A+ A

"Satiec savu meistaru 2019" Baldones novadā

16.04.2019
Drukāt

7. aprīlī Mercendarbes muižā jau 6. reizi notika Baldones novada Meistaru diena, kas notika Latvijas Nacionālā kultūras centra un visas Eiropas pasākuma „Satiec savu meistaru 2019” ietvaros.

Šogad dalību bija pieteikuši Baldones novada folkloras kopa Iritas Vimbas vadībā un galdnieks Jūlijs Sviķis.

Folkloras kopa iepazīstināja ar gadskārtu dziesmām, rotaļām un dejām, tajās piedalījās visu paaudžu pasākuma apmeklētāji – no pavisam maziņiem līdz senioriem. 

Savukārt, galdnieks Jūlijs Sviķis ar savu palīgu Uldi Tobiju, kas pazīstams arī kā dravnieks, rādīja un mācīja kā darboties ar seniem un moderniem kokapstrādes darbarīkiem un instrumentiem.

Pasākumu kuplināja metālmākslinieks Zigfrīds Rozenbergs, kura kalumi ir aplūkojami daudzās vēsturiskās vietās, tajā skaitā arī Vecrīgā uz Melngalvju nama fasādes, bet šoreiz mākslinieks demonstrēja mazākus darbiņus – viens no tiem – līdz vissmalkākajai tehniskajai niansei izveidots rokas urbis kokam, kura lieliskās darba īpašības varēja izmēģināt arī visi interesenti.

Paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kas ar patiesu interesi un aizrautību apguva jaunas zināšanas, kārtīgi izkustējās un iepazinās ar novada Meistariem un viņu prasmēm!

Pasākuma norisei līdzi sekoja Latvijas Nacionālā kultūras centra fotogrāfs Reinis Oliņš, paldies viņam par bildēm! Foto no LNKC arhīva (Baldones pasākums redzams 82 - 95 attēlos).