A+ A

Baldones Mākslas skolā trešdien - 18.septembrī plkst.15.00 - atklās vairāku gadu starptautisko bērnu un jauniešu darbu konkursa uzvarētāju darbu izstādi no Toruņas (Polija) Bērnu radošās Mākslas centra un galerijas kolekcijas. Galerija sadarbībā ar Polijas Kultūras ministriju ik gadus organizē Grafikas darbu biennāli un vizuālās mākslas izstādi “Always Green, Always Blue”, kurās piedalās desmitiem tūkstošu bērnu darbi no visas pasaules. Izstādes atklāšanā pie mums viesosies šī konkursa organizatori no Polijas.
Arī Baldones Mākslas skolas audzēkņi jau 20 gadus piedalās šajos konkursos un regulāri tikuši  laureātu godā. Šo konkursu vairāku gadu labākie darbi būs apskatāmi Mākslas skolas telpās līdz pat š.g. decembra vidum. Aicinām apmeklēt bērnu mākslas darbu izstādi!

Septembrī norisināsies pasākumi Baldones tirgus laukumā

12.09.2019
2844_pasakumi_baldones_tigus_laukuma.jpg

15. septembrī norisināsies Ražas gadatirgus. Trešdienās no plkst. 19.00 norisināsies vakara tirgi, kurus izskaistinās Baldones novada kolektīvu uzstāšanās:

11.septembrī jauktais koris "Tempus"
18.septembrī deju kopa "Luste"
25.septembrī vokālā grupa "Sona"

Aicināti visi amatniecības, rūpniecības preču, lauksaimniecības produktu, pārtikas tirgotāji un iepirkties gribētāji!

Pašdarbības kolektīvu mēģinājumi 2019/2020 sezonā

12.09.2019
2856_dsc_0384.jpg

Ko sadarīt garajos un tumšajos vakaros? VISI mūsu kolektīvi aicina un gaida jaunus dalībniekus.Variet izvēlēties dziedāt, dejot, spēlēt teātri vai kādu mūzikas instrumentu, galvenais nenolaist rokas. Jūs gaida draudzīgi un atraktīvi kolektīvi!

Kultūras darba organizatore Inta Vidže

Mēģinājumu grafiks šeit.

Ballīte ar Dj Richy Rice

10.09.2019
2854_69667491_1145839102286271_2369132887078338560_n.jpg

13. septembrī plkst. 19.00 Baldones Dj Richy Rice, plašāk pazīstams kā Rihards Snikus, uzstāsies Vanagkalna estrādē. Rihards nodarbojas ar paralimpisko iejādi un rīkojot šo pasākumu vēlas pateikties visiem atbalstītājiem:

"Dārgie draugi, fani un mani atbalstītāji !
Daudzi no jums man ir prasījuši, kad es beidzot uzstāšos Baldones estrādē kā dīdžejs. Tā diena beidzot tuvojas ;) Pie viena šī būs arī kā maza pateicība no manas puses tiem visiem neizsakāmi foršajiem cilvēkiem, kas pagājušo gadu ziedoja, lai es tiktu uz Pasaules čempionātu ASV. Noteikti daudzi prasīs kāpēc ir ieejas maksa! Diemžēl pa velti ir tikai siers peļu slazdā un jāsamaksā ir apsardzei, bet es pats ar vislielāko prieku izdancināšu jūs visus pie dīdžeja pults.
Kā arī šī būs nozīmīgākā ballīte manā Dj karjerā un bez jums tas man neizdosies, tāpēc šērojam, ietagojam komentāros cilvēkus. Ja es varu tad arī mēs visi kopīgi varam atnākt, lai uz deju grīdas nebūtu brīvu vietu!"

Gala pietura autobusam Rīga-Baldone ir ieguvusi krāšņu izskatu - labiekārtošanas darbi ir veikti!

09.09.2019
2853_whatsapp_image_20190909_at_161042.jpg

Sintijas Elizabetes Imantas gleznotais “Sapņu koks” turpmāk ikdienā priecēs baldoniešus un pilsētas viesus, jo tas radīts speciāli autoostas videi. Šodien Baldones novada domes administrācijas vadītāji nāca skatīt atjaunoto Rīga – Baldone gala pieturu un pateikties par ieguldīto darbu gan darba autorei, gan arī tā vadītājai Ievai Muzikantei.

No 21. līdz 22. septembrim - videi draudzīga nedēļa nogale

09.09.2019
2852_diena_bez_auto.jpg

Baldones novada dome aicina Baldones iedzīvotājus atbalstīt starptautisko Dienu bez auto un vismaz uz vienu dienu, 22. septembri, atteikties no braukšanas ar automobili, tā vietā izvēloties videi draudzīgāku transporta līdzekli. Diena bez auto norisinās Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros un tajā iesaistījušās simtiem Eiropas pilsētu un uzņēmumu. Akcijas ietvaros tiek rīkoti dažādi informatīvi pasākumi, gājieni, velobraukšanai veltītas aktivitātes un videi draudzīgu pārvietošanās līdzekļu aktualizēšana.

22. septembrī uz jūsu izvēlēto galamērķi dodieties kājām vai brauciet ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Saudzēsim vidi un parādīsim arī citiem, ka nelielas izmaiņas ikdienā ir paveicamas pavisam vienkārši, toties spēj sniegt lielu impulsu lielākiem, kopīgiem soļiem vides stāvokļa uzlabošanā.

Dienu iepriekš, 21. septembrī Baldones novadā norisināsies pārgājiens "Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…" Aicinām kopīgi izprast Baldones vēsturi, kā arī pavadīt savu brīvo laiku videi draudzīgi, izbaudot Baldones zaļo vidi. Lasiet vairāk!

Baldones dome veiks visus nepieciešamos pasākumus, lai reaģētu uz KNAB paziņojumu un novērstu riskus ar negodīgiem būvniecības iepirkumiem

09.09.2019
2851_informacija_277.jpg

3. septembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopīgi ar Konkurences padomi veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

KNAB rīcībā esošie fakti liecina par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti,  kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos. Iespējamās kukuļu summas – no divdesmit pieciem tūkstošiem līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

Projekts “KOPA” aicina iedzīvotājus uz apkaimes darbnīcām

09.09.2019
2850_zied_zeme_apkaimes_darbnica.jpg

Jau septembrī, norisināsies pirmās no 32 plānotajām projekta “KOPA” apkaimes darbnīcām visā Latvijā, kurās aicināti piedalīties vietējie iedzīvotāji, lai apzinātu savas apkaimes izaicinājumus un iespējamos risinājumus. Zied zemes teritorijā tās norisināsies-  Rembatē (11.09.), Ķegumā (17.09.), Baldonē (19.09.), Ikšķilē (24.09)., Meņģelē (26.09)., Krapē (27.09). Detalizēta informācija par apkaimes darbnīcu norises laiku un vietām atrodama projekta profilā sociālajā tīklā Facebook.

21. septembrī notiks pārgājiens "Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…"

06.09.2019
2848_untitled_design.jpg

Sestdien, 21. septembrī, aicinām uzzināt ko vairāk par Baldoni, piedaloties pārgājienā-ekskursijā gan baldoniešus, gan novada viesus! To vadīs Baldones vēstures eksperte Zane Ulmane no Baldones tūrisma attīstības biedrības.

Ekskursijas sākums plkst. 10.00 Ceriņu parkā Baldonē. Lasiet vairāk!

"Baldones ziņu" augusta numurs ir klāt

05.09.2019
2845_capturefacebook.jpg

Iznācis jaunākais "Baldones ziņu" numurs. Avīzē lasi par Baldones novada svētkiem, par mākslinieku plenēru Mercendarbes muižā, "Zāles pļāvēju svētkiem 2019" un vēl!

Interesentiem ir iespēja iesniegt rakstus Baldones ziņām līdz katra mēneša 15. datumam. Rakstus lūdzam izvērst līdz 300 vārdiem. Tiek publicēti nekomerciāli raksti, kuru tematika un saturs ir saistošs Baldones novada iedzīvotājiem.Rakstus lūdzam iesūtīt uz e-pastu baldoneszinas@baldone.lv. Baldones ziņu redaktors patur tiesības rakstu nepublicēt vai plānot tā publicēšanu nākamajos mēnešos.

Ja Baldones ziņu numurs nav Tavā pastkastītē raksti uz dome@baldone.lv! Ar ierosinājumiem sazināties ar Baldones ziņu redaktori Irinu Sietiņu (irina.sietina@baldone.lv).

Līgas Ciršas adījumu un tamborējumu izstāde

05.09.2019
2843_muzejs.jpg

No 9. septembra līdz 3. novembrim Mercendarbes muižā apskatāma Līgas Ciršas adījumu un tamborējumu izstāde. “Par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi tamborēšana un adīšana. Rokdarbu izstrādē par svarīgāko faktoru atzīstu oriģinalitāti. Katram darbam cenšos meklēt un piešķirt akcentu, un pats galvenais, nebaidos no krāsām! Patīk eksperimentēt ar dažādiem musturiem.”   

Labklājības ministrija ielūdz uz diskusiju Rīgā “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”

05.09.2019
2842_fb_diskusija_riga.jpg

20. septembrī Labklājības ministrija ielūdz ikvienu interesentu uz diskusiju “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”. Šī ir būs noslēdzošā reģionālā cikla diskusija, un tajā varēs uzzināt visu aktuālo informāciju par sociālo uzņēmējdarbību, finansējuma saņemšanu, izprast šīs nozares mītus un realitāti, kā arī dzirdēt sociālā uzņēmēja pieredzes stāstu un piedalīties praktiski radošajā nodarbībā “Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!”.

Sākusies pieteikšanās atbalstam remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

05.09.2019
2841_fbreim.jpg

Rīga, 2019.gada 3.septembrī – Sākot ar 2.septembri un līdz pat 4.oktobrim, remigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu organizētajā konkursā, lai pretendētu uz grantu atbalstu saimnieciskās darbības īstenošanai, attīstībai vai uzsākšanai. 

9. septembrī PII "Vāverīte" būs slēgta

05.09.2019
2840_st.jpg

Pamatojoties uz a/s "Sadales tīklu" paziņojumu par elektroenerģijas piegādes pārtraukumu š.g. 9. septembrī pirmsskolas izglītības iestāde "Vāverīte" būs SLĒGTA! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

PII "Vāverīte"
Administrācija

Aicinājums piedalīties Pasaules talkā

04.09.2019
2837_talka.jpg

Kustība “Lielā talka” un Latvijas Pašvaldību savienība aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šī gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai, lai kopīgiem spēkiem ar citiem Pasaules iedzīvotājiem padarītu mūsu pasauli tīrāku, zaļāku un skaistāku. Mums ir jādomā par nākamajām paaudzēm, lai tās var droši dzīvot uz skaistas un veselīgas planētas. Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Dienas centra pasākumu plāns septembrī

04.09.2019
2836_dcentrs_09.jpg

Laipni aicināti apmeklēt Dienas centru!
Iecavas ielā 4, Baldonē

Katru darba dienu no plkst. 08.30 – 17.30

MĀJA ZEM VARAVĪKSNES jautra izrāde bērniem un vecākiem

03.09.2019
2835_1565614971_829.jpg

Kam mājās ir Sunītis un Kaķīte, zina, cik daudz mīlestības un prieka tie sniedz mājiniekiem. Bet, vai Sunītis un Kaķīte spēj sadzīvot tikai divi vien, kad neviena nav mājās? Ko tad viņi dara? Spēlējas vai tieši otrādi – ķīvējas? Varbūt viņi pa kluso atver ledusskapi un apēd visus gardumus? Vai, varbūt viņiem ir slepena eja, pa kuru viņi nemanāmi izslīd uz ielas? To un daudz ko citu jūs noskaidrosiet, ja atnāksiet uz izrādi bērniem MĀJA ZEM VARAVĪKSNES.

Kur un cikos? Kultūras centrā 26.septembrī 18.00. Ieeja 3 eur.

Baldones vidusskolā norisināsies izglītojošas nodarbības pusaudžiem

02.09.2019
2832_baldone_240919.jpg

24. septembrī Eiropas Sociālā fonda projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei  pašvaldībās” ietvaros Baldones vidusskolā  norisināsies izglītojošas nodarbības pusaudžiem (8. – 9.klase) par smēķēšanas, alkoholisko dzērienu un narkotiku lietošanas kaitīgo ietekmi un sekām.

Informācija par skolēnu autobusu

02.09.2019
2831_informacija_277.jpg

3. un 4. septembrī skolēnu autobuss atiet plkst.14:45
5. un 6. septembrī skolēnu autobuss atiet plkst.16:15

 

Pilnais autobusu saraksts pieejams šeit.