A+ A

Baldonieši un ķekavieši ar velosipēdu devās “Alfrēdam Dziļumam pa pēdām!”

29.05.2017
Drukāt
27. maijā baldonieši un ķekavieši devās literārā velobraucienā “Alfrēdam Dziļumam pa pēdām!”. Pasākums bija veltīts autora 110 gadu jubilejai un tika organizēts sadarbībā ar Ķekavas novada domi, Baldones pašvaldības policiju, Miltu teātri, Baldones amatierteātri “Sudraba nagla” un viesu namu “ecoSiliņi”.
Velobrauciens vienlaikus norisinājās Baldonē un Ķekavā un tika plānots tā, lai vidū abu novadu dalībnieki satiktos. Baldonē pasākumu vadīja Baldones muzeja vadītāja Elīna Rasnace, kas iejutās velo-gida lomā un veda pasākuma dalībniekus uz autora dzimto pusi - pa vietām, kas minētas rakstnieka literārajos darbos un kur atdus viņa piederīgie.

Velomaršruts veda galvenokārt caur ainaviskiem laukiem vai klusiem meža ceļiem. Dalībniekiem bija iespēja noskaidrot vairāk par autora biogrāfiju un vietām, kur viņš dzīvojis un strādājis. Velobraucienā dalībnieki pabija Trimdu un Lipšu kapos, redzēja “Pūriņus”- rakstnieka mātes mājas, kā arī “Rietumus” – mājas, ko A. Dziļums uzbūvējis, nodibinot ģimeni. Galvenā pieturvieta bija nomaļie un klusie “Siliņi”, mežsarga Dāboliņa mājas, kur A. Dziļums aizsāka savas rakstnieka gaitas, rakstot pirmos publicētos darbus jaunajam izdevumam “Meža Dzīve”. Mūsdienās māja  ir rekonstruēta un kļuvusi par viesu māju “ecoSiliņi”. Šeit velobraucēji atpūtās, mielojās ar gardu skābeņu zupu, kā arī iepazinās ar mūsdienu “Siliņu” saimnieci.

Pateicamies dalībniekiem par kopīgi pavadīto sestdienu, Baldones pašvaldības policijai par pavadīšanu un Ķekavas novada domei par sadarbību! Īpašs paldies Ilzei Treimanei un Ulrikai Moricai par dalīšanos ar zināšanām! Pateicamies Miltu teātrim un Baldones amatierteātrim par pieturvietu veidošanu!

Baldones novada pašvaldība turpinās darbu pie Alfrēda Dziļuma darbības vietu izpētes un nākotnē tiek plānota marķēta Alfrēda Dziļuma literārā velotūrisma maršruta izveide, kas būs dāvana Latvijai, sasniedzot simtgadi.  Taču vēl līdz tam tiksimies nākamajā velobraucienā 29. jūlijā!  Informācija par šo braucienu sekos.

Fotogrāfijas iespējams apskatīt GALERIJĀ.