A+ A

Radīts Baldonē

Gleznas un dabīga kosmētika KAZAS LAUKOS

Mākslinieku ģimene savās lauku mājās rada gleznas un dabīgu kosmētiku. Rita Pranča glezno un no dabai draudzīgām izejvielām gatavo ārstnieciskus skaistumkopšanas produktus - dažādas ziepes, skrubjus, vannas bumbas, ķermeņa sviestus, lūpu balzamus, dezodorantus un šampūnus. Visi kosmētikas produkti ir roku darbs. Pašu lauku kazu piens ir sastāvdaļa vairākumam produktu. 

Andrejs Bovtovičs glezno dabas ainavas un portretus. Pie viņa var pasūtīt arī ko tādu, kas piestāvētu tieši Jūsu interjeram.

Andreja un Ritas radītos produktus iespējams iegādāties, viesojoties mākslinieku mājās, Baldonē, kur atrodas viņu abu mājas studija-galerija. Te ir iespējams skatīt darba procesu, rīkot mākslas plenērus un kosmētikas izgatavošanas meistardarbnīcu.

"Kazas laukos" produkcija sastopama Baldones un Kalnciema ielas tirdziņos, kā arī jaunatklātajā mākslas un kosmētikas salonā "Kaza" Rīgā, Mucenieku ielā.

Kontakti

"Lauki", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125
+371 26 463 601 (Rita), +371 22 034 152 (Andrejs)
kazaslaukos@gmail.com
www.kazaslaukos.lv
LAT: 56.7735, LON: 24.3356Bišu vaska produkcija EMĪLIJAS BIŠU VASKS

„Emīlijas Bišu Vasks” ir ģimenes uzņēmums, kurš rada brīnišķīgas lietas no bišu vaska. Ikkatrs produkts ir pašu izgudrots un radīts. Iecienīti ir kļuvuši īpašie vaska lukturi ar latvju zīmēm un komplekti sveču izgatavošanai "Rullē pats", ko bieži izmanto radošajās darbnīcās un bērnu pasākumos. 2015. gada nogalē pircēji varēs iegādāties Ziemassvētku eglīšu svecītes un ģeometrisku formu sveču kolekciju.

Vasks ir dabīgs produkts, kas veidojas bišu dziedzeros. Bites no vaska veido savas mītnes struktūru – šūnas. Šūnās bites uzglabā medu, ziedputekšņus, bišu maizi un audzē jaunās bites. Jauns vasks ir balts, bet dzelteno krāsu tas iegūst no medus un ziedputekšņiem, kas  glabāti šūnās. Pateicoties šūnu dažādajam pielietojumam, vasks iegūst tik neatkārtojamu aromātu.

Dedzinot vaska sveci, vasks sadeg bez atlikuma un iztvaiko dziednieciskās ēteriskās eļļas. Telpu piepilda patīkams aromāts, bet gaisā nenonāk veselībai kaitīgas vielas.

Emīlijas bišu vaska produkciju iespējams iegādāties grāmatu namos "Valters un Rapa", Jāņa Rozes grāmatnīcās, ekopreču veikalu tīklā "Lavandas" un citur.

Kontakti

+371 29 529 702 (Normans)
normans.graustins@gmail.com
www.vasks.lv

 

 

 

 

 

 Rotas no Slepenā dārza

Māksliniece Daiga Cēdere-Salnāja izgatavo gan krāsainas krelles, brošas, rokassprādzes, auskarus dažādām gaumēm, gan veselus rotaslietu komplektus. Rotu izgatavošanai māksliniece izmanto dabīgus akmeņus, kā arī dažādas pērles un dekoratīvus elementus. Izvēloties materiālus, Daiga novērtē cilvēcisko roku siltumu un mīlestību, tos izgatavojot, tāpēc materiāli nākuši teju vai no visas pasaules - vai tie būtu Andu kalni, vai Austrālijas opālu raktuves,   stikla meistaru darbnīca krāšņajā Venēcijā, vai maza būdiņa augstu kalnos, Taizemes mazā ciematiņā.

Rotas varat apskatīties un arī kādu no tām izvēlēties Slepenajā Dārzā, kur tiek pielūgts viskrāšņākais un īpašākais no pasaules ziediem – sievietes skaistums!  Tā kā katra sieviete ir īpaša un pelnījusi ko īpašu, arī rotas ir unikālas un parasti veidotas tikai vienā eksemplārā!

Kontakti

+371 20 634 225 (Daiga)
slepenaisdarzs@inbox.lv
www.slepenaisdarzs.lv


Silmachy remedies

Silmachy remedies uzņēmums ir radies Baldonē, mežu un pļavu ieskautajās "Silmaču" mājās. Ideja par ūsu un bārdas kopšanas līdzekļu ražošanu radās pirms nepilna gada, kad sapratām, ka Latvijā ražota produkcija šādam mērķim nav pieejama, tādēļ gribējām sniegt iespēju vīriešiem iegādāties Latvijā ražotu dabīgu produkciju sava tēla kopšanai.

Ja ir kāds vīrišķīgs veids, kā likt savai bārdai izskatīties veselīgākai un ūsām modīgākām, tad tas ir Silmachy remedies rokām gatavotais vasks ūsām un eļļa bārdas kopšanai. Mūsu izgatavotā bārdas eļļa mitrinās Jūsu bārdu, kā arī padarīs mīkstus bārdas matu sariņus un piešķirs tiem veselīgu spīdumu. Tāpat pieejams vasks ūsām, kas nodrošinās Jūsu ūsām elegantu formu un izskatu visas dienas garumā.

"Silmachy remedies" produkcijas klāstā ir pieejamas piecas dažādu veidu eļļas bārdai, kuru galvenās funkcijas ir :
- mitrināt bārdas matu sariņus, padarot tos mīkstākus;
- piešķirt bārdai veselīgu spīdumu;
- neitralizēt nepatīkamus aromātus, kas radušies ēšanas vai smēķēšanas rezultātā.

Ne tikai bārdas, bet arī ūsu audzēšana prasa pacietību un rūpību. Lai tik elementāras lietas kā ēšana nesagādātu ūsu pilnas problēmas, tās nepieciešams zolīdi ieveidot. Silmachy remedies vasks ūsām ir stingras izturības, vairāk piemērots vidēju līdz garu ūsu veidošanai. Vasks ūsām ir pašu rokām gatavots no dabīgiem augu vaskiem un bišu vaska, kā arī organiskajām augu eļļām. Tam piemīt viegli medaina citrusu smarža.

Kontakti

Produktus var pasūtīt, rakstot vēstuli Facebook lapā, vai rakstot epastu uz silmachy.remedies@gmail.com
Vai iegādāties šādos veikalos:

  • Baldonē, Rīgas ielā 67 - 4, laipnā Ziedu veikaliņa " Ražots Baldonē " stendā,
  • Rīgā, vīriešu salonfriētavā Royal Dandy barbershop Dzirnavu ielā 107, kā arī latviskas dzīves stila studijā "Viensēta" Mazajā pils ielā 6,
  • Jelgavā, burvīgā veselīga dzīvesveida un radošas domāšanas veikaliņā "Dbdaba",
  • Ogrē un Lielvārdē omulīgajos Latvijā ražotu gardumu un labumu veikalos "Garšas pietura".


Vegneru ādas izstrādājumiStends "Ražots Baldonē"

Izvēlies to, kas patīk vislabāk - kaut ko no Kazas Laukos dabīgās kosmētikas vai gleznām, Emīlijas Bišu vaska produkcijas vai Slepenā Dārza rotām. Vīrišķīgu bārdu īpašnieki novērtēs Silmachy remedies kopšanas līdzekļus, bet īstas dāmas Ineses Martinsones darinātos ādas aksesuārus. Iespējams pasūtīt skaistas Intas Laizānes darinātās rotu kastītes. Iepriecini mīļos un uzdāvini kādu no dāvanu kartēm atpūtai pirtī Lejasmārtiņi vai ekskursiju Baldones observatorijā. Pārdošanā ir arī krūzītes ar vēsturiskām bildēm un apdrukāti krekliņi.

 

Pārdošanā ir arī gaumīgas Daigas Dilbo darinātās pirts cepures, Katerinas Brāles veidoti dažādi tematiski dekori un cepurītes, kā arī īpaši svētku laikā aktuāli - Ineses Andersones veidoti konfekšu pušķi. Veikalā gan konfekšu pušķus nav iespējams iegādāties, bet apskatīt paraugus gan.

Stendā "Ražots Baldonē" atradīsi vienuviet vietējo amatnieku darinājumus par draudzīgām cenām un dažādām gaumēm. Lieliska dāvana mīļajiem vai jauka atmiņa par labi pavadīto laiku Baldonē! Paņem gabaliņu Baldones sev līdzi!

Stends atrodas Ziedu veikalā, Rīgas ielā 67.

Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai 7:45-19:00, sestdienās 9:00-18:00, svētdiena-brīvdiena.

Bildes no atklāšanas pasākuma šeit.A. Solovjova medus un citi bišu produkti

Bitenieks Aleksejs Solovjovs piedāvā iegādāties dažādu veidu medu, bišu maizi, propolisu un citus bišu produktus. A.Solovjovs saņēmis Latvijas biškopības biedrības II pakāpes godalgu "Latvijas garšīgākais medus 2014".
No maija līdz septembrim iesakām pie bitenieka pieteikt ekskursiju, kuras laikā iespējami demonstrējumi par bitenieka darbu dravā apvienojumā ar saistošu stāstījumu par bitēm un biškopību. Pirms ierašanās, lūdzu, piesakieties zvanot!

 Kontakti

"Ieloki", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125
+371 29 869 284 (Aleksejs)
LAT: 56.6948, LON: 24.3187


Medus piparkūkas

Ilona Grāvere-Grāvniece ir mājražotāja, kura ražo gardas un interesantas pēc izskata medus piparkūkas. Tās atšķiras ar glazēšanas tehniku, kā arī mūsdienīgu un pat izglītojošu vizuālo noformējumu.

Iespējams pasūtīt piparkūkas ar tādu vizuālo noformējumu, kāds atbilstu Jūsu idejām un vēlmēm - uzņēmuma logotipu, ciparus un burtiņus bērniem, jebkāda veida pašu zīmētu vai izveidotu ideju.

Piparkūkas parasti asociējas ar Ziemassvētku laiku, bet tās iet pie sirds un turpina iepriecināt gardēžus visa veida svētkos un pasākumos cauru gadu. Lai labi garšo!

Kontakti

Vēju iela 4, Baldones lauku teritorija, Baldones novads, LV-2125
+371 26 009 661 (Ilona)
i.g.g@inbox.lvKūpinātas gaļas produkti

I/K "GBR" ir karsti kūpinātas gaļas produktu ražotājs. Cūkgaļas krūtiņa, karbonāde un speķis, vistiņas, vistu spārniņi un šķiņķīši tiek kūpināti ar alkšņa malku pēc senlatviešu metodēm ar alkšņa malku. Sortimentā ietilpst arī dūmdesas, vītinātās desas, servelāde, asinsdesas un čehu aknu desas. 

Produkcijas ražošanā tiek izmantotas Latvijā audzētas izejvielas: cūkgaļa,  vistas gaļa, liellopu gaļa un ķiploki. Produkciju iespējams iegādāties ražotnē, tepat Baldonē, kā arī gadatirgos un pilsētu svētku tirdziņos visā Latvijā.

Kontakti

„Meldri”, Baldone, Baldones novads, LV-2125
+371 22 820 013 (Raitis)
ikgbr@inbox.lv


Bioloģiskā saimniecība PAKALNI 

Z/S "Pakalni" nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību - audzē dārzeņus bez ķīmijas un minerālmēslojuma (kartupeļi, burkāni, galda bietes, kāposti, sīpoli, ķiploki u.c.). Katru gadu saimniecība iziet sertifikāciju un iegūst Valsts SIA "Sertifikācijas un testēšanas centra" sertifikātu, kas apliecina, mūsu saimniecības atbilstību visām bioloģiskas produkcijas ražotāja prasībām. Saimniecībā strādā 2 cilvēki - īpašnieks Aivars Zilgalvis un viņa sieva Ina Nereta. Sezonas darbos tiek pieaicināti palīgi.
ZS "Pakalni" produkcija ir atrodama Rimi "Klēts" zemnieku lauku labumu veikalos, kā arī eko veikalā "Dabas Dobe" Rīgā, Brīvības gatvē. Katru pavasari pārdošanā ir sertificētas Eko bērzu sulas.

Esat laipni lūgti saimniecībā iegādāties bioloģiski audzētus dārzeņus! Pirms ierašanās, lūdzu, piesakieties zvanot.

Kontakti

"Pakalni", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125
+371 22 837 972 (Ina)
+371 26 551 148 (Aivars)
zs.pakalni@inbox.lv
www.pakalni.lv
LAT: 56.6823, LON: 24.3785


Naudiņš mācās saprast naudu

Grāmatiņa bērniem „Naudiņš mācās saprast naudu”

Divas autores Jolanta un Kristīne (Kristīne dzīvo tepat Baldonē) – mammas un finanšu jomas ekspertes ar milzīgu vēlmi padarīt pasauli labāku, izaudzinot finansiāli veiksmīgāku jauno paaudzi, ir izdevušas grāmatiņu 5-10 gadus veciem bērniem „Naudiņš mācās saprast naudu”, kā arī aizsākušas kustību Bērniem par naudu.
Līdzko bērns ir iepazinis ciparus un izrāda interesi par naudu, vecākiem būtu jāsāk ar viņu par to runāt. Bērns agrāk iepazīsies ar naudu, agrāk iemācīsies pieņemt lēmumus, agrāk pieļaus pirmās kļūdas un jau pieauguša cilvēka dzīvē ieies sagatavotāks.Grāmatiņā „Naudiņš mācās saprast naudu” divi zēni Naudiņš un Jautriņš nokļūst viņiem līdz šim svešajā naudas pasaulē un dodas aizraujošā ceļojumā, iepazīstot kabatasnaudu, bankomātu, budžetu, cenas, tērēšanu un krāšanu, izvēli un daudz ko citu no sarežģītās finanšu pasaules. Tā kā grāmatiņu caurstrāvo moto, ka labi ir zināt, bet vēl labāk ir zināt un darīt, vecāki tiek aicināti lasīt šo grāmatiņu kopā ar saviem bērniem, veltīt laiku sarunām, atbildēt uz neskaitāmajiem bērnu jautājumiem!

Kā palīgi grāmatiņas ideju ieviešanai dzīvē ir:
lipīga dziesmiņa „Labi lasīt grāmatas”, kura palīdzēs bērnos radīt vēlmi lasīt grāmatas;
krājkasīte ātrajiem tēriņiem un lielajam pirkumam, kura palīdzēs apgūt pirmās krāšanas iemaņas;
elektronisks atbalsta materiāls vecākiem, kurā atrodamas atbildes uz neskaitāmajiem bērnu „kāpēc”;
kustība Bērniem par naudu, kurā autores dalās ar dažādām atziņām, bloga ierakstiem un informāciju, cerot uz sekotāju iesaisti tēmas aktualizēšanā sabiedrībā.

Vairāk par grāmatiņu, tās autorēm un lasītāju atsauksmes pieejamas:  ww.berniemparnaudu.lv
Kustība Bērniem par naudu Facebook: @BerniemParNaudu
Dziesmiņa „Labi lasīt grāmatas”: https://www.youtube.com/watch?v=VCpMx6TEanA
Grāmatiņu iespējams iegādāties http://www.berniemparnaudu.lv/iegadaties/, stendā „Ražots Baldonē” un Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Kontakti:
Kristīne Vilcāne
29473372; berniemparnaudu@gmail.com

 
Foto no grāmatas atklāšanas svētkiem