A+ A

Bērnu Kokļu studija „Dzītari”

Kopš 2018. gada Baldonē kokļu ansambļa „Dzītari” paspārnē savu darbību ir uzsākusi Kokļu Studija, kuras mērķis ir dot iespēju bērniem iepazīt, apgūt un iemīlēt šo skaisto latviešu tautas mūzikas instrumentu - kokli.

Lielākā daļa studijas  dalībnieku ir bērni, kuriem mūzika un mūzikas instrumentu apguve ir kas pilnīgi jauns un līdz šim nezināms. Daudziem dalībniekiem šie ir pirmie soļi lielajā mūzikas pasaulē – bērni kokles spēli apgūst individuālajās nodarbībās, kā arī pamazām tiek veidoti nelieli kopspēles sastāvi - dueti, trio, ar mērķi apgūt prasmi kolektīvajā muzicēšanā (prasmi dzirdēt vienam otru, rēķināties un sadarboties vienam ar otru).

Jau no pirmajām dienām spējīgākie Kokļu Studijas „Dzītari” audzēkņi  ir apvienojušies kokļu ansamblī, kurā kopīgi muzicējot iegūst jaunus draugus un gūst uzstāšanās pieredzi pozitīvā un draudzīgā gaisotnē. Ir aizvadīts ne viens vien pasākums, kurā mūsu studijas audzēkņi ir priecējuši klausītājus gan kā solisti, gan plašākā sastāvā – ansamblī.

Repertuārs, ko apgūst bērni ir ļoti plašs – tās ir skaistās latviešu tautas melodijas, dziesmas un danči, skaistākās klasiskās mūzikas pērles, dažādi latviešu un ārzemju autoru oriģināldarbi, populārās un filmu mūzikas pārlikumi koklēm – tas viss atbilstoši katra bērna interesēm, spējām un gaumēm. Papildus kokles spēlei, savos priekšnesumos izmantojam arī dažādus mazos mūzikas instrumentus - zvaniņus, grabuļus, bungas, svilpītes, etnogrāfiskās koklītes… 

Kokļu Studijai  „Dzītari” bērni var pievienoties no 7 gadu vecuma jebkurā laikā visa gada garumā.

Kokļu Studijā „Dzītari” ar mūzikas palīdzību  bērni caur mūzikas valodu mācās paust un uztvert vārdos neizsakāmās emocijas un sajūtu nianses, mācās gūt gandarījumu par paveikto, par sasniegto, par savām jaunapgūtajām prasmēm.

Nodarbības notiek trešdienās no plkst.12.30 – 20.00 un sestdienās no plkst.8.30 -15.00 Baldones domes zālē.

Kontaktinformācija:
koklu.studija@gmail.com
vadītāja Inta Rēvolde - 28356613