A+ A

Atpūta pie ezeriem

Kausezers

Kausezers (arī Kausu ezers) ir divu beznoteces ezeru sistēma (Lielais Kausezers un Mazais Kausezers). Ezera nosaukums, domājams, cēlies no tuvējām "Kausu" mājām un Kausupes. Lielā Kausezera vidējais dziļums ir 4.5 metri, bet maksimālais - 5.7 metri. Mazā Kausezera garums 0,26km.

 

Liliju ezers

Liliju ezers ir iegruvumezers Baldones novadā pie Riekstukalna. Tas Izveidojies karsta piltuvveida iegruvē virs ģipša slāņiem. Maksimālais dziļums ir 12m, platība 0,4ha.

Vietējie teic, ka šajā ezerā nevajag peldēties. Ezers ir dūņains un dibens reizēm pazūd. Teika stāsta, ka ezerā reiz noslīkusi skaista meitene un kopš tā laika viņa vakara miglā kāpjot virs ūdens un ķemmējot savus krāšņos matus. Kur kāds mats iekrīt ezerā, tur uzplaukst ūdensrozes, sauktas arī par ezera lilijām.

 

Pakuļezers

Pakuļezers (arī Pakuļu ezers) ir beznoteces ezers, kurš izvietojies starpkāpu ieplakā 370m uz ziemeļiem no Baldones-Tomes ceļa.

Pakuļezera krasti ir lēzeni un zemi. Ezera ziemeļrietumu krastā ir atpūtas vieta. Vidējais ezera dziļums ir 2.3m, maksimālais dziļums - 3.6m. Ezers aizņem teritoriju 1,03ha paltībā. Pakuļezerā mīt asaris.

 

Zāļezers

Zāļezers (arī Zāļu ezers) ir beznoteces ūdenstilpe novada austrumos, kurši zvietojies meža masīvā starpkāpu pārpurvotā ieplakā. Krasti zemi, gar ezeru šaura purvaina krasta josla. Ezeram nav piebraucamo ceļu – neskarta daba, zied baltās ūdensrozes. Mīt karūsa, līnis, līdaka. Vidējais dziļums ir 2.0m,  bet maksimālais - 2.9m, platība 1,4ha. Ezera garums 0,56km.