A+ A

Visi jaunumi

23. un 24. oktobrī daļēji tiks slēgta satiksme Zīļu ielā

22.10.2019.
2917_zilu_slegta.jpg

23. un 24. oktobrī laika periodā no 8:00 līdz 17:00 tiks slēgta satiksme Zīļu ielā, posmā no Zīļu ielas 15 līdz Tilta ielai. Lūgums izvēlēties citu braukšanas ceļu. Transporta kustība netiks slēgta, bet būs daļēji transporta kustības ierobežojumi. Lūdzam Jūs ievērot visas brīdinājuma zīmes un norādes.

Ja rodas kādi jautājumi zvaniet SIA “RERE VIDE” darbu vadītāja palīgam Sandim Štrovaldam, tālr.: 28855268, (vēlams zvanīt darba laikā).

Rūpējoties par iedzīvotāju, īpaši bērnu drošību, lūdzam bez vajadzības netuvoties būvlaukuma teritorijai, kā arī informējam, ka atrasties būvobjekta teritorijā bez būvniecības uzņēmuma pārstāvja pavadības ir aizliegts.

Mārtiņdienas gadatirgus

22.10.2019.
2916_tirgus_martindienas.jpg

10. novembrī norisināsies Mārtiņdienas gadatirgus. Darba laiks no 07.30 līdz 14.00 baldones Tirgus laukumā.  Aicināti visi amatniecības, rūpniecības preču, lauksaimniecības produktu, pārtikas tirgotāji un iepirkties gribētāji!

101 aplis Latvijas neatkarībai

22.10.2019.
2914_5.jpg

Latvijas svētku skrējiens Baldones vidusskolas stadionā noriks 16. novembrī plkst. 11.00. Noskriesim 101 apli par godu Latvijas neatkarības gadadienai. Iepazīties ar nolikumu iespējams ŠEIT.

Latvijas 101. dzimšanas dienas svētku pasākumi Baldones novadā

22.10.2019.
2913_1.jpg

11. novembrī norisināsies tradicionālais Lāčplēša dienas lāpu gājiens. Iedzīvotāji laipni aicināti pulcēties gājienam plkst. 17.00 pie domes, Pārupes iela 3.

12. novembrī notiks izrāde bērniem un vecākiem “Kā kļūt par varoni”. Sākums plkst. 18.00 Baldones kultūras centrā, Daugavas iela 2. Ieeja 3 eur.

15. novembrī aicinām uz labdarības koncertu ‘’Pieci pušķi, sešas zvaigznes”, sākums plkst. 19.30 Baldones kultūras centrā, Latvijas Armijas 100 gadadienas koncerts ar mērķi saziedot līdzekļus BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA izgaismošanai.

16. novembrī tiks organizēts Latvijas svētku skrējiens - 101. aplis Latvijas neatkarībai. Skrējiena sākums plkst. 11.00 Baldones vidusskolas stadionā, Rīgas ielā 55. Nolikums ŠEIT.

18. novembrī plkst. 16.00 Pilsētas svērā pie Kukltūras centra veltīsim mirkli svētbrīdim pie Latvijas karoga.

Amatierteātru festivāls "Spogulis"

21.10.2019.
2909_amatierteatru_festivals.jpg

Jau trešo reizi kultūras centrā notiek amatierteātru festivāls,kuru aicināti skatīties gan lieli, gan mazi. Laipni aicināti 2. novembrī Baldones Kultūras centrā Daugavas ielā 2.

Plkst. 11.00 - Lielvārdes amatierteātris -  Ādolfs Alunāns ‘’Iciks Mozus”, režisors - Kārlis Lišmanis, Izrādes garums – 1 h 20 min. Plkst. 13.00 - Misas amatierteātris “MIStērijA” - Rita Misūne “Rekets sieviešu gaumē”, režisore - Sandra Vēvere, izrādes garums – 45 min. Plkst.15.00. - Suntažu amatierteātris “Sauja” - Kārlis Skalbe “Kaķīša dzirnaviņas”, režisors - Didzis Cauka, izrādes garums – 60 min. Plkst. 16.30 - Birzgales amatierteātris “Laipa” - Monika Zīle “Laulību treniņu aģentūra”, režisore - Rita Reinsone, izrādes garums – 60 min. Plkst. 18.00 - Baldones amatierteātris “Sudraba nagla” - Lelde Stumbre “Plīvurītis ar punktiņiem”, režisore - Zigrīda Ezeriņa.Izrādes garums – 60 min.

Pie Mežaparka Lielās estrādes pulcējās visu 119 pašvaldību vadītāji

21.10.2019.
2908_whatsapp_image_20191018_at_213437.jpg

Piektdien, 18.oktobrī pie Mežaparka Lielās estrādes pulcējās visu 119 pašvaldību vadītāji, lai iestādītu profesora Riharda Kondratoviča selekcionētos rododendrus. Arī Baldones novads iestādīja savu Rododendru – šķirne "Maiga". Tas bija simbolisks notikums, jo arī katros Dziesmu un Deju svētkos te pulcēsies cilvēki no visas Latvijas un pasaules.

Baldones novada pašvaldības policija aicina Baldones iedzīvotājus uz tikšanos

21.10.2019.
2907_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policija 13.novembrī plkst.19:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kultūras centrā rīkos tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.

Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Virsis informē, ka tikšanās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī gūt priekšstatu par policijas darbu.

Baldonē norisinājies rudens MTB čempionāts

21.10.2019.
2900_2019rudensmtb_s.jpg

13.oktobrī, svētdienā, sporta bāzē “Riekstukalns”, norisinājās Baldones novada atklātais čempionāts MTB riteņbraukšanā, kam Latvijas Ritenbraukšanas federācija piešķīrusi 3. kategorijas statusu. Sacensībās piedalīties bija ieradušies riteņbraucēji no visas Latvijas – Dobeles, Kuldīgas, Rīgas, Smiltenes, Valmieras un citām vietām, kā arī jaunie sportisti no Murjāņu Sporta ģimnāzijas. Ar viesiem mājas trasē sacentās arī Baldones MTB riteņbraucēji.

Sacensības tika organizētas gan bērniem, gan pieaugušajiem 26 vecuma un dzimuma grupās, no 0,5 km pašiem mazākajiem līdz 32 km vīru distancē.

Mūsu un līdzcilvēku drošībai

18.10.2019.
2899_bnpp.jpg

Informējam, ka ir sācies garo vakaru laiks sakarā ar ko Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki oktobra mēnesī veiks kontroli par atstarojošo vestu lietošanu diennakts tumšajā laikā.

Lūgums iedzīvotājiem, galvenokārt sevis dēļ ejot ārā no mājām līdzi vienmēr nēsāt somiņā vai kur citur ieliktu atstarojošo vesti, jo ik vienam no mums var gadīties neparedzēti notikumi, kuru rezultātā nevar zināt pa kādu ceļu un kādā diennakts laikā nāksies pārvietoties.

Cita aktuālā Baldones novada pašvaldības policijas informācija lasāma šeit.

Garnadžu sezona ir sākusies

18.10.2019.
2898_bnpp.jpg

Iestājoties garo vakaru laikam Baldones novada pašvaldības policija brīdina par garnadžu sezonu. Lūgums Baldones novada iedzīvotājiem, ja pamaniet kādu aizdomīgu automašīnu vai personas neesiet vienaldzīgi nekavējoties informējiet policijas darbiniekus, lai pašvaldības policijas darbinieki varētu pārbaudīt aizdomīgās automašīnas un personas.

Iespējams tieši Jūsu informācija novērsīs kāda garnadža noskatītās mantas zādzību. Būsim rūpīgi pret savu mantu un neatstāsim to viegli iegūstamu garnadžiem.

Cita aktuālā Baldones novada pašvaldības policijas informācija lasāma šeit.

Helovīna svētki, jeb visu svēto dienas priekšvakars

18.10.2019.
2897_bnpp.jpg

Aizvien populārāk oktobra pēdējā dienā 31.oktobrī arī Latvijā svin Helovīna svētkus.

Diemžēl katru gadu daži Helovīna svinētāji tā aizraujas ar šo svētku svinēšanu, ka aizmirst ievērot dažas likuma normas, par kurām var nākties atbildēt ar prāvām naudas summām.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantu par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai organizāciju darbu (sīkais huligānisms), uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Galda spēļu vakars bērniem kopā ar vecākiem

18.10.2019.
2895_galda_spelu_vakars_4.jpg

Bērnu centrā galda spēļu vakars bērniem kopā ar vecākiem, kurā būs iespēja apgūt jaunas spēles un lietderīgi pavadīt piektdienas vakaru. Īpašie ciemiņi - Brain Games, vadošais galda spēļu uzņēmums Latvijā, kuri dalīsies savā aizrautībā un zināšanās spēļu pasaulē. Būs tēja, būs ievārījuma maizes un jaukas sarunas! Uz tikšanos!

P.S. Esam atvērti ilgāk nekā parasti, lai visiem būtu iespēja pievienoties un sajust Bērnu centra brīnišķīgo auru.

Policijas darbinieki aiztur meklēšanā esošu personu

18.10.2019.
2896_bnpp.jpg

Šā gada 30.septembrī Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no kādas anonīmas personas, ka Iecavas ielā 2 sabiedriskā transporta pieturvietā atrodas guļošs vīrietis.

Policijas darbinieki nekavējoties ierodoties notikuma vietā pamanīja guļošu vīrieti. Policijas darbinieki vīrieti pamodināja, medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama, redzamu miesas bojājumu vīrietim nebija. Vīrietis bija lietojis alkoholiskos dzērienus, ko pats arī nenoliedza.

Policijas darbinieki noskaidroja vīrieša personību un pārbaudot personas datus datu bāzē tika konstatēts, ka persona atrodas meklēšanā.

Iepriekš minētā persona tika aizturēta un nogādāta Valsts policijā.

Policijas darbinieki aptur iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

18.10.2019.
2894_bnpp.jpg

Šā gada 26.septembrī vēlā vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli VW Passart, kura vadīšanas stils bija aizdomīgs un nepārliecinošs.

BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli VW Passat.

Apturot transportlīdzekli un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no vadītāja puses. Transportlīdzekļa vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus. Noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājam nav vadītāja apliecības. Pārbaudot transportlīdzekli caur datu bāzēm policijas darbinieki konstatēja, ka transportlīdzeklim VW Passat uzliktas cita transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurzīmes un transportlīdzeklim VW Passat nav ne valsts tehniskā apskate veikta noteiktā termiņā, ne izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības izraisa avāriju

18.10.2019.
2893_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 23.septembra vakarā, Baldonē uz Ķeguma prospekta pamanīja transportlīdzekli Audi, kurš avarējis iebraucot un nolaužot stabu un ceļa zīmi.

Policijas darbinieki pienākot klāt pie blakus stāvoša vīrieša noskaidrots, ka tieši viņš vadījis transportlīdzekli Audi un nesavaldījis to avarējis.

Policijas darbinieks transportlīdzekļa Audi vadītājam palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki novada audzinoša rakstura lekciju Baldones mūzikas pamatskolā

18.10.2019.
2891_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks A.Virsis kopā ar darbiniekiem 10.septembrī novadīja audzinoša rakstura lekciju par to, kā uzvesties skolā atgādinot skolēniem, ka viņiem ir ne tikai tiesības, bet arī daudz dažādu pienākumu atrodoties gan skolā gan ārpus tās. Policijas darbinieki skolniekiem atgādināja par ceļu satiksmes noteikumiem, kas jāievēro un kam jāpievērš uzmanība ikdienas dzīvē, kā arī informēja par visādu apreibinošo vielu, tai skaitā, alkoholisko dzērienu un smēķēšanas kaitīgumu.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki cer, ka vismaz daļai skolēnu radīsies pārdomas par lekcijā stāstīto un ikdienā noderēs izvēles gadījumā pieņemt pareizo un nekaitīgāko dzīves ceļu.

Zinību dienā transportlīdzekļa vadītājs bez vadītāja apliecības

18.10.2019.
2892_bnpp.jpg

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 01.septembrī vēlā vakara stundā, Baldonē uz Gaismas ielas pamanīja transportlīdzekli VW Golf, kurš pārvietojās nepārliecinoši.

Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu apturēja transportlīdzekli VW Golf un tā vadītāju.

Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa VW Golf vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.

Disku golfa sezonas noslēguma turnīrs - GAIDOT ZIEMU RIEKSTUKALNĀ

17.10.2019.
2890_2019_10_07_disku_golfa_turnirs.jpg

Pirmā disku golfa sezona Riekstukalnā vēl nav beigusies! Noslēgsim to kopā 2.novembrī, noskaidrojot spēcīgākos un precīzākos disku golfa spēlētājus Riekstukalnā. Reģistrējies ŠEIT kādā no grupām!

Aptaujas rezultāti: Latvijas iedzīvotājiem stresu mazināt vislabāk palīdz pastaigas mežā

17.10.2019.
2889_latvietis_un_mezs_infografika.jpg

Pastaigas mežā ir vislabākais veids, kā ikdienā mazināt stresu, - tā liecina AS „Latvijas valsts meži” 2019. gada vasarā veiktā iedzīvotāju aptauja*. Lai gan aptaujas dati apliecina, ka iedzīvotāji no ikdienas steigas vislabprātāk mieru rod dabā, tomēr vairāk nekā puse aptaujāto atzīst, ka šādos brīžos telefonu atstāj ieslēgtu un nejūt nepieciešamību atpūsties no viedierīces.

“Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām Baldones novadā’’ ir noslēguma fāzē

16.10.2019.
2888_kvled.jpg

Kā iepriekš ziņots Baldonē uzstādītas 323 LED lampas un to viedā vadības sistēma. Baldones tirgus laukumā, Sporta ielā 2 uzstādīts informatīvais stends, kas uzrāda elektroenerģijas ietaupījumu salīdzinājumā ar 2018. gadu. Tur pat atrodas gaisa un trokšņu piesārņojuma sensori. Pēc viedās sistēmas pielāgošanas Baldonē tiks panākts optimāls elektroenerģijas patēriņš.
Projektu īsteno ar Vides investīciju fonda Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējumu. Projekta Nr. EKII-3/18 “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām Baldones novadā’’.