A+ A

Astrofizikas observatorija

Baldonē, meža ielokā, kur novērojumiem netraucē ne pilsētu spožā gaisma, ne troksnis, atrodas Latvijā vienīgā profesionālā observatorija. Tā ir kļuvusi par mājvietu “Varenajam Šmitam” - lielākajam teleskopam Baltijā. Ar Šmita teleskopu novēro zvaigznes un Zemei bīstamos objektus - komētas un asteroīdus. 

Ekskursijas

Observatorija piedāvā aizraujošas ekskursijas gida pavadījumā individuālām grupām, jaunlaulātajiem, skolēniem un kolektīviem. Te ir iespējams aizceļot kosmosa tālēs, palūkoties uz Saules sistēmas planētām tuvplānā, izzināt naksnīgā Visuma noslēpumus un vērot teleskopu un tā paviljona kupolu kustībā. Baldones observatorijā ir atklāts fenomens, ka cilvēki, skatoties zvaigznēs, parasti smaida. 

Ekskursijas notiek neatkarīgi no laikapstākļiem un arī diennakts gaišajā laikā. Tas iespējams, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un pieslēgumus, lai iegūtu reālu debess attēlu uz paviljona kupola ar 10 000 reižu lielu palielinājumu, kādu nav iespējams iegūt nevienā Zemes teleskopā. Gidu stāstījums ir saprotams gan lieliem, gan maziem. Turklāt gidi ir ļoti draudzīgi, tāpēc labprāt iesaistās aizraujošās diskusijās ar apmeklētājiem.

Ekskursijas ilgums: 1 stunda. Lai pieteiktu ekskursijas, iepriekš tās jāpiesaka zvanot.

Apmeklējuma cenrādis

  • grupai līdz 6 personām € 15; 
  • grupai līdz 20 personām € 25; 
  • grupai līdz 20 skolniekiem € 10; 
  • grupai līdz 20 pensionāriem vai II grupas invalīdiem € 10;
  • šādās cenu kategorijās pieejamas arī dāvanu kartes.

Jaunums!

Pēc aizraujošās kosmosa dzīļu izpētes ir iespēja doties ''brīnumu pasaulē" un ļauties neparastiem fizikas un ķīmijas eksperimentiem. Gan mazie, gan lielie uzzinās daudz ko jaunu un atraktīvā veidā iepazīsies ar fizikas un ķīmijas pasauli. Viss vienkāršais ir ģeniāls!

Kontakti

Riekstukalns, Baldones novads
+ 371 29 266 797 (Vija)

+ 371 28 763 738 (Ilgmārs)
vija.eglite@inbox.lvilgmars@latnet.lv
www.baldonesobservatorija.lu.lv
LAT: 56.7734, LON:24.4041