A+ A

Baldones MTB kalnu velosipēdu velokomandas atskaite par 2017. gada sezonu!

13.10.2017
Drukāt

Jau trešo gadu Baldonē darbojas MTB kalnu velosipēdu velokomanda, kuras dalībnieki piedalās Latvijas populārākajos MTB seriālos un Latvijas čempionātos MTB riteņbraukšanā! Komandas sastāvs ar katru gadu palielinās, jo šis sporta veids Latvija un Baltijas valstīs iegūst arvien lielāku popularitāti - cilvēkiem patīk aktīvs dzīvesveids un velosports, kā rezultātā viņi sāk piedalīties sacensībās dažādu komandu sastāvā.

Baldonē ir nepieciešamie priekšnoteikumi kvalitatīvam treniņprocesam. Baldones – Iecavas šoseja ir lieliska vieta treniņiem, jo satiksmes intensitāte šeit ir zema. Nedēļas nogalēs uz šī ceļa iespējams sastapt vairāk velobraucēju nekā automašīnu. Šo ceļu iecienījuši arī Iecavas velobraucēji, ar kuriem izveidojies labs kontakts. Baldones lielākais plus tieši MTB jeb kalnu velosipēdu treniņprocesam ir Riekstukalns un tā apkārtne ar nepieciešamo reljefu un neskaitāmām meža takām. Tādēļ arī Baldonē notiek daudz velobraukšanas sacensību, kā Baldones vietējās velobraukšanas sacensības, Pierīgas novadu sporta spēles MTB, VIVUS kalnu divriteņu seriāla posms un citi.
Baldones komandu un, attiecīgi, novadu Latvijas populārākajos kalnu velobraukšanas seriālos pārstāvēja 14 velobraucēji, kopā piedaloties 20 sacensībās. Velo sezona sākas aprīļa mēnesī un beidzas oktobra sakuma – tā ir ļoti gara, prasa labu fizisko sagatavotību un izturību! Aktīvi individuāli treniņi un komandas koptreniņi, līdzīgi kā iepriekšējos gados ļāvuši Baldones novada velobraucējiem ierindoties Latvijas MTB braucēju amatieru rangā, kam nepieciešams piedalīties 17 reitinga sacensībās.

Sieviešu Latvijas amatieru reitingā pirmajā desmitniekā ir 2 komandas dalībnieces:

5.v. Anita Antone (Baldones velokomanda)

8.v. Elīna Brigmane (Baldones velokomanda)

Vīriešu amatieru reitingā Baldones velokomandas dalībnieki 2017.gadā ieņem šādas vietas:

4.v. Edgars Brigmanis

43.v Nils Kazaks

45. v. Ģirts Jakuška

63.v. Janis Keiselis

88.v. Kaspars Šteinbergs

97.v. Intars Gagainis

113.v. Verners Rinkovičs

120.v. Žanis Gauja

155.v. Raitis Bēmers

205. v. Aļģis Strelčs

242.v. Janis Fricsons

Baldones velokomandas augstvērtīgākie rezultāti 2017.gada sezonā ir 1.vieta Pierīgas MTB sacensībās (9 komandas), 13.vieta VIVUS MTB seriālā komandu ieskaitē (37 komandas), 7.vieta SEB MTB seriālā komandu ieskaitē (26 komandas).

Augstvērtīgākie individuālie rezultāti:

Anita Antone – 3.vieta Latvijas čempionāta XCO krosā elites grupā, 6.vieta Latvijas čempionātā MTB maratonā, 7.vieta Latvijas čempionātā individuālajā braucienā elites grupā

Girts Jakuška – 32.vieta Latvijas čempionātā MTB maratonā

Nils Kazaks - 3.vieta, Latvijas čempionātā XCO krosā senioru grupa, 32.vieta Latvijas čempionātā MTB maratonā.

Edgars Brigmanis – 3.vieta Latvijas čempionatā XCO krosā amatieru grupa, 10.vieta SEB MTB maratona distancē kopvērtējumā, 3.vieta M35 grupā.

Jānis Keiselis – 8.vieta Latvijas čempionātā individuālajā braucienā M2 grupā.

Jānis Vējonis – 1.vieta Latvijas čempionātā šosejas grupas braucienā savā vecuma M7 grupā.

Baldones velokomandu 2018.gada papildinās pieci jauni Baldones novada iedzīvotāji, velo braucēji, kuri grib pieradīt sevi trasē un uzlabot Baldones komandas reitingu Latvijas mēroga sacensībās. Tie būs Olga Daņilova, Lauris Požarnovs, Normunds Gustiņs, Kaspars Vaisūns, Mārtiņš Vanags.

Aktīva ir arī Baldones novada MTB kalnu divriteņu bērnu sekcija, kuru vada treneris Oļegs Meļehs. Bērni un jaunieši arī 2017.gada sezonā sevi pierādījuši ar labiem sasniegumiem šajā sporta veidā. Tas parāda, ka aug arī jaunā sportistu paaudze un būs nodrošināta velo komandas ilgtspēja.

Velobraukšanas sportam ir ļoti daudz ieguvumu cilvēka veselībai – stiprina sirdi, kas nozīmē ilgāku mūžu, mazina augsta asinsspiediena un diabēta risku, mazina stresu, veicina muskuļu tonusu, uzlabo smadzeņu darbību, garastāvokli, imunitāti. Riteņbraukšana dod iespēju pārvietoties ātrāk nekā ar kājām, darbojas no cilvēka tauku rezervēm nevis degvielas, kā arī rada cilvēka sejā platu smaidu un dod iespēju iegūt jaunus draugus! Esi aktīvs un sāc arī Tu! Pievienojies!

Baldones velokomanda