A+ A

Pašvaldības policija


Ar 2015.gada 1.jūliju darbu sākusi Baldones novada Pašvaldības policija.

Baldones novada pašvaldības policijas galvenie uzdevumi – nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību, apkarot žūpību un netiklību, kontrolēt Baldones novada domes apstiprināto „Saistošo noteikumu” ievērošanu, u.c. saistošo normatīvo aktu realizāciju, t.sk., veikt likumā “Par policiju” noteiktos pašvaldības policijas pienākumus.
 

  Baldones novada pašvaldības policijas kontaktālruņi:

Diennakts dežūrgrupa - mob.tālr.22044471

Priekšnieks Armands Virsis, armands.virsis@baldone.lv, mob.tālr. 20202436

Pieņemšanas laiks:
ceturtdienās no plkst.09:30 – 12:30

Priekšnieka vietnieks Mareks Zālītis, mareks.zalitis@baldone.lv, mob.tālr. 20267662

Pieņemšanas laiks:
pirmdienās no plkst.15:00 – 18:00.

            Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki laipni gaidīs ikvienu Baldones novada iedzīvotāju ar saviem ierosinājumiem un ieteikumiem Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novadā.

 • Baldones novada Pašvaldības policijas nolikums - skatīt (357.74 KB)
 • Domes lēmums "Par grozījumiem 2015.gada 28.aprīļa nolikumā "Baldones novada pašvaldības policijas nolikums"" - skatīt (413.98 KB)
 • Rīkojums "Par darbinieku tiesību piešķiršanu administratīvo lietu izskatīšanai un lēmumu pieņemšanai" - skatīt (1.27 MB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas pusgada pārskats par 2017.gadā paveikto - skatīt (126.30 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada septembra mēnesi - skatīt (61.54 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada augusta mēnesi - skatīt (67.34 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada jūlija mēnesi - skatīt (216.34 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada jūnija mēnesi - skatīt (63.64 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada maija mēnesi - skatīt (62.11 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada aprīļa mēnesi - skatīt (98.64 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada marta mēnesi - skatīt (66.30 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada februāra mēnesi - skatīt (219.11 KB)
 • Baldones novada Pašvaldības policijas atskaite par 2017.gada janvāra mēnesi - skatīt (62.02 KB)

* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2016.gadu - skatīt...
* Baldones novada Pašvaldības policijas atskaites par 2015.gadu - skatīt...

06.10.2017

Policijas darbinieki saņem izsaukumu par
manāmi iereibušu transportlīdzekļa vadītāju

Šā gada 2.septembra vakarā Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki saņēma informāciju no Valsts policijas, ka no Ķekavas virzienā uz Baldoni brauc transportlīdzeklis Audi, kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibuma stāvoklī.
Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca pretī, t.i., virzienā uz Ķekavu. Policijas darbinieki aizdomīgo Audi transportlīdzekli pamanīja braucam pa Rīgas ielu virzienā uz Baldones pilsētas centru. Policijas darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli Audi un pārbaudīt tā vadītāju vai tas nav reibuma stāvoklī.
Apturot transportlīdzekli Audi un pārbaudot tā vadītāju, policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no Audi vadītājas puses. Transportlīdzekļa Audi vadītāja nenoliedza, ka ir lietojusi alkoholiskos dzērienus.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi un tā vadītāja turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka transportlīdzekļa Audi vadītāja sēdusies pie spēkrata stūres brangā alkohola reibuma stāvoklī, t.i., 3.27 promiļu alkohola reibumā.

Ar velosipēdu alkohola reibumā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – Policijas) darbinieki pateicoties Baldones novada iedzīvotāju modrībai un atsaucībai aizturēja velosipēda vadītāju stiprā alkohola reibumā.
Šā gada 7.septembrī policijas darbinieki saņēma informāciju no Baldones novada jauniešiem, ka uz gājēju tiltiņa, kurš ir pāri upītei Ķekaviņa Lapu ielas galā pārvietojās velosipēdists, kurš, iespējams, esot manāmā alkohola reibuma stāvoklī un uzbraucis jaunietēm virsū.
Policijas darbinieki nekavējoties izbrauca uz iepriekš minēto notikuma vietu, kur pamanīja iepriekš minēto velosipēdistu un jauniešus.
Sarunas laikā policijas darbinieki juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no velosipēdista puses.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots velosipēdists turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vēlāk noskaidrots, ka velosipēda vadītājs minies vairāk, kā divu promiļu alkohola reibuma stāvoklī.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


11.09.2017

Policijas darbinieki saņem izsaukumu
par agresīvu transportlīdzekļa vadītāju

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki pateicoties Baldones novada iedzīvotāju modrībai un atsaucībai aizturēja transportlīdzekļa vadītāju stiprā alkohola reibumā.
Šā gada 06.augustā plkst.13:00 BNPP darbinieki saņēma informāciju no Baldones novada iedzīvotājas, ka pa Pilskalna ielu lielā ātrumā brauc transportlīdzeklis Audi, kura vadītājs, iespējams, atrodas reibuma stāvoklī.
BNPP darbinieki nekavējoties izbrauca uz iepriekš minēto notikuma vietu, kur iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi netika manīts, bet saņemts nākamais zvans ka iepriekšminētais transportlīdzeklis braucot lielā ātrumā pa Rīgas ielu virzienā uz DUS “OKTĀNS”. BNPP darbinieki nekavējoties braucot pa Rīgas ielu pie DUS “OKTĀNS” pamanīja iepriekš minēto transportlīdzekli Audi, kura vadītājam policijas darbinieki deva rīkojumu apturēt transportlīdzekli. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas BNPP darbinieki pienākot klāt pie vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas neesot. Policijas darbinieki sarunas laikā juta alkoholam raksturīgu smaku, kura nāca no Audi vadītāja puses.
Sakarā ar iepriekš minēto tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem tika nodots iepriekš minētais transportlīdzeklis Audi un tā vadītājs turpmākai izmeklēšanai atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Noskaidrots, ka iepriekš minētais Audi vadītājs vadījis savu spēkratu 2,7 promiļu alkohola reibumā.
Sakarā ar iepriekš minēto pret transportlīdzekļa Audi vadītāju tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta otrās daļas, t.i., par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (vai tās ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibuma stāvoklī. Par šo noziedzīgo nodarījumu vadītājam var piespriest sodu, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


09.08.2017

Informatīvs paziņojums Baldones iedzīvotājiem

Sakarā ar ienākušām sūdzībām no atsevišķiem dienestiem par to, ka bieži izbraucot uz notikuma vietām nevar operatīvi atrast īpašumus, jo pie īpašumiem nav izvietotas ēku un būvju numuri vai nosaukumu plāksnes. Sakarā ar iepriekš minēto Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki veiks īpašumu apsekošanu un pārbaudīs vai pie nekustamo īpašumu ēkām ir izvietotas īpašuma nosaukumu vai numerācijas plāksnes.
Lūgums Baldones iedzīvotājiem un īpašumu īpašniekiem, kuriem nav šo plākšņu tās iegādāties un izvietot pie sava īpašuma atbilstoši iepriekš minēto noteikumu prasībām.
Informējam, ka par Baldones novada domes 30.06.2014 saistošo noteikumu Nr.7 „Ielu un nekustamo īpašumu nosaukumu, ēku un būvju numuru vai nosaukumu plākšņu un karoga turētāju pie nekustamajiem īpašumiem Baldones novadā izvietošana un noformēšana” neievērošanu īpašuma īpašnieks vai tā tiesiskais valdītājs var tikt saukts pie administratīvās atbildības piemērojot tam naudas sodu līdz 25,00 euro.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


13.03.2017

Par kūlas dedzināšanu

Aizdedzinot kūlu, bieži vien neaizdomājamies par sekām, par to, ka uguns acu mirklī var palikt nevaldāma un nekontrolējama. Kūlas dedzināšana var atņemt cilvēkiem mājas un pat dzīvības.
Ne vienmēr kūlu kāds aizdedzina, tā var aizdegties arī no stikla gabaliņa, plēves vai jebkāda cita priekšmeta, kura struktūra palielina saules siltuma enerģiju un ar to izraisa uguns aktivizāciju, tāpēc lūdzam Baldones iedzīvotājus jau laikus sakopt savas teritorijas, lai laicīgi novērstu iespējamās kaitīgās sekas.
Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 280 līdz 700 euro. To nosaka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana", kurā paredzēta atbildība tieši par kūlas dedzināšanu.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.238 no 2016.gada 19.aprīļa „Ugunsdrošības noteikumi” ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Šo noteikumu 27.punkts un 28.punkts nosaka, ka teritorija jāuztur brīvu no  degtspējīgiem atkritumiem, bet ap objektiem desmit metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana, veic atbildīgā persona. Saskaņā ar 2003.gada 01.jānvāra Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 9.pantu par ugunsdrošību objektā ir atbildīgs ēkas, būves, to daļu vai zemesgabala īpašnieks (valdītājs) vai pārvaldnieks, ja tas paredzēts pārvaldīšanas līgumā, bet iznomātā (izīrētā) vai lietošanā nodotā ēkā, būvē, to daļās vai zemesgabalā par ugunsdrošību ir atbildīgs nomnieks (īrnieks) vai cits lietotājs, ja tas paredzēts līgumā.
Baldones novada iedzīvotāji esiet atsaucīgi un ziņojiet Baldones novada pašvaldības policijas darbiniekiem par kūlas dedzināšanas gadījumiem, kā arī par īpašumiem, kuros ir izveidojusies kūla, iespējams, tā jūs glābsiet savu vai kāda cita dzīvību un īpašumu.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


05.01.2017

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur divus traktortehnikas vadītājus
Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 16.12.2016. plkst.11:20 patrulēšanas laikā pamanīja aizdomīgu traktortehniku pārvietojamies pa grants seguma ceļu, kurai nav ne valsts reģistrācijas numurzīmes, ne jebkādas gaismas.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt traktortehniku un tās vadītāju.
Apturot traktortehniku un pārbaudot tās vadītāju, policijas darbinieki konstatēja, ka vadītājam nav nekādu dokumentu, kas apliecinātu traktortehnikas izcelsmi, kā arī nav iegūta traktortehnikas vadītāja apliecība.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona (turpmāk – VP RRP KPP CPB) darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs ar visu traktortehniku nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Turpat pēc neilga brīža BNPP darbinieki pamanīja vēl vienu traktortehniku braucam pa grants seguma koplietošanas ceļu, kuru nolēma pārbaudīt.
Policijas darbinieki apturot traktortehniku un pārbaudot tās vadītāju, konstatēja, ka šim vadītājam arī nav nekādu dokumentu, kas apliecinātu traktortehnikas izcelsmi, kā arī nav iegūta traktortehnikas vadītāja apliecība.
Policijas darbinieki palūdza vadītājam noslāpēt traktortehniku. Vadītājs iekāpjot traktortehnikā nenoslāpēja to, bet gan sāka strauji braukt pa lauku prom no policijas darbiniekiem. Bēgošajai traktortehnikai ar tās vadītāju VP RRP KPP CPB darbinieki uzsāka pakaļdzīšanos. VP RRP KPP CPB darbinieki pēc neilgas pakaļdzīšanās panāca traktortehniku ar tās vadītāju un aizturēja.

Iedzīvotājs mežā pamana motociklu
Ziemassvētku vakara dienā ap plkst.10:20 Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja, ka mežā braucot no Baldones uz Daugmali pamanījis mētājamies motociklu.
Policijas darbinieki apsekojot minēto vietu, konstatēja, ka mežā ir noguldīts un apklāts ar sūnām zaļas krāsas krosa motocikls.
Policijas darbinieki iepriekš bija saņēmuši noraizējušā iedzīvotāja informāciju, ka viņam no garāžas nozagts jauns zaļas krāsas krosa motocikls.
Vēlāk policijas darbinieki noskaidroja, ka iepriekš minētais motocikls ir tas pats nozagtais.
Pateicoties vērīgajam iedzīvotājam motocikla saimniekam tika atgriezta svētku sajūta.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki izsaka pateicību vērīgajam iedzīvotājam, kurš izglāba Ziemassvētku vakaru motocikla īpašniekam.

Baldones novada pašvaldības policijas kolektīvs novēl laimīgu un DROŠU jauno Gaiļa gadu! Šajā gadā ceram uz plašāku iedzīvotāju atsaucību un sadarbību, lai kopīgiem spēkiem varam turpināt nodrošināt kvalitatīvu sabiedrisko kārtību Baldones novadā.

Milzum PALDIES par līdzšinējo sadarbību!!!

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


07.12.2016

Baldonē atrod mirušu sievieti sanatorijas teritorijā
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 2.nodaļas darbinieki kopā ar Baldones novada pašvaldības policijas darbiniekiem veica bez vēsts pazudušās 59 gadus vecās 2.grupas invalīdes Olgas Bekeres meklēšanu, kura, pēc radinieka teiktā, 16.oktobrī izgājusi no sociālās aprūpes centra "Baldone".
Policijas darbinieki 28.novembrī pārmeklējot bijušās Baldones sanatorijas teritoriju atrada neatpazītas sievietes līķi, kura, iespējams, ir bez vēsts pazudusī Olga Bekere.

Neaizmirsīsim un atkārtosim drošu svētku uguņošanas ābeci
Ziemas gaišākajos svētkos, kad gandrīz virs katras mājas debesīs uzplaukst ugunspuķes. Lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, atkārtosim galvenos drošības priekšnoteikumus.

Izmanto tikai licencētu pirotehniku
            Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kuriem izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai un kur zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un izsniegs katram lietošanas pamācību.
            Ja rodas aizdomas, ka pirotehnika tiek pārdota nelegāli, piemēram, no automašīnas vai kāds piedāvā iegādāties to uz ielas, tad nekavējoties jāziņo Pašvaldības policijai, lai novērstu iespējamo nelaimi.

Ievēro drošības prasības
            Atbilstoši pirotehnikas veidam jāveic visi nepieciešami sagatavošanas darbi. Ļoti svarīga ir salūta vietas izvēle. Tai jābūt stabilai, līdzenai un jāaplūko, vai šaušanas vietai netraucē elektrības vadi un koki, jo pretējā gadījumā pirotehnika var mainīt gan lidošanas virzienu, gan izraisīt elektrības īssavienojumu.
            Uguņošanas izstrādājumi jānovieto drošā attālumā no mājām un cilvēkiem, un tos nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai līdzcilvēkiem. Tāpat jāpārbauda vēja virziens, vējam jāpūš prom dūmi no skatītājiem un liela vēja laikā atceliet plānoto salūtu.
            Ja gadījumā notrūkusi degaukla, drošības labad nemēģiniet to sameistarot paši un līdz galam neizšāvušai pirotehnikai netuvojieties kādas 15 minūtes.
            Kad skaistais salūts izbaudīts, jāpadomā arī par uguņošanas ierīces novākšanu - nekad nemetiet tos metāla vai plastmasas izstrādājumiem domātā konteinerā vai ugunskurā!
            Vēl viens būtisks nosacījums - cilvēks, kas lieto pirotehniku, nedrīkst atrasties alkohola reibumā!

Atšķirīgi drošības līmeņi
            Atbilstoši Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumam uguņošanas ierīces tiek iedalītas četrās klasēs: ļoti zemas, zemas, vidējas un augstas bīstamības uguņošanas ierīces.
            Pirmās klases pirotehniku var iegādāties no 14 gadu vecuma, bet otrās un trešās klases - tikai no 18 gadu vecuma, savukārt ceturto - tikai juridiskas personas. Tāpēc jebkurā tirdzniecības vietā, ja pārdevējam ir aizdomas par pircēja vecumu, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti!
            Vienmēr atcerēsimies, lai cik uzmanīgi un prātīgi mēs būtu, drošības pasākumu ievērošana vienmēr atmaksājas tāpēc aicinām lietojot uguņošanas ierīces, atcerēties par drošību, lai pasargātu sevi un savus mīļos gaidāmajos skaistajos svētkos!
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181.panta trešo daļu par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki novēl gaišus, jaukus un mierīgus svētkus!
Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


14.10.2016

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki saņem pateicību

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 10.septembrī saņēma izsaukumu par to, ka pie kāda daudzdzīvokļu nama kāpņutelpas regulāri vīrietis lieto alkoholiskos dzērienus un uzvedās agresīvi.
BNPP darbinieki operatīvi reaģējot ieradās notikuma vietā un situāciju atrisināja par ko no iepriekš minētās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājas tika saņemta rakstiska pateicība par BNPP darbinieku atsaucību un ātro reaģēšanu.

Vadītājs bez vadītāja apliecības brauc ar transportlīdzekli jau ceturto reizi gada laikā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki patrulēšanas laikā 27.septembrī plkst.11:35 pamanīja uz Iecavas ielas baltas krāsas transportlīdzekli Ford Transit kura vadītājs pamanot operatīvo transportlīdzekli strauji mainīja virzienu. BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu iepriekš minēto transportlīdzekli apturēt. Policijas darbinieki ieslēdzot dienesta transportlīdzekļa bākugunis un skaņas signālu pa ruporu deva prasību apturēt transportlīdzekli. Iepriekš minētā transportlīdzekļa Ford Transit vadītājs to apturēja pie daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpas. Policijas darbinieks pienākot pie transportlīdzekļa Ford Transit vadītāja palūdza uzrādīt vadītāja apliecību uz ko vadītājs atbildēja, ka viņam tādas nav.
Noskaidrots, ka šī nav pirmā reize kad vadītājs sēdies pie spēkrata stūres bez vadītāja apliecības. Par iepriekš minēto pārkāpumu vadītājs tiek administratīvi sodīts jau ceturto reizi gada laikā.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Par iepriekš minēto pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz piecpadsmit diennaktīm un uzliek naudas sodu piecsimt septiņdesmit euro apmērā.

Baldones novada pašvaldības policija aicina Baldones iedzīvotājus uz tikšanos

10.11.2016 plkst.18:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kinoteātrī Baldones novada pašvaldības policija rīko tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Virsis informē, ka tikšanās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī gūt priekšstatu par policijas darbu.           

Policijas darbinieki pamana aizdomīgi pārvietojamies transportlīdzekli BMW

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 12.09.2016. plkst.23:00 patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli BMW, kura vadīšanas stils bija nepārliecinošs.
NPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt transportlīdzekli BMW.
Apturot transportlīdzekli BMW un pārbaudot tā vadītāju, dokumentus un iepriekšminēto transportlīdzekli datu bāzē, konstatēja, ka transportlīdzeklim BMW nav veikta valsts tehniskā apskate un nav obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.
Sakarā ar iepriekš minēto BNPP darbinieki izsauca Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekus, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.
Vadītājam par iepriekš minēto pārkāpumu uzliek naudas sodu no astoņdesmit pieciem līdz simt divdesmit euro.

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


08.09.2016.

Baldones novada svētki aizvadīti

Baldones novada svētki aizvadīti bez īpašiem starpgadījumiem. Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki dažiem iedzīvotājiem izteica aizrādījumus par dažādiem pārkāpumiem, kurus iedzīvotāji ar sapratni nekavējoties novērsa. Dažus Baldones novada svētku svinētājus BNPP darbiniekiem nācās nogādāt mājās, jo pašu spēkiem vairs nokļūt līdz mājām nespēja.
BNPP darbinieki pateicas par iedzīvotāju sapratni un atsaucību.
Ceram uz turpmāku veiksmīgu sadarbību!!!

Informācija vecākiem un aizbildņiem

Lūgums vecākiem un aizbildņiem veikt pārrunas ar saviem bērniem, skolniekiem par uzvedību uz ielām un skolā, īpašu uzmanību pievērst smēķēšanas un alkohola lietošanas tēmai, kura ir aktuāla pusaudžu vidū.
Lūgums no vecāku puses papildus izglītot un veikt pārrunas ar saviem bērniem gan par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, gan par rīcību, kad svešinieks uzrunā bērnu, lai varam justies droši par saviem bērniem.
Papildus tam informējam, ka Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki kā ik katru mācību gadu regulāri veiks profilaktiskus pasākumus likumpārkāpumu novēršanā, kas saistīti ar nepilngadīgajiem.

Atgādinājums autovadītājiem

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki lūdz visiem autovadītājiem, kuri novieto automašīnu stāvvietā Rīgas ielā pie Baldones vidusskolas neaizmirstam ievērot visas norādītās papildzīmes.
Papildzīme Nr.840 „Stāvēšanas ilgums”, kurā attēlota laika norāde 30min nozīmē, ka vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā pretējā gadījumā var nākties saņemt administratīvā pārkāpuma protokolu – lēmumu.
Par šo noteikumu neievērošanu vienīgais piemērojamais sods ir naudas sods trīsdesmit euro apmērā.
Lūgums no Baldones novada pašvaldības policijas darbinieku puses – esam vērīgi un ievērojam ceļu satiksmes noteikumus!

Aicina noslēgt sadzīves atkritumu līgumus

Baldones novada pašvaldības policija atgādina par sadzīves atkritumu līgumu noslēgšanu.
Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki apseko nekustamos īpašumus, kuriem nav noslēgti līgumi ar atkritumu apsaimniekotāju un brīdina par līguma noslēgšanu.
Saskaņā ar Baldones novada domes 2012.gada 19.septembra saistošajiem noteikumiem Nr.16 “Par atkritumu apsaimniekošanu Baldones novadā” 7.punkta, 17.punkta un to apakšpunktiem katram atkritumu radītājam un valdītājam ir pienākums piedalīties atkritumu savākšanā noslēdzot līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju.
Atbildība par iepriekš minēto saistošo noteikumu neievērošanu ir paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.panta otrajā daļā, t.i., par sadzīves atkritumu radītāja vai īpašnieka nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu savākšanā tiek uzlikts naudas sods fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no četrsimt trīsdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Sagatavoja
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv


Transportlīdzekļa vadītājs nobrauc no ceļa
iebraucot sētā un aizmūk no notikuma vietas

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk-BNPP) darbinieki 26.marta vakarā saņēma informāciju, ka Baldonē, Daugavas ielā kāds autovadītājs nobraucis no ceļa un iebraucis sētā. BNPP darbinieki ierodoties notikuma vietā ievēroja vīrieti un transportlīdzekli Audi, kurš jau bija izvilkts no grāvja.
BNPP darbinieki noskaidroja, ka iepriekš minētais vīrietis, iespējams, manāmā alkohola reibuma stāvoklī vadījis transportlīdzekli Audi un nesavaldot to iebraucis sētā. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki.
Ierodoties Ceļu policijas darbiniekiem vadītājs nemanāmi aizmuka no notikuma vietas.
Iepriekš minētais transportlīdzeklis nogādāts Valsts policijā, bet vadītājam par notikuma vietas pamešanu draud naudas sods no septiņdesmit līdz septiņsimt euro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas.

Baldones novada pašvaldības policija aicina Baldones iedzīvotājus uz tikšanos

09.05.2016 plkst.18:00 Daugavas ielā 2, Baldonē, Baldones novada kinoteātrī Baldones novada pašvaldības policija rīko tikšanos ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu kārtības un drošības jautājumus Baldones novadā.
Baldones novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Virsis informē, ka tikšanās laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzdot jautājumus pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī gūt priekšstatu par policijas darbu.

Sagatavoja:
M.Zālītis|
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv
/14.04.2016/


Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki pamana transportlīdzekli,
kurš atrodas starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas - Interpols meklēšanā

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 24.02.2016. plkst.13:45 patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli Mercedes Benz, kuram bija ārzemju valsts numura zīmes.
BNPP darbinieki pārbaudot iepriekš minētā transportlīdzekļa Mercedes Benz valsts reģistrācijas numurzīmes datu bāzē, konstatēja, ka esošā transportlīdzekļa numura zīmes atrodas starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas – Interpols meklēšanā.
BNPP darbinieki noskaidroja iepriekš minētā transportlīdzekļa īpašnieku, kurš paskaidroja, ka transportlīdzekli noskatījis Lietuvas valsts interneta portālā. Īpašnieks zvanot uz sludinājumā norādīto telefona numuru sarunājis iepriekš minēto transportlīdzekli iegādāties pēc kā devies pakaļ transportlīdzeklim uz Lietuvu, kur arī iegādājies transportlīdzekli ar iepriekš minētajām valsts reģistrācijas numura zīmēm.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu izsaukt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa darbiniekus, kuriem nodotas iepriekš minētās transportlīdzekļa numura zīmes un transportlīdzekļa īpašnieks atbilstoši institucionālai piekritībai.

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki sadarbībā ar biedrības
“Dzīvnieku patversme Mežavairogi” darbiniekiem rīkoja reidus sakarā ar klaiņojošajiem dzīvniekiem

Pirmajā un otrajā martā Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki kopā ar biedrības “Dzīvnieku patversme Mežavairogi” darbiniekiem rīkoja reidus sakarā ar klaiņojošajiem dzīvniekiem Baldones novada teritorijā. Reidu rezultātā divi klaiņojoši suņi tika nogādāti biedrībā “Dzīvnieku patversme Mežavairogi” un tika uzsāktas divas lietvedības administratīvā pārkāpuma lietā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.panta pirmās daļas, t.i., par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu. Par iepriekš minēto administratīvo pārkāpumu paredzēta administratīvā atbildība izsakot brīdinājumu vai uzliekot naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Neskatoties uz pēdējā laikā ievērojami pieaugušo izsaukumu skaitu tieši par klaiņojošiem dzīvniekiem rīkoto reidu laikā bija pārsteidzoši maz pamanīti klaiņojošie dzīvnieki. Pašvaldības policijas darbinieki izsaka pateicību Baldones novada iedzīvotājiem, ka spēj pieskatīt un būt atbildīgi par saviem ķepainajiem mīluļiem.

Par kūlas dedzināšanu

Iestājoties pavasarim, daudzi aizmirst, ka uguns nav kontrolējama, tas no laba drauga un palīga vienas sekundes laikā pārvēršas par ļoti nopietnu un nežēlīgu ienaidnieku.
Diemžēl aizdedzinot kūlu, bieži vien neaizdomājamies par sekām, par to, ka uguns acu mirklī var palikt nevaldāma un nekontrolējama. Kūlas dedzināšana var atņemt cilvēkiem mājas un pat dzīvības.
Ne vienmēr kūlu kāds aizdedzina, tā var aizdegties arī no stikla gabaliņa, plēves vai jebkāda cita priekšmeta, kura struktūra palielina saules siltuma enerģiju un ar to izraisa uguns aktivizāciju, tāpēc lūdzam Baldones iedzīvotājus jau laikus sakopt savas teritorijas, lai laicīgi novērstu iespējamās kaitīgās sekas.
Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 280 līdz 700 euro. To nosaka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana", kurā paredzēta atbildība tieši par kūlas dedzināšanu.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.82 no 2004.gada 17.februāra „Ugunsdrošības noteikumi” ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Šo noteikumu 20.punkts un 21.punkts nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski jāattīra no degt spējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām desmit metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana, veic zemes īpašnieks (valdītājs).
Lūgums Baldones novada iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nekavējoties ziņot Baldones novada pašvaldības policijas darbiniekiem par kūlas dedzināšanas gadījumiem, kā arī par nekustamajiem īpašumiem, kuros ir izveidojusies kūla, iespējams, tā jūs glābsiet savu vai kāda cita dzīvību un īpašumu.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv
/18.03.2016)


Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki notver transportlīdzekļa
vadītāju, kurš savam spēkratam nav gājis valsts tehnisko apskati un nav
veicis tā obligāto civiltiesisko apdrošināšanu teju gadu

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki 05.01.2016. plkst.13:30 patrulēšanas laikā pamanīja transportlīdzekli Mercedes Vito, kurš pārvietojās pa Rīgas ielu.
BNPP darbinieki pārbaudot iepriekš minēto transportlīdzekli Mercedes Vito datu bāzē, konstatēja, ka transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate un nav obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas teju veselu gadu.
BNPP darbinieki nekavējoties pieņēma lēmumu apturēt iepriekš minēto transportlīdzekli. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas un vadītāja noskaidrošanas tika izsaukti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki, kuriem iepriekš minētais pārkāpējs nodots atbilstoši pārkāpuma piekritībai.

Informācija Baldones novada ķepaino mīluļu saimniekiem

Mājdzīvnieku (suņu) īpašniekiem, kuru ķepainie mīluļi sešu mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam, līdz minētajam datumam jānodrošina mikročipa implantēšana un reģistrēšana Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Līdz šim suņus ir reģistrējusi tikai neliela daļa to īpašnieku. Dzīvnieku saimniekus, ja viņu suņiem nav implantētas mikroshēmas un tie nav reģistrēti, pašlaik nesoda, taču no 1.jūlija situācija mainīsies - par dzīvnieka nereģistrēšanu normatīvajos aktos ir paredzēts naudas sods. Lasīt vairāk...

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv
/15.02.2016/


Riekstukalna apmeklētājiem!

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki atgādina, ka sakarā ar aktīvi sākušos slēpošanas sezonu un lielo apmeklētāju pieplūdumu arī no kaimiņvalstīm un citām valstīm, būt uzmanīgiem un vērīgiem ar savu slēpošanas un citu inventāru.
Neatstājiet savu inventāru bez pieskatīšanas ne uz mirkli, jo slēpošanas kompleksos garnadži to vien gaida un vaktē, lai kāds atstātu savu inventāru bez pieskatīšanas, lai varētu to piesavināties.
Apmeklējot labierīcības vai kāda cita iemesla pēc jāatstāj slēpošanas inventārs, tad atstājiet šo inventāru pazīstamam cilvēkam, kurš varēs to nepārtraukti pieskatīt un pasargāt to no garnadžiem.

Sagatavoja:
M.Zālītis
mob.20267662
mareks.zalitis@baldone.lv
/11.01.2016/


Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki
notver kārtējos dzērājšoferus bez vadītāja apliecībām

Baldones novada pašvaldības policijas (turpmāk – BNPP) darbinieki pateicoties Baldones novada iedzīvotāju modrībai un atsaucībai aizturēja kārtējos autovadītājus stiprā alkohola reibumā, tādējādi savlaicīgi novēršot, iespējams, bīstamas situācijas pilsētā un novadā. Lasīt vairāk...

Baldones novada pašvaldības policijas darbinieki
lūdz neaizmirst un atkārtot par drošas svētku uguņošanas ābeci

Tuvojas ziemas skaistākie svētki, kad gandrīz virs katras mājas debesīs uzplaukst ugunspuķes. Lai svētki izdotos skaisti un noritētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem, rīkojot uguņošanu, ievērosim galvenos drošības priekšnoteikumus.

Izmanto tikai licenzētu pirotehniku
Jebkurš pirotehnikas izstrādājums - sākot ar niecīgu plaukšķeni un beidzot ar raķetēm - var būt ļoti bīstams, tāpēc, lai pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no uguņošanas gūtajām traumām, ir būtiski ievērot drošības noteikumus. Svarīgi svētku pirotehniku iegādāties tikai specializētajos veikalos, kuriem izsniegta atbilstoša licence tās tirdzniecībai un kur zinoši pārdevēji pastāstīs, kā pareizi rīkoties ar iegādāto preci un izsniegs katram lietošanas pamācību.
Ja rodas aizdomas, ka pirotehnika tiek pārdota nelegāli, piemēram, no automašīnas vai kāds piedāvā iegādāties to uz ielas, tad jāziņo Pašvaldības policijai, lai novērstu iespējamo nelaimi.

Ievēro drošības prasības
Atbilstoši pirotehnikas veidam jāveic visi nepieciešami sagatavošanas darbi. Ļoti svarīga ir salūta vietas izvēle. Tai jābūt stabilai, līdzenai un jāaplūko, vai šaušanas vietai netraucē elektrības vadi un koki, jo pretējā gadījumā pirotehnika var mainīt gan lidošanas virzienu, gan izraisīt elektrības īssavienojumu.
Uguņošanas izstrādājumi jānovieto drošā attālumā no mājām un cilvēkiem, un tos nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai līdzcilvēkiem. Tāpat jāpārbauda vēja virziens, vējam jāpūš prom dūmi no skatītājiem un liela vēja laikā atceliet plānoto salūtu.
Ja gadījumā notrūkusi degaukla, drošības labad nemēģiniet to sameistarot paši un līdz galam neizšāvušai pirotehnikai netuvojieties kādas 15 minūtes.
Kad skaistais salūts izbaudīts, jāpadomā arī par uguņošanas ierīces novākšanu - nekad nemetiet tos metāla vai plastmasas izstrādājumiem domātā konteinerā vai ugunskurā!
Vēl viens būtisks nosacījums - cilvēks, kas lieto pirotehniku, nedrīkst atrasties alkohola reibumā!

Atšķirīgi drošības līmeņi
Atbilsto&