A+ A

Mēs lepojamies

Mēs lepojamies!

 

Apsveicam Rihardu Sniku!

2016 ir Vasaras olimpisko spēļu gads, kas veiksmīgi aizvadīts arī baldonietim Rihardam Snikum, Riodežaneiro, Brazīlijā. Mērķtiecīgums, smagais, treniņos ieguldītais darbs un lieliskā komanda, kas Rihardu atbalstīja, ir vainagojies ar lieliem panākumiem – sportists ar zirgu King of the Dance paralimpiskajā iejādē ieguva 72.900% punktus (Freestyle disciplīnā), ierindojoties godpilnajā 5.vietā! Vasaras olimpiskās spēles ir starptautisks sporta pasākums, kas notiek ik pēc četriem gadiem un ko organizē Starptautiskā Olimpiskā komiteja, spēles ir visprestižākais no sporta notikumiem pasaulē un tajā piedalās vairāk sporta veidu pārstāvji nekā citur. Vairākumā Olimpisko sporta veidu uzvara olimpiskajās spēlēs ir visaugstākais sasniegums.
Apsveicam ar sasniegumiem un novēlam izturību, veselību un veiksmi turpmākajās sacensībās. Lepojamies!

Šīs spēles sportistam nebija pirmās - Londonas Vasaras Paralimpiskās spēles 2012.gadā Rihards ierindojās augstajā 4.vietā.

Foto no Riharda Snikus personīgā arhīva. Skatīt

 Baldones Goda pilsoņi

Jānis Dūmiņš - Baldones Goda pilsonis 2006. gadā - par ieguldījumu kora mākslas attīstībā.


Voldemārs Bunkšis - Baldones Goda pilsonis 2007. gadā - par ieguldījumu Baldones attīstībā.


Broņislava Eidemane - Baldones Goda pilsonis 2008. gadā.


Aina Pīlmane (dz. 15.10.1942.) - Baldones Goda pilsonis 2009. gadā - par mūža ieguldījumu baldoniešu izglītošanā un audzināšanā.


Elga Bukuma (4.01.1932.-13.07.2012.) - Baldones Goda pilsonis 2010. gadā - par mūža ieguldījumu Baldones vēstures apzināšanā, popularizēšanā un skolas novadpētniecības muzeja izveidošanā.


Māra Skuja - Baldones Goda pilsonis 2011. gadā - par ieguldījumu Baldones novada attīstībā, dibinot Baldones mūzikas skolu un Baldones mākslas skolu, sistematizējot un vācot materiālus muzeju fondam.


Aina Viča - Baldones Goda pilsonis 2012. gadā - par ilgstošu, priekšzīmīgu un panākumiem bagātu profesionālo darbību.


Rita Deņisenoka - Baldones Goda pilsonis 2013. gadā - par mūža ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā.


Gundars Knohenfelds - Baldones Goda pilsonis 2014. gadā - par ieguldījumu Baldones sporta dzīves attīstībā.

Dzimis Talsu novadā. 1960. gadā absolvējis Kandavas vidusskolu un iestājies LVFKI, kuru beidzis 1964. gadā, iegūstot fiziskās kultūras un sporta pasniedzēja kvalifikāciju ar specializāciju vieglatlētikā. Tajā gadā ar valsts norīkojumu sācis darbu Rīgas rajona Sidgundas 8-gad. skolā, kur nostrādājis vien pāris mēnešus, jo devies karadienestā uz Ventspili. 1965. gadā sācis strādāt Baldones vidusskolā par fizkultūras skolotāju.

G. Knohenfelds jau kopš saviem skolas gadiem aktīvi sportojis. Viņš piedalījies Latvijas sacensībās vieglatlētikā un basketbolā dažādu Kandavas, Tukuma un Rīgas rajona komandu sastāvā, bijis vairākkārtējs Latvijas Izglītības, augstskolu un zinātnisko iestāžu darbinieku arodbiedrības spartakiādes uzvarētājs tāllēkšanā, barjerskriešanā un 100 m skrējienā.

Viss darba mūžs pavadīts Baldones vidusskolā, vadot sporta stundas skolēniem, kopā ar citiem sporta skolotājiem gatavojot Baldones vidusskolas izlases komandas startiem Rīgas rajona skolēnu spartakiādes sacensībās, draudzības festivālos Krievijas pilsētā Ļeņingradā (tagad Pēterburgā), Igaunijas pilsētā Tartu, Lietuvas pilsētā Kretingā un Baldonē. Daudzus gadus paralēli darbam skolā strādājis par vieglatlētikas treneri Rīgas rajona BJSS. Ilgus gadus bijis Rīgas rajona sporta skolotāju metodiskās padomes loceklis, vadījis Baldones vidusskolas sporta metodisko komisiju.

Daudz strādājis ar Baldones vidusskolas vieglatlētiem, kuri guvuši labus rezultātus Rīgas rajona, Latvijas un starptautiskajās sacensībās. 20. gs. 70. – 80. gados īpašus panākumus sasniegusi meiteņu basketbola komanda, deviņus gadus pēc kārtas kļūstot par Rīgas rajona čempionēm. Vairāki skolotāja trenētie audzēkņi veiksmīgi iestājušies Murjāņu sporta skolā. 70. gados Baldones vidusskolā skolotāja G. Knohenfelda vadībā aizsākusies ļoti nozīmīga tradīcija – ielu stafetes.

G. Knohenfelds apbalvots ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. 2014.gada 15.novembrī saņemta Baldones Goda pilsoņa apliecība Nr. 9.


Rudīte Liepa - Baldones Goda pilsonis 2015. gadā - par mūža ieguldījumu pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” attīstībā.


Inese Krejāne - Baldones Goda pilsonis 2016. gadā - par sevišķiem nopelniem Baldones labā, veicot ilgstošu, priekšzīmīgu un panākumiem bagātu darbību.

Krejānes kundze dzimusi Saldus novadā, Rubas pagastā. Pirmās skolas gaitas uzsāktas Reņģes skolā. Tālāk ceļš vedis uz Ezeres vidusskolu. Ineses sapnis jau kopš bērnības bija kļūt par skolotāju, tapēc izvēlējusies studēt Rīgas Pedagoģijas skolā, kuru arī 1955. gadā absolvēja ar sarkano diplomu, iegūstot pirmsskolas pedagoga izglītību. Uz Baldoni Krejānes kundze atbrauca 1955. gadā, kad tika nosūtīta uz Baldones rajona izpildkomitejas Izglītības nodaļu strādāt par inspektori. Kad 1959. gadā Baldones rajons tika likvidēts, arī Inesei bija pārmaiņas profesionālajā jomā, viņa uzsāka darbu mazbērnu novietnē, Ķeguma prospektā, par vadītāju. Šajā gadā Inesei piedzima meita. Tad sekoja divi gadi, kuri tika pavadīti, strādājot bērndarzā Rīgā.

Kad Ineses meitai bija jāuzsāk skolas gaitas, dzīves profesionālais ceļš atkal aizveda uz Baldoni. 1969. gadā Krejānes kundze sāka strādāt Baldones Patērētāju biedrības sabiedriskajā ēdināšanā. Kad atvērās restorāns „Avots”, Inese tur strādāja par kasieri. Paralēli darbam viņa arī studēja Tirdzniecības tehnikumā, kur apguva plānotāja ekanomista profesiju. Tāpat kā Rīgas Pedagoģijas skola, arī tehnikums tika pabeigts ar sarkano diplomu. No 1976. gada Inese bija Baldones Patērētāju biedrības sabiedriskās ēdināšanas direktore. Baldonieši noteikti atminas slavenākos restorāna „Avots” konditorejas izstrādājumus, piemēram, torti „Avots”, kliņģeri „Avots”, riekstu torti un, protams, žāvētos cāļus. Jāatzīmē, ka no 1980. gada Krejānes kundze dzīvoja Ķekavā. Laiks gāja, un Krejānes kundzei radās iespēja dibināt savu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu, tā arī radās SIA „Krīga”. Pirmie uzņēmuma klienti bija Ķekavas izglītības iestādes. No 2000. gada gan Baldones vidusskolas, gan Mūzikas pamatskolas bērni baudīja gardās pusdienas, kuras gatavoja SIA „Krīga” pavāri. Uzņēmums gatavo ne tikai skolām, bet arī kopš 2011. gada sociālajam centram „Baldone”. 2004. gadā tika noslēgts  līgums par PII „Vāverīte” audzēkņu ēdināšanu.

Gandrīz ikviens no mums, gan liels, gan mazs, ir baudījis Krejānes kundzes uzņēmumā gatavotos ēdienus. Iecienītākā vieta Baldonē, kur ieturēt pusdienu maltīti, viennozīmīgi ir Baldones vidusskolas ēdnīca. Reti kurš baldonietis nav nobaudījis gardās zupas (soļanku vai boršu), kotletes, kakla karbonādi sinepju mērcē un, protams, saldo biezpiena masu ar zemeņu ķīseli! Mēs baudām! Bet, lai tas viss taptu, bija jāiegūlda milzīgs darbs, kas redzams tikai virtuvē, kabinetā...

Tapēc sakām lielu PALDIES Inesei Krejānei par iegūldīto darbu, lai baldonieši var gardi un veselīgi baudīt pusdienas un ne tikai! Jo daudzi baldonieši ēdnīcu izvēlas arī par svinību vietu. Savukārt Krejānes kundzes novēlējums baldoniešiem ir – ēst veselīgi! Kā arī Baldones novadā attīstīt vairāk bioloģiskās saimniecības, ar kurām varētu sadarboties.


Ilona Ķimena - Baldones goda pilsonis 2017. gadā - ilggadēja deju koletīvu vadītāja, skolotāja.