A+ A

Saulgriežu sadziedāšanās ar kokļu ansambli "Dzītari"

21. jūnija vakarā Baldones Kultūras centrā kokļu ansamblis “Dzītari” aicināja baldoniešus uz kopīgu ielīgošanas pasākumu.
Koncerta pirmajā daļā ansamblis spēlēja īpašas spēka dziesmas, kokļu maģisko skanējumu papildinot arī ar dziedājumu, bet koncerta otrajā daļā kokļu ansambļa “Dzītari” dalībnieces kopā ar bērnu kokļu studijas meitenēm aicināja klātesošos uz kopīgu sadziedāšanos. Skatītāji, spēka dziesmu iedrošināti, pievienojās ansamblim, izdziedot dažādas tautā zināmas dziesmas – “Pie Dieviņa gari galdi”, “Dieviņš brida rudzu lauku”, “Klusa nakte, zaļa zāle” un citas.
Inta Rēvolde, kokļu ansambļa “Dzītari” dalībniece un bērnu kokļu studijas vadītāja, atskatoties uz koncertu, saka: “Mums ir patiess prieks par pasākumu - tas bija eksperiments arī priekš mums pašām, nekad neko tādu nebijām darījušas. Mēs līdz šim vairāk bijām gājušas to akadēmisko ceļu, vairāk muzikāli izpaudāmies uz lielajām koncertkoklēm un "turējāmies" pie komponistu rakstītajām notīm. Šis koncerts bija pilnīga improvizācija! Un publika - brīnišķīga! Pat necerējām, ka mums būs tik skanīgs un atsaucīgs atbalstītāju koris! Kā jau pasākumu reklamējot teicu - svētkus mēs radām sev paši! Un, šķiet, šoreiz mums tas izdevās - ja ne svētkus, tad svētku noskaņu kaut nedaudz radījām gan. Vēlos pateikt paldies ikvienai “Dzītaru” meitenei, īpašs paldies mūsu mazajām koklētājām – šī bija aizraujoša, piedzīvojumiem bagāta sezona, kas noslēdzās ar šo brīnišķīgo koncertu! Paldies arī mūsu atbalstītājiem! Uz tikšanos Dziesmu un deju svētkos un jaunajā sezonā!”

Elīna Ose
Sabiedrisko attiecību speciāliste