A+ A

Pašvaldības policija

Ar 2015.gada 1.jūliju darbu sākusi Baldones novada Pašvaldības policija.

Baldones novada pašvaldības policijas galvenie uzdevumi – nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību, apkarot žūpību un netiklību, kontrolēt Baldones novada domes apstiprināto „Saistošo noteikumu” ievērošanu, u.c. saistošo normatīvo aktu realizāciju, t.sk., veikt likumā “Par policiju” noteiktos pašvaldības policijas pienākumus.

 

Baldones novada pašvaldības policijas kontaktālruņi:

Diennakts dežūrgrupa - mob.tālr.22044471


Priekšnieks Armands Virsis, armands.virsis@baldone.lv

Pieņemšanas laiks:
ceturtdienās no plkst.09:30 – 12:30

Priekšnieka vietnieks Mareks Zālītis, mareks.zalitis@baldone.lv

Pieņemšanas laiks:
pirmdienās no plkst.15:00 – 18:00.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki laipni gaidīs ikvienu Baldones novada iedzīvotāju ar saviem ierosinājumiem un ieteikumiem Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novadā.


  • Baldones novada Pašvaldības policijas nolikums - skatīt (357.74 KB)
  • Domes lēmums "Par grozījumiem 2015.gada 28.aprīļa nolikumā "Baldones novada pašvaldības policijas nolikums"" - skatīt (413.98 KB)
  • Rīkojums "Par darbinieku tiesību piešķiršanu administratīvo lietu izskatīšanai un lēmumu pieņemšanai" - skatīt (1.27 MB)
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2019.gadu - skatīt...
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2018.gadu - skatīt...
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2017.gadu - skatīt...
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2016.gadu - skatīt...
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2015.gadu - skatīt...

28.12.2017

Baldones novada pašvaldības policija informē

Baldones novada pašvaldības policija informē, ka saskaņā ar 2014.gada 25.marta Ministru kabineta noteikumiem Nr.161 “Kārtība, kādā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību” persona kura ir cietusi no jebkāda veida vardarbības var saņemt tūlītēju aizsardzību pret vardarbību, ja varmāka apdraud cietušā dzīvību, brīvību vai veselību.
Pagaidu aizsardzību pret vardarbību cietušie var lūgt policijai un tiesai. Policijai (gan Valsts policijai, gan pašvaldības policijai) ir tiesības izbraucot uz izsaukumu, nekavējoties pieņemt lēmumu par nošķiršanu, t.i., uzlikt par pienākumu varmākam pamest mājokli, kā arī aizliegt varmākam tuvoties mājoklim un sazināties ar cietušo.

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek izpildīts nekavējoties un ir spēkā līdz 8 dienām.

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


06.12.2017

Baldones novada pašvaldības
policijas darbinieki saņem pateicību

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki saņem PATEICĪBU no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes par sniegto ieguldījumu sabiedriskās drošības nodrošināšanā, kā arī sakarā ar Valsts policijas 99.gadadienu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baldones novada pašvaldības policija
aizvadīja tikšanos ar iedzīvotājiem

10.11.2016 plkst.18:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kinoteātrī Baldones novada pašvaldības policija rīkoja tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.
Uz tikšanos ieradās daži jaunieši ar kuriem tika izrunātas jauniešu problēmas un problēmsituācijas gan Baldonē, gan Baldones skolās.
Baldones novada pašvaldības policijas vadība izsaka pateicību jauniešiem, kuri ieradās uz tikšanos un aktīvi piedalījās diskusijās.

Vadītājs bez vadītāja apliecības vada transportlīdzekli,
kuram nav valsts numurzīmes

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 17.novembrī plkst.11:11 pamanīja transportlīdzekli Opel iebraucam DUS “OKTĀNS”, kuram aizmugurē nebija valsts numurzīmes. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu pārbaudīt iepriekš minēto transportlīdzekli un tā vadītāju. Piebraucot klāt Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa Opel vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.
Policijas darbinieks pārbaudot priekšējo valsts numurzīmi, konstatēja, ka tā reģistrēta uz pavisam citu transportlīdzekli Mazda.
Sakarā ar iepriekš minēto Policijas darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro apmērā.

Vadītājs alkohola reibuma stāvoklī vadot transportlīdzekli
avarē uzlidojot uz ceļa malā novietotās baļķu grēdas

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki 21.11.2017. plkst.21:50 saņēma informāciju no Valsts policijas, ka Sarmās, Baldones pag., Baldones nov., avarējis transportlīdzeklis BMW uztriecoties baļķu grēdai, kura izvietota ceļa malā.
Policijas darbinieki ierodoties notikuma vietā sastapa izsaucēju, kura paskaidroja, ka redzējusi kā no transportlīdzekļa izkāpj manāmi iereibis vīrietis pie kura pienākusi kāda sieviete un viņu aizvedusi prom.
Policijas darbinieki apsekojot tuvāko apkārtni sastapa sievieti, kura aizvedusi iepriekš minētā transportlīdzekļa BMW vadītāju uz savām mājām, jo tas esot viņas vīrs. Policijas darbinieki kopā ar sievieti ierodoties mājā sastapa vīru, kurš apstiprināja, ka vadījis iepriekš minēto transportlīdzekli BMW un avarējis būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Avarējušais vīrietis sūdzējās par galvas un sprandas sāpēm līdz ar ko pieņemts lēmums nekavējoties izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību (turpmāk – NMP).
NMP darbinieki ierodoties pie iepriekš minētā vīrieša un apskatot to, pieņēma lēmumu viņu hospitalizēt uz Jelgavas slimnīcu.

Policijas darbinieki pamana aizdomīgi
pārvietojamies transportlīdzekli

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 09.11.2017. plkst.22:48 patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli BMW, kura vadīšanas stils bija aizdomīgs un nepārliecinošs.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli BMW.
Transportlīdzekļa BMW vadītājs ieraugot pašvaldības policijas operatīvo transportlīdzekli strauji sāka uzņemt ātrumu pa Rīgas ielu virzienā uz Rīgu pabraucot garām lielā ātrumā fotoradaram, kurš izvietots Rīgas ielā pie stadiona.
BMW vadītājs transportlīdzekli apturēja aiz tiltiņa pār upīti Ķekaviņa pēc vairākkārtējas BNPP darbinieku prasības to apturēt.
Apturot transportlīdzekli BMW un pārbaudot tā vadītāju, dokumentus un iepriekšminēto transportlīdzekli datu bāzē policijas darbinieki, konstatēja, ka transportlīdzeklim BMW nav veikta ikgadējā valsts tehniskā apskate un tā vadītājam nav vadītāja apliecības.
Policijas darbinieki sarunas laikā ar iepriekš minētā transportlīdzekļa BMW vadītāju juta alkoholam raksturīgu smaku. Transportlīdzekļa BMW vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis BMW un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa BMW vadītājs sēdusies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., teju divu promiļu alkohola reibumā.
Sakarā ar iepriekš minēto pret transportlīdzekļa BMW vadītāju tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta otrās daļas, t.i., par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (vai tās ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibuma stāvoklī. Par šo noziedzīgo nodarījumu vadītājam var piespriest sodu, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atkārtosim drošu svētku uguņošanas ābeci

Kā jau ik katru gadu ziemas gaišākajos svētkos, kad gandrīz virs katras mājas debesīs uzplaukst ugunspuķes. Lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, atkārtosim galvenos drošības priekšnoteikumus.

Izmanto tikai licencētu pirotehniku

Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kuriem izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai un kur zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un izsniegs katram lietošanas pamācību.
Ja rodas aizdomas, ka pirotehnika tiek pārdota nelegāli, piemēram, no automašīnas vai kāds piedāvā iegādāties to uz ielas, tad nekavējoties jāziņo Pašvaldības policijai, lai novērstu iespējamo nelaimi.

Ievēro drošības prasības

Atbilstoši pirotehnikas veidam jāveic visi nepieciešami sagatavošanas darbi. Ļoti svarīga ir salūta vietas izvēle. Tai jābūt stabilai, līdzenai un jāaplūko, vai šaušanas vietai netraucē elektrības vadi un koki, jo pretējā gadījumā pirotehnika var mainīt gan lidošanas virzienu, gan izraisīt elektrības īssavienojumu.
Uguņošanas izstrādājumi jānovieto drošā attālumā no mājām un cilvēkiem, un tos nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai līdzcilvēkiem. Tāpat jāpārbauda vēja virziens, vējam jāpūš prom dūmi no skatītājiem un liela vēja laikā atceliet plānoto salūtu.
Ja gadījumā notrūkusi degaukla, drošības labad nemēģiniet to sameistarot paši un līdz galam neizšāvušai pirotehnikai netuvojieties kādas 15 minūtes.
Kad skaistais salūts izbaudīts, jāpadomā arī par uguņošanas ierīces novākšanu - nekad nemetiet tos metāla vai plastmasas izstrādājumiem domātā konteinerā vai ugunskurā!
Vēl viens būtisks nosacījums - cilvēks, kas lieto pirotehniku, nedrīkst atrasties alkohola reibumā!

Atšķirīgi drošības līmeņi

Atbilstoši Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumam uguņošanas ierīces tiek iedalītas četrās klasēs: ļoti zemas, zemas, vidējas un augstas bīstamības uguņošanas ierīces.
Pirmās klases pirotehniku var iegādāties no 14 gadu vecuma, bet otrās un trešās klases - tikai no 18 gadu vecuma, savukārt ceturto - tikai juridiskas personas. Tāpēc jebkurā tirdzniecības vietā, ja pārdevējam ir aizdomas par pircēja vecumu, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti!

Vienmēr atcerēsimies, lai cik uzmanīgi un prātīgi mēs būtu, drošības pasākumu ievērošana vienmēr atmaksājas tāpēc aicinām lietojot uguņošanas ierīces, atcerēties par drošību, lai pasargātu sevi un savus mīļos gaidāmajos skaistajos svētkos!
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181.panta trešo daļu par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki
novēl gaišus, drošus un mierīgus svētkus!

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


07.11.2017

Baldones novada pašvaldības policija aicina
Baldones iedzīvotājus uz tikšanos

Baldones novada pašvaldības policija 15.11.2017 plkst.18:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kultūras centrā rīkos tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Virsis informē, ka tikšanās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī gūt priekšstatu par policijas darbu.

Policijas darbinieki aiztur manāmi iereibušu
transportlīdzekļa vadītāju bez vadītāja apliecības

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 28.oktobrī plskt.23:35 uz Rīgas ielas pamanīja transportlīdzekli Volvo, kurš pārvietojas nepārliecinoši, t.i., no vienas joslas uz pretējo joslu. Policijas darbinieki pārbaudot transportlīdzekli Volvo caur datu bāzi konstatēja, ka tam nav veikta valsts tehniskā apskate un nav obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt un pārbaudīt vai tā vadītājs nav arī reibuma stāvoklī. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli, pēc kā vadītājs to apturēja.
Apturot transportlīdzekli Volvo un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no Volvo vadītāja puses. Transportlīdzekļa Vovlo vadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholiskos dzērienus.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Volvo un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa Volvo vadītājs sēdusies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., 2.20 promiļu alkohola reibumā.
Par iepriekš minēto pārkāpumu pret transportlīdzekļa vadītāju tika ierosināta krimināllieta saskaņā ar Krimināllikuma 262.panta pirmo daļu, t.i., par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Par iepriekš minēto noziedzīgo nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Policijas darbinieki pamana aizdomīgi pārvietojamies transportlīdzekli Mercedes - Benz

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 16.10.2017. plkst.19:00 patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli Mercedes - Benz, kura vadīšanas stils bija nepārliecinošs - aizdomīgs.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt iepriekš minēto transportlīdzekli un pārbaudīt tā vadītāju.
Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli, pēc kā vadītāja to apturēja. Policijas darbinieki apturot transportlīdzekli un pārbaudot tā vadītāju, dokumentus un iepriekšminēto transportlīdzekli datu bāzē, konstatēja, ka transportlīdzeklim Mercedes - Benz nav veikta valsts tehniskā apskate.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētā pārkāpēja nodota atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vadītājai par iepriekš minēto pārkāpumu uzliek naudas sodu no piecdesmit pieciem līdz simt divdesmit euro.

Vadītāja bez vadītāja apliecības

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policija) darbinieki patrulēšanas laikā 16.oktobrī plskt.09:00 uz Lauku ielas pamanīja transportlīdzekli Škoda, kurš pārvietojās nepārliecinoši. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli, pēc kā vadītāja to apturēja.         
Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa Škoda vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītāja atbildēja, ka viņai tādas nav.
Sakarā ar iepriekš minēto Policijas darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētā pārkāpēja nodota atbilstoši pārkāpuma piekritībai.

Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājai uzliek naudas sodu divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro apmērā.

Vadītājs bez vadītāja apliecības brauc ar transportlīdzekli

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki patrulēšanas laikā 18.oktobrī plskt.17:00 pie DUS “OKTĀNS” pamanīja transportlīdzekli BMW X5, par kuru saņemtas vairākas sūdzības no iedzīvotājiem, ka regulāri pie stūres sēžoties vadītājs bez vadītāja apliecības. BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli, pēc kā vadītājs to uzreiz neapturēja, bet nogriežoties uz zemes ceļa nācās to apturēt piespiedu kārtā, jo priekšā bija novietots ceļa izstrādes transportlīdzeklis. Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa BMW X5 vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu  divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit euro apmērā.

Vadītājs bez vadītāja apliecības brauc ar transportlīdzekli atkārtoti gada laikā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki patrulēšanas laikā 04.oktobrī plskt.14:00 uz autoceļa V9, t.i., virzienā no autoceļa P89 uz “Stūri” pamanīja transportlīdzekli BMW,  kura vadītājs pamanot operatīvo transportlīdzekli sāka neadekvāti vadīt savu transportlīdzekli. BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli, pēc kā vadītājs to apturēja. Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa BMW vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.
Noskaidrots, ka šī nav pirmā reize kad vadītājs sēdies pie spēkrata stūres bez vadītāja apliecības. Par iepriekš minēto pārkāpumu vadītājs tiek administratīvi sodīts jau otro reizi gada laikā.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz piecpadsmit diennaktīm un uzliek naudas sodu piecsimt septiņdesmit euro apmērā.

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


06.10.2017

Policijas darbinieki saņem izsaukumu par
manāmi iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

Šā gada 2.septembra vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no Valsts policijas, ka no Ķekavas virzienā uz Baldoni brauc transportlīdzeklis Audi, kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibuma stāvoklī.
Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca pretī, t.i., virzienā uz Ķekavu. Policijas darbinieki aizdomīgo Audi transportlīdzekli pamanīja braucam pa Rīgas ielu virzienā uz Baldones pilsētas centru. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli Audi un pārbaudīt tā vadītāju vai tas nav reibuma stāvoklī.
Apturot transportlīdzekli Audi un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no Audi vadītājas puses. Transportlīdzekļa Audi vadītāja nenoliedza, ka ir lietojusi alkoholiskos dzērienus.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi un tā vadītāja turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa Audi vadītāja sēdusies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., 3.27 promiļu alkohola reibumā.

Ar velosipēdu alkohola reibumā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki pateicoties Baldones novada iedzīvotāju modrībai un atsaucībai aizturēja velosipēda vadītāju stiprā alkohola reibumā.
Šā gada 7.septembrī policijas darbinieki saņēma informāciju no Baldones novada jauniešiem, ka uz gājēju tiltiņa, kurš ir pāri upītei Ķekaviņa Lapu ielas galā pārvietojās velosipēdists, kurš, iespējams, esot manāmā alkohola reibuma stāvoklī un uzbraucis jaunietēm virsū.
Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca uz iepriekš minēto notikuma vietu, kur pamanīja iepriekš minēto velosipēdistu un jauniešus.
Sarunas laikā policijas darbinieki juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no velosipēdista puses.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots velosipēdists turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka velosipēda vadītājs minies vairāk, kā divu promiļu alkohola reibuma stāvoklī.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


11.09.2017

Policijas darbinieki saņem izsaukumu
par agresīvu transportlīdzekļa vadītāju

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki pateicoties Baldones novada iedzīvotāju modrībai un atsaucībai aizturēja transportlīdzekļa vadītāju stiprā alkohola reibumā.
Šā gada 06.augustā plkst.13:00 BNPP darbinieki saņēma informāciju no Baldones novada iedzīvotājas, ka pa Pilskalna ielu lielā ātrumā brauc transportlīdzeklis Audi, kura vadītājs, iespējams, atrodas reibuma stāvoklī.
BNPP darbinieki nekavējoties izbrauca uz iepriekš minēto notikuma vietu, kur iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi netika manīts, bet saņemts nākamais zvans ka iepriekšminētais transportlīdzeklis braucot lielā ātrumā pa Rīgas ielu virzienā uz DUS “OKTĀNS”. BNPP darbinieki nekavējoties braucot pa Rīgas ielu pie DUS “OKTĀNS” pamanīja iepriekš minēto transportlīdzekli Audi, kura vadītājam policijas darbinieki deva rīkojumu apturēt transportlīdzekli. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas BNPP darbinieki pienākot klāt pie vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas neesot. Policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no Audi vadītāja puses.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Noskaidrots, ka iepriekš minētais Audi vadītājs vadījis savu spēkratu 2,7 promiļu alkohola reibumā.
Sakarā ar iepriekš minēto pret transportlīdzekļa Audi vadītāju tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta otrās daļas, t.i., par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (vai tās ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibuma stāvoklī. Par šo noziedzīgo nodarījumu vadītājam var piespriest sodu, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


09.08.2017

Informatīvs paziņojums Baldones iedzīvotājiem

Sakarā ar ienākušām sūdzībām no atsevišķiem dienestiem par to, ka bieži izbraucot uz notikuma vietām nevar operatīvi atrast īpašumus, jo pie īpašumiem nav izvietotas ēku un būvju numuri vai nosaukumu plāksnes. Sakarā ar iepriekš minēto Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki veiks īpašumu apsekošanu un pārbaudīs vai pie nekustamo īpašumu ēkām ir izvietotas īpašuma nosaukumu vai numerācijas plāksnes.
Lūgums Baldones iedzīvotājiem un īpašumu īpašniekiem, kuriem nav šo plākšņu tās iegādāties un izvietot pie sava īpašuma atbilstoši iepriekš minēto noteikumu prasībām.
Informējam, ka par Baldones novada domes 30.06.2014 saistošo noteikumu Nr.7 „Ielu un nekustamo īpašumu nosaukumu, ēku un būvju numuru vai nosaukumu plākšņu un karoga turētāju pie nekustamajiem īpašumiem Baldones novadā izvietošana un noformēšana” neievērošanu īpašuma īpašnieks vai tā tiesiskais valdītājs var tikt saukts pie administratīvās atbildības piemērojot tam naudas sodu līdz 25,00 euro.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


13.03.2017

Par kūlas dedzināšanu

Aizdedzinot kūlu, bieži vien neaizdomājamies par sekām, par to, ka uguns acu mirklī var palikt nevaldāma un nekontrolējama. Kūlas dedzināšana var atņemt cilvēkiem mājas un pat dzīvības.
Ne vienmēr kūlu kāds aizdedzina, tā var aizdegties arī no stikla gabaliņa, plēves vai jebkāda cita priekšmeta, kura struktūra palielina saules siltuma enerģiju un ar to izraisa uguns aktivizāciju, tāpēc lūdzam Baldones iedzīvotājus jau laikus sakopt savas teritorijas, lai laicīgi novērstu iespējamās kaitīgās sekas.
Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 280 līdz 700 euro. To nosaka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana", kurā paredzēta atbildība tieši par kūlas dedzināšanu.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.238 no 2016.gada 19.aprīļa „Ugunsdrošības noteikumi” ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Šo noteikumu 27.punkts un 28.punkts nosaka, ka teritorija jāuztur brīvu no  degtspējīgiem atkritumiem, bet ap objektiem desmit metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana, veic atbildīgā persona. Saskaņā ar 2003.gada 01.jānvāra Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 9.pantu par ugunsdrošību objektā ir atbildīgs ēkas, būves, to daļu vai zemesgabala īpašnieks (valdītājs) vai pārvaldnieks, ja tas paredzēts pārvaldīšanas līgumā, bet iznomātā (izīrētā) vai lietošanā nodotā ēkā, būvē, to daļās vai zemesgabalā par ugunsdrošību ir atbildīgs nomnieks (īrnieks) vai cits lietotājs, ja tas paredzēts līgumā.
Baldones novada iedzīvotāji esiet atsaucīgi un ziņojiet Baldones novada pašvaldības policijas darbiniekiem par kūlas dedzināšanas gadījumiem, kā arī par īpašumiem, kuros ir izveidojusies kūla, iespējams, tā jūs glābsiet savu vai kāda cita dzīvību un īpašumu.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


05.01.2017

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur divus traktortehnikas vadītājus
Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 16.12.2016. plkst.11:20 patrulēšanas laikā pamanīja aizdomīgu traktortehniku pārvietojamies pa grants seguma ceļu, kurai nav ne valsts reģistrācijas numurzīmes, ne jebkādas gaismas.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt traktortehniku un tās vadītāju.
Apturot traktortehniku un pārbaudot tās vadītāju, policijas darbinieki konstatēja, ka vadītājam nav nekādu dokumentu, kas apliecinātu traktortehnikas izcelsmi, kā arī nav iegūta traktortehnikas vadītāja apliecība.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona (turpmāk – VP RRP KPP CPB) darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs ar visu traktortehniku nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Turpat pēc neilga brīža BNPP darbinieki pamanīja vēl vienu traktortehniku braucam pa grants seguma koplietošanas ceļu, kuru nolēma pārbaudīt.
Policijas darbinieki apturot traktortehniku un pārbaudot tās vadītāju, konstatēja, ka šim vadītājam arī nav nekādu dokumentu, kas apliecinātu traktortehnikas izcelsmi, kā arī nav iegūta traktortehnikas vadītāja apliecība.
Policijas darbinieki palūdza vadītājam noslāpēt traktortehniku. Vadītājs iekāpjot traktortehnikā nenoslāpēja to, bet gan sāka strauji braukt pa lauku prom no policijas darbiniekiem. Bēgošajai traktortehnikai ar tās vadītāju VP RRP KPP CPB darbinieki uzsāka pakaļdzīšanos. VP RRP KPP CPB darbinieki pēc neilgas pakaļdzīšanās panāca traktortehniku ar tās vadītāju un aizturēja.

Iedzīvotājs mežā pamana motociklu
Ziemassvētku vakara dienā ap plkst.10:20 Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja, ka mežā braucot no Baldones uz Daugmali pamanījis mētājamies motociklu.
Policijas darbinieki apsekojot minēto vietu, konstatēja, ka mežā ir noguldīts un apklāts ar sūnām zaļas krāsas krosa motocikls.
Policijas darbinieki iepriekš bija saņēmuši noraizējušā iedzīvotāja informāciju, ka viņam no garāžas nozagts jauns zaļas krāsas krosa motocikls.
Vēlāk policijas darbinieki noskaidroja, ka iepriekš minētais motocikls ir tas pats nozagtais.
Pateicoties vērīgajam iedzīvotājam motocikla saimniekam tika atgriezta svētku sajūta.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki izsaka pateicību vērīgajam iedzīvotājam, kurš izglāba Ziemassvētku vakaru motocikla īpašniekam.

Baldones novada pašvaldības policijas kolektīvs novēl laimīgu un DROŠU jauno Gaiļa gadu! Šajā gadā ceram uz plašāku iedzīvotāju atsaucību un sadarbību, lai kopīgiem spēkiem varam turpināt nodrošināt kvalitatīvu sabiedrisko kārtību Baldones novadā.

Milzum PALDIES par līdzšinējo sadarbību!!!

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


07.12.2016

Baldonē atrod mirušu sievieti sanatorijas teritorijā
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 2.nodaļas darbinieki kopā ar Baldones novada pašvaldības policijas darbiniekiem veica bez vēsts pazudušās 59 gadus vecās 2.grupas invalīdes Olgas Bekeres meklēšanu, kura, pēc radinieka teiktā, 16.oktobrī izgājusi no sociālās aprūpes centra "Baldone".
Policijas darbinieki 28.novembrī pārmeklējot bijušās Baldones sanatorijas teritoriju atrada neatpazītas sievietes līķi, kura, iespējams, ir bez vēsts pazudusī Olga Bekere.

Neaizmirsīsim un atkārtosim drošu svētku uguņošanas ābeci
Ziemas gaišākajos svētkos, kad gandrīz virs katras mājas debesīs uzplaukst ugunspuķes. Lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, atkārtosim galvenos drošības priekšnoteikumus.

Izmanto tikai licencētu pirotehniku
            Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kuriem izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai un kur zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un izsniegs katram lietošanas pamācību.
            Ja rodas aizdomas, ka pirotehnika tiek pārdota nelegāli, piemēram, no automašīnas vai kāds piedāvā iegādāties to uz ielas, tad nekavējoties jāziņo Pašvaldības policijai, lai novērstu iespējamo nelaimi.

Ievēro drošības prasības
            Atbilstoši pirotehnikas veidam jāveic visi nepieciešami sagatavošanas darbi. Ļoti svarīga ir salūta vietas izvēle. Tai jābūt stabilai, līdzenai un jāaplūko, vai šaušanas vietai netraucē elektrības vadi un koki, jo pretējā gadījumā pirotehnika var mainīt gan lidošanas virzienu, gan izraisīt elektrības īssavienojumu.
            Uguņošanas izstrādājumi jānovieto drošā attālumā no mājām un cilvēkiem, un tos nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai līdzcilvēkiem. Tāpat jāpārbauda vēja virziens, vējam jāpūš prom dūmi no skatītājiem un liela vēja laikā atceliet plānoto salūtu.
            Ja gadījumā notrūkusi degaukla, drošības labad nemēģiniet to sameistarot paši un līdz galam neizšāvušai pirotehnikai netuvojieties kādas 15 minūtes.
            Kad skaistais salūts izbaudīts, jāpadomā arī par uguņošanas ierīces novākšanu - nekad nemetiet tos metāla vai plastmasas izstrādājumiem domātā konteinerā vai ugunskurā!
            Vēl viens būtisks nosacījums - cilvēks, kas lieto pirotehniku, nedrīkst atrasties alkohola reibumā!

Atšķirīgi drošības līmeņi
            Atbilstoši Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumam uguņošanas ierīces tiek iedalītas četrās klasēs: ļoti zemas, zemas, vidējas un augstas bīstamības uguņošanas ierīces.
            Pirmās klases pirotehniku var iegādāties no 14 gadu vecuma, bet otrās un trešās klases - tikai no 18 gadu vecuma, savukārt ceturto - tikai juridiskas personas. Tāpēc jebkurā tirdzniecības vietā, ja pārdevējam ir aizdomas par pircēja vecumu, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti!
            Vienmēr atcerēsimies, lai cik uzmanīgi un prātīgi mēs būtu, drošības pasākumu ievērošana vienmēr atmaksājas tāpēc aicinām lietojot uguņošanas ierīces, atcerēties par drošību, lai pasargātu sevi un savus mīļos gaidāmajos skaistajos svētkos!
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181.panta trešo daļu par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki novēl gaišus, jaukus un mierīgus svētkus!
Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


14.10.2016

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki saņem pateicību

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 10.septembrī saņēma izsaukumu par to, ka pie kāda daudzdzīvokļu nama kāpņutelpas regulāri vīrietis lieto alkoholiskos dzērienus un uzvedās agresīvi.
BNPP darbinieki operatīvi reaģējot ieradās notikuma vietā un situāciju atrisināja par ko no iepriekš minētās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājas tika saņemta rakstiska pateicība par BNPP darbinieku atsaucību un ātro reaģēšanu.

Vadītājs bez vadītāja apliecības brauc ar transportlīdzekli jau ceturto reizi gada laikā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki patrulēšanas laikā 27.septembrī plkst.11:35 paman