A+ A
KontaktiIzsolesBaldones ziņasSos
 

Jaunākās galerijas

Jaunākās ziņas

2. Starptautiskais Mākslinieku plenērs

23.08.2019.
2828_dsc_0324.jpg

Mākslas plenērā, kas no 16. līdz 23. augustam norisinājās Mercendarbes muižā, tapuši apmēram 190 darbi, kuros attēlots Baldones novads. Ceturtdien, 22. augustā, norisinājās plenēra gleznu izstāde. Katrs gleznotājs vienu gleznu dāvināja Baldones novadam, tā izsakot pateicību par organizēto pasākumu. Dāvināto gleznu kopējā vērtība nav precīzi aprēķināta, tomēr jau ir zināms, ka dāvināto gleznu kolekcijai ir augsta materiālā un mākslinieciskā vērtība. Mākslas darbi tiks izstādīti dažādās Baldones sabiedriskajās vietās. Mākslinieku īpašumā palikušās gleznas nesīs Baldones vārdu pasaulē.

 

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

22.08.2019.
2827_dap.jpg

Dabas aizsardzības pārvalde pēdējā gada laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un tie nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem.

Spānijas kailgliemezis ir ierindots Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā. Kopš 2009.gada šī suga ir sastopama arī Latvijas teritorijā un šobrīd ir konstatētas un apstiprinātas vairāk kā 60 sugas atradnes, kuras lokalizējas galvenokārt Latvijas centrālajā daļā. Dabā Spānijas kailgliemezi var atpazīt pēc vairākām pazīmēm: bezmugurkaulnieks ir no 7 cm līdz 14 cm garš; ķermenis ir plats un nedaudz saplacināts; krāsa variē no brūngani pelēkzaļai līdz oranžai; pēda ir balta vai pelēcīga un to klāj gļotas; uz ķermeņa virsmas ir labi saskatāmi izcilnīši. Tas labprāt uzturas mitrās vietās un ir novērojams no rīta, vakaros, naktīs un lietus laikā. Ārēji Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris ir ļoti līdzīgs sarkanajam kailgliemezim Arion rufus, kas ir sastopams Latvijas dienvidrietumos: Embūtē  un pie Liepājas ezera. Minētā iemesla dēļ sākumā eksperti precīzi nosaka kailgliemeža sugu un tikai tad tiek apstiprināta jauna atradne.

Aicinām uz atveseļošanās vingrošanas CIGUN nodarbībām Baldonē !

22.08.2019.
2826_untitled.jpg

Cigun vingrošana ar pareizu elpošanu un vieglām kustībām veido fizisko un emocionālo līdzsvaru, sevis un sava ķermeņa apzināšanos.

Nodarbībās Jūs varēsiet iemācīties: kā ikdienā iegūt un saglabāt enerģiju – dzīvības spēku, kā ikdienā saglabāt labsajūtu, pārvaldīt stresu un kontrolēt emocijas, kā ikdienā būt līdzsvarā un harmonijā ar sevi un pasauli, kā stiprināt mugurkaulu un atbrīvoties no sāpēm, kā uzlabot locītavu darbību un saglabāt ķermeņa elastību, kā dziedināt sevi fiziski un garīgi.

Nodarbības notiek otrdienās,   plkst. 18:45, Rīgas iela 87, Baldone (Prieka Spārni). Maksa 8 eiro par nodarbību. Ierasties brīvā apģērbā ,līdzi jāņem vingrošanas paklājiņš un zeķes.  Fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Nodarbības vadīs Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas sertificēta Ciguns – instruktore. Iepriekšēja pieteikšanās  (nodarbību grafikā iespējamas izmaiņas) un informācija: 29913813 (Tele2)

Trenere Irina Skrastytse

LIAA Jūrmalas biznesa inkubators piesaka 2019. gada rudens uzņemšanu

21.08.2019.
2825_jurmalas_biznesa_inkubators_1.jpg

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai.

No 2019. gada 30. augusta līdz 20. septembrim tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā.

SIA "Villa Joma" meklē darbinieku Baldones sanatorijas teritorijas uzkopšanai

20.08.2019.
2824_informacija_277.jpg

SIA "Villa Joma" meklē darbinieku Baldones sanatorijas teritorijas uzkopšanai uz nepilnu darba laiku.

Tālr. 29153984

Rīgas apkārtnes novadi paplašina sadarbību tūrisma nozarē

19.08.2019.
2823_20190808_112421.jpg

Ar mērķi attīstīt un pilnveidot vienotu tūrisma produktu piedāvājumu vietējiem un ārvalstu tūristiem, sadarbojoties Rīgas apkārtnes vietējām rīcības grupām, novadu pašvaldībām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, 2018.gadā ticis sagatavots un šogad Lauku atbalsta dienestā apstiprināts projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” aktivitātē “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”. 8.augustā, Ķekavā, Doles Tautas namā, notikusi otrā projekta partneru tikšanās, kurā iesaistītās puses vienojušās par īstenojamo aktivitāšu atbildīgajiem un projekta ieviešanas laika grafiku. 2019.gada oktobrī paredzēta visu 19 projektā iesaistīto pušu sadarbības līguma parakstīšana, šādi apstiprinot reģiona vienoto interesi par tūrisma attīstību.

Visi jaunumi