A+ A

Lielā Talka, 28.04.2018

28.aprīlī norisinājās ikgadējā Lielā Talka, kas visā Latvijā aicināja iedzīvotājus sakopt savus īpašumus, kā arī teritorijas ap tiem.

Arī Baldones novadā iedzīvotāji tika aicināti sakopt savus īpašumus, kā arī kopīgiem spēkiem sakopt Vanagkalna estrādi. Lai gan šim aicinājumam neatsaucās ļoti daudz iedzīvotāju, kopīgiem spēkiem izdevās sakopt gan estrādi, gan tās apkārtni, kā arī upītes krastus netālu no vecās sanatorijas ēkas.

Visu dienu laukumā pie slidotavas varēja nodot dažāda veida atkritumus. Atkritumu konteineri pildījās ļoti ātri, kas nozīmēja vienu – savos īpašumos cilvēki darbojās aktīvi.

Par sakoptu teritoriju ārpus saviem iekšpagalmiem rūpējās vairāki Pulkarnes iedzīvotāji, kurus uz talku kā katru gadu īpaši aicināja domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers. Pāris stundu laikā no Pulkarnes mežiem un ceļmalām tika iznesti vairāki atkritumu maisi ar PET un stikla pudelēm, vairākas transportlīdzekļu riepas, kā arī ledusskapis un dīvāns, kuru saimnieki bija nolēmuši, ka labākā vieta šīm lietām ir mežs. Tāpat daļa Pulkarnes iedzīvotāju sakopa teritoriju ap Pulkarnes veco skolu, kur ik gadu no jauna tiek savākti ļoti daudz atkritumi.

Kā stāsta R.Audzers: “Katru gadu mēs tīrām vienas un tās pašas vietas, bet man ar nožēlu jāsaka, ka atkritumu daudzums, ko ik gadu savācam, nemazinās. Gada laikā cilvēki atkal pamanās izgāzt savus atkritumus mežos”.

Lielajā Talkā piedalījās arī Baldones 4. kristīgo skautu vienība. Jaunieši sakopa baznīcas īpašumus un Ķekaviņas krastus. Arī viņu atradumu vidū – vecs matracis, pudeles, metāla skārdenes un cita draza.

Sūnupēs talkoja gan lieli, gan mazi. Aicinājumam sakopt ceļa malas no šosejas līdz ciemata zīmei atsaucās četras mājas. Kā stāstā ciemata iedzīvotāja Irina Paegle: “Lai gan nebijām daudzi – kopā 10 un viens mazulis, atradām gana daudz stikla taras, kā arī detaļas no automašīnam - gan riepas, gan motora pārsegu, kā arī vecu instrumentu kasti  - tāds sākuma komplekts, lai saliktu jaunu auto!”

Atgādinām, ka visa gada garumā iedzīvotāji bez maksas var nodot atkritumus – PET, stikla un cietās plastmasas (HDPE) iepakojumu, kartonu, papīru, metālu, plēvi u.c. Ogres SIA Marss šķirošanas laukumā, kas atrodas Baldonē, Rīgas ielā 27.

Paldies visiem iedzīvotājiem, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties Lielajā Talkā gan pilsētā, gan novadā! Ja vēlies pastāstīt par kādu interesantu atradumu Lielās Talkas laikā, raksti un sūti foto  - baldoneszinas@baldone.lv

Turēsim Baldoni un Latviju tīru!