisti kategorijās KATA (tehnikas komplekss) un KUMITE (cīņa ar pretinieku). Tiesāt tika aicināti LKF un ārvalstu tiesneši, kuri atestēti ar augstāko nacionālo kategoriju vai ar EKF/WKF licenci (European/World Karate Federation).   

Pilsētu Baldone pārstāvēja kluba „KARATĒ SEN-E” sportisti. Liels prieks un lepnums par mūsu Baldones karatē kluba sportistu Haraldu Ermuižu, kurš izcīnīja 1. vietu un ieguva Latvijas Čempiona titulu kategorijā KATA zēni 8 gadi.

Ņemot vērā, ka no 2016. gada karatē ir olimpiskais sporta veids, šogad LKF vēl iekļuva daudzi Latvijas karatē klubi, kuri agrāk darbojās tikai savā karatē stilā. Tas ir saistīts ar to, ka jebkuru karatē rezultātu var apstiprināt tikai Latvijas karatē federācijā. 

Treneris Jevgenijs Ivanovs: „Uzskatu, ka šajā gadā dalībnieku līmenis bija augstāks nekā iepriekšējos divos gados. Arī pati turnīra organizēšana notika augstākā līmenī. Šis bija pirmais Latvijas karatē čempionāts, kurā tika izmantota video atkārtošana. Katrā stūrī no visām pusēm TATAMI (karatē laukums) bija uzstādītas četras videonovērošanas kameras, un pēc trenera protesta papildtiesneši varēja vēlreiz apskatīt epizodi palielinātā video, lai nolemtu – būs vai nebūs punkts. Prieks, ka karatē attīstās un kļūst aizvien populārāks!”

Tradicionāli Latvijas "karateki" jauno sezonu turpināja ar turnīru "Jūrmalas Kauss 2017", kas norisinājās jau 14.oktobrī. Turnīru organizēja: Jūrmalas karatē klubs „NEGUSS” sadarbībā ar Latvijas Karatē federāciju. Sacensības pārstāvēja 21 karatē klubs ar saviem sportistiem vecumā no 4 gadiem. Piedalījās ap 350 sportistu. Baldones bērni šajās sacensībās parādīja augstus rezultātus, iegūstot 6 medaļas:
1.vieta - Markuss Boiko, Roberts Arabels, Haralds Ermuiža, Domeniks Spurķis, Kristiāns Nosovs, un vel 2.vieta - Roberts Arabels.

Treneris vēl piebilst, ka katru gadu rudenī klubs "Karatē SEN-E" ar jau 28 gadu stāžu Latvijā (Baldonē klubs nodarbojas ar karatē sporta veidu jau 8 gadi), komplektē jaunu audzēkņu grupas, aicinot jaunos karatekus bērnu sporta karatē nodarbībām. Bērni – gan zēni, gan meitenes, var pieteikties nodarbībām jau no četru gadu vecuma. Bērniem tiek mācīts izvirzīt mērķi un principus. Karatē – tas ir pašizzināšanas un pilnveidošanās ceļš. Karatē prakses mērķis ir asināt prātu, nostiprināt ķermeni, attīstīt uzmanību un gara enerģiju.

Foto no bērnu kluba “KARATE SEN-E” arhīva: “Haralds gatavojas sacensībām”.
Vairāk foto...
Informāciju piedāvā bērnu klubs «KARATE SEN-E»
Т. (+371) 2640 8970
www.bernukarate.lv