A+ A

Maršruti un ekskursijas

Baldones taka velosipēdistiem, gājējiem un nūjotājiem

Aktīvās atpūtas cienītājus aicinām apskatīt Baldones novada skaistākās vietas un interesantākos tūrisma objektus, braucot ar velosipēdu vai dodoties ar kājām! Šim nolūkam ticis izveidots marķēts, 14km garš maršruts, kas ietver 12 Baldones novada ievērojamākos tūrisma apskates objektus:

 1. Baldones ev.lut.baznīca   
 2. Skvērs ar pulskteni
 3. Baltā pils
 4. Riekstukalns ar slēpošanas trasēm
 5. LU Astrofizikas observatorija
 6. Lilliju ezers
 7. Mercendarbes muiža un liepu aleja
 8. Liepu aleja un Parka iela ar vēsturisko koka arhitektūru
 9. Ceriņu parks un sēravots “Ķirzaciņa”
 10. Krasta ielas koka apbūve
 11. Ķekaviņas krasti
 12. Sanatorijas parks no otras puses

 

Maršruts ir marķēts ar īpašām norādēm. Braucot vai ejot pa to, var izbaudīt Baldones reljefa dažādību un dažādus ceļa segumus - gan līdzenas asfaltētas un grantētas pilsētas ielas, gan kalnainākus smilšu un asfalta seguma ceļus Riekstukalna apkārtnē.

Apskatīt Baldones taku kartē

 

 


Velo maršruts Krogu Tūre

Garāku maršrutu cienītājiem iesakām izbraukt Krogu Tūri, kas 37km garumā izrādīs 19. un 20.gs. Baldones novadā esošās krogu vietas. Līdz mūsdienām ir saglabājušās Klapu kroga, Šķēpiņkroga, Drukas un Korfa krogu ēkas. Savukārt, iztēloties var kādreizējo Punkas, Piķa, Sveņķa, Beku, Misas, Balkas, Baznīcas un Mežkunga krogu vietas.

Velo maršruta aprakstu iespējams apskatīt un lejupielādēt ŠEIT. (394.05 KB)

 


Laivošana pa Misu. Dzelzāmurs - A7 tilts

Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Vislabākais laivošanas laiks ir pavasaros un rudeņos, kad ir augsts ūdens līmenis un straume viegli nes laivas uz priekšu. Arī vasarā var droši laivot, tomēr zemākā ūdens līmenī jārēķinās, ka var būt sakrituši koki un citi šķēršļi, kas jāpārvar. 

Maršruta garums ir 12km, kas piemērots vieglam vienas dienas braucienam ar kanoe laivām. Maršruta sākumposmā Misa plūst pa robežu starp Baldones un Iecavas novadiem. 
Misa ir diezgan līkumaina, vietām tā plūst cauri apdzīvotām vietām, tomēr pārsvarā krastos ir meži un pļavas. Tā ir iespēja baudīt dabu un netraucētu mieru. Tā kā upē nav krāču vai citu bīstamu šķēršļu, tā piemērota arī braucieniem ar bērniem. Maršruta beigu punkts ir netālu no autoceļa A7, tilta kreisajā pusē. Ja ir vēlme pagarināt braucienu, ir iespējams maršrutu turpināt tālāk aiz A7 tilta.
Apskatīt laivošanas maršrutu Baldones kartē

 

Tuvākā laivu noma 

Jeņču laivas
+371 20 607 509
jenculaivas@gmail.com
www.jenculaivas.lv