A+ A
KontaktiIzsolesBaldones ziņasSos
 

Jaunākās galerijas

Jaunākās ziņas

Valsts Vides dienesta oficiāls paziņojums par konstatētām ķīmiskām vielām

19.07.2019.
2789_s5s7xifb_400x400.jpg

Valsts Vides dienesta oficiāls paziņojums: Baldones novadā konstatētās ķīmiskās vielas apdraudējumu videi un iedzīvotājiem nerada. 

Valsts vides dienests (VVD) vakar, 18.jūlijā plkst. 19:55 saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) par to, ka Baldones novadā, Riekstukalna apkārtnē konstatētas 30 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu. Vides inspektors notikuma vietā kopā ar citu operatīvo dienestu darbiniekiem veica situācijas apzināšanu. Tika konstatēts, ka tiešs apdraudējums videi un iedzīvotājiem nepastāv. Teritorija tika ierobežota, to apsargā Valsts policija.

Par smaku Riekstukalna apkartnē

19.07.2019.
2788_i.jpg

LU Saimniecības pārvaldes garāžas ēkā atrasta 31 muca ar dažādām potenciāli bīstamām ķīmiskām vielām. Noplūde nav konstatēta un ir noskaidrotas personas, kas atveda mucas. Uz vietas apstākļu noskaidrošanai ieradās Valsts Vides pārvaldes konsultants, Pašvaldības policija, Valsts policija, Medicīniskās palīdzības brigādes, Valsts ugunsdzēsības dienests, kā arī Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers.

Tuvākajām mājām briesmas nedraud. Lūdzam iedzīvotājus nešķērsot norobežojošās lentas. Objektu apsargā Valsts policija un ir uzsākts kriminālprocess. Riekstukalna apkārtnes teritorijās autotransporta kustība nav ierobežota.

Valsts vides dienests rītdien, 19. jūlijā skatīs jautājumu par bīstamo ķīmisko vielu utilizāciju, sarunās piedalīsies Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers.

Tāpat rītdien Baldones novada dome vērsīsies LU ar lūgumu skaidrot radušos situāciju.

Aicina pieteikties "Projektu naktij" 2019

18.07.2019.
2787_jspa.jpg

Trīs pasākumi vienā! Izvēlies sev piemērotāko! 1. Jaunatnes jomas projektu izstrāde. 2. Stratēģiskās partnerības projektu izstrāde (KA2). 3. "Erasmus+" bijušo brīvprātīgo tikšanās. Pieteikšanās "Projektu naktij" līdz 31. jūlijam tiešsaistē.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jau piekto gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir radīt radošu vidi, kurā jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, kā arī attīstīt pašiem savas projekta idejas un iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai.

Tikšanās "Gruzija ir TUVU"

18.07.2019.
2786_gruzija_ir_tuvu.jpg

15. jūlijā Baldonē viesojās pārstāvji no Gruzijas vēstniecības Latvijā. 

Gruzijai ir gandrīz tik pat liela platība kā Latvijai – 69 tūkst. km2, bet tajā dzīvo gandrīz divas reizes vairāk iedzīvotāju. Gruzija ir 3,5 stundu lidojuma attālumā un uz to dodas 2 tiešie reisi – Rīga-Kutaisi un Rīga-Tbilisi. 2018. gadā Gruziju apmeklējuši 17 000 Latvijas iedzīvotāji. Guzija ir ļoti skaista, tās ekonomika aug, tā ir atvērta tūristiem un investoriem un tajā vērojama ekonomiskā izaugsme. Tāpat kā Latvija, arī Gruzija nesen nosvinēja valsts 100 gadu jubileju.

Baldones novada sakoptākā sēta un nams 2019

18.07.2019.
2785_sakoptaka_seta1_s.jpg

Cienījamais Baldones novada iedzīvotāj! Piesaki savu dārzu konkursam „Baldones novada sakoptākā sēta un nams 2019” un saņem pārsteigumu dārza dažādošanai!

Sakopts un skaists novads dara godu tā saimniekiem un iepriecina Baldones viesus. Mums, Baldonē, ir daudz čaklu un rūpīgu saimnieku, un tāpēc arī šogad  Baldones novada dome vasaras pilnziedu laikā organizē konkursu „Baldones novada Sakoptākā sēta un nams”. Šogad Vērtēšanas komisija apmeklēs un vērtēs gan Baldones novada, gan pilsētas īpašumus. Vērtēšana notiks dažādās kategorijās: skaistākais daiļdārzs un jaundārzs, viesmīlīgākā sēta, ģimenei un bērniem draudzīgākais dārzs, veselīgākā un videi draudzīgākā sēta, senākā restaurētā sēta, skaistākais dārzkopības kooperatīva mazdārziņš. Vērtēšana notiks š.g. 06. augustā

Informācija Baldones tirgus apmeklētājiem

17.07.2019.
2782_tirgus_transports_s.jpg

Cienījamie baldonieši un Baldones viesi!

Šodien 17. jūlijā Baldones pilsētā tirgus laukumā notiks nu jau otrais nakts tirdziņš. Lūgums tā apmeklētājiem, kas pārvietojas ar auto, izmantot tirgus laukuma stāvvietas, veikala “Mego” stāvvietas vai auto novietot uz tuvumā esošajām ielām (Sporta, Lapu iela), tā lai netraucētu citu apmeklētāju brīvai kustībai. Norādu, ka auto novietošana pie bijušā veikala "Herbis" ieejas durvīm vai pretī Lapu ielai (T veida krustojums) nav atļauta, saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumu 121.6.punktu. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10.panta piektās daļas 8.punktu stāvēšana šajā vietā attiecīgi sodāma. Naudas sods - EUR 40.
Papildus tam, lūdzu, iedzīvotājus un tirgus apmeklētājus ievērot un saudzēt Baldones pilsētas zaļās zonas un apstādījumus un speciāli pār tiem nestaigāt un tirgus somas nenovietot.

Ar cieņu uz skaistāku pilsētu un kopēju sadarbību,

Armands Virsis
Baldones novada pašvaldības
policijas priekšnieks.

Visi jaunumi